TRE-KLA 2:4. Vyrovnaný a rychlý souboj - publikum si přišlo na své

Ozdobou 11.kola 1.hokejové ligy byl bezesporu duel Horácké Slavie se slavným středočeským klubem HC Vagnerplast Kladno, a to i přesto, že domácí zatím letos nepředvádějí ty nejlepší výkony. Hosté si s sebou navíc přivezli početné publikum, takže atmosféra v třebíčské aréně byla bouřlivá a vyhecovaná. I přesto, že domácí ve vyrovnaném zápase nakonec prohráli, dokázali dokonce iniciativu strhnout i na svoji stranu a předvedli velmi bojovný výkon.

11.kolo, sobota 19.10.2002
2:40:2, 2:1, 0:1
KLA KLA
Branky: 28. Tokoš (Dolníček), 29. Holý (Kaňka, Žiška) - 00:52 Kysela (Fink, Pazourek), 12. Kalla (Havel), 36. Kysela (Fink, Kasík), 60. Kalla. Rozhodčí: Přikryl - Jeletz, Lhotský. Vyloučení: 4:9. Bez využití. Diváci: 2300. Střely na branku: 42:32.
SK Horácká Slavia Třebíč: Suchan, Kousal - Mocek, Kříž, Fryauf, Polívka, Hrbáček, Sedláček, Pecka, Klimeš - Kaňka, Žiška, Holý, Beroun, Dolníček, Vítek, Mikulík, Oliva, Sklenář, Zahradník, Žák, Tokoš.
Rytíři Kladno: Orct, Pospíšil - Skuhrovec, Mojžíš, Zeman, Kasík, Chatrnúch, Špelda, Ševc, Evan - Hořava, Kameš, Bílek, Havel, Kalla, Klimt, Kysela, Pazourek, Fink, Gron, Frolík, Moskal.

Do první třetiny nastoupili domácí hráči se zbytečným respektem, takže první branka na sebe nenechala dlouho čekat. Již v 52.sekundě se při nájezdu na domácího Suchana nejlépe zorientovali Fink a Pazourek. K puku se vzápětí dostal Kysela, který lehkou žabkou dopravil puk poprvé do sítě – 0:1. Tato rychlá branka Třebíčské zaskočila a se soupeřem ztráceli herní kontakt. Přesto se ubránili v prvním oslabení, pěknou akci předvedli vzápětí Vítek s Dolníčkem a v polovině třetiny i Holý s Kaňkou. Orct tak měl možnost ukázat svoje nesporné kvality. Ve 12. minutě však v rychlém protiútoku pronikli Havel a Kalla, před osamoceným Suchanem si vyměnili puk a Kalla s přehledem zakončil – 0:2. V 16.minutě dostali domácí velkou šanci v podobě přesilovky pět na tři, tu však bohužel nevyužili, protože Kladenští předváděli velmi aktivní obranu. Do konce třetiny, která jednoznačně vyzněla pro Středočechy - a to jak herně, tak i pohybově - se stav již nezměnil.

Ani v úvodu druhé třetiny nedokázali zužitkovat domácí přesilovku, ale vzápětí se před Orctem blýskl Kaňka. Na druhé straně při vyloučení Olivy předvedli pěknou kombinační přesilovku Kladenští, ale také bez gólového zakončení. První branku v kladenské síti mohlo domácí publikum oslavovat až ve 28.minutě: Křížovu rozehrávku zachytil ve středním pásmu Dolníček, rychlým průnikem podél pravého mantinelu se dostal až před Orcta, kde nahrál rozjetému Tokošovi, ten nezaváhal a snížil na 1:2. Vzápětí se pokoušeli na druhé straně kontrovat Frolík s Moskalem, ale Suchan se nachytat nenechal. V polovině zápasu tak domácí jednoznačně převzali iniciativu, která byla korunována v deváté minutě při závaru před Orctovou brankou: puk zpracoval Kaňka, do sítě doklepával Robert Holý – 2:2. Hra tak získala fantastický náboj a publikum co chvíli bouřlivě oceňovalo parádní hokej. Tlak domácích byl však rozdroben nevyužitou přesilovkou. Kladenští opět strhli vedení na svoji stranu v 16.minutě zkušeným Kyselou – 2:3.

Třetí třetina se nesla v podobném duchu jako ta druhá: s rychlými útoky na obou stranách. Domácí však ani podruhé v tomto duelu nevyužili přesilovku pět na tři. Přesto neskládali zbraně a vytrvale zaměstnávali Orcta, bohužel však již bez gólového efektu. Zkušení Středočeši naopak vytrvale drželi těsný výsledek. V polovině třetiny se střídala série oslabení a přesilovek, ovšem bez gólového využití na obou stranách. V šestnácté minutě předvedl pěkný rychlý průnik domácí Mikulík, nahrál Sklenářovi, ovšem toho vykryl kladenský obránce Špelda a s dorážkou neměl Orct problémy. Závěrečný tlak domácích tak spěl jednoznačně k power-play půlminutu před koncem zápasu. Klíčovou rozehrávku v obranném pásmu však nezvládl Kříž, odraženého puku se zmocnil Kalla a pečetil tak výhru hostí – 2:4.
I přes porážku však předvedl domácí celek proti velmi silnému soupeři výtečný výkon.

Řekli po utkání:
Vladimír Evan (trenér HC Vagnerplast Kladno): „My jsme do Třebíče přijeli neprohrát, i přesto, že Třebíč hraje doma velice dobře a bývá tu dobrá atmosféra. Díkybohu se nám absolutně vydařil začátek, kdy Kysela dal z otočky gól a na to jsme dali hned další a první třetina vyzněla pro nás. Potom jsme měli několik vyloučených a soupeře dostali do pohody a skutečně tu druhou třetinu byla Třebíč o trochu lepší. Ve třetí třetině jsme se dostali do tlaku a musím poděkovat Zdeňkovi Orctovi, že pochytal hodně střel. Byl to jistě dobrý hokej pro diváky.“
Roman Mejzlík (asistent trenéra SK HS Třebíč): „My než jsme pochopili, o čem ten hokej dneska bude, tak už jsme prohrávali 0:2, protože na začátku nás soupeř přehrával úplně jednoznačně – bylo to něco podobného, jako když jsme tady prohrávali s Prostějovem. Ve druhé třetině jsme se však viditelně zvedli, ale bohužel ten třetí gól nás zase trošku srazil. Mrzí nás hlavně ty přesilovky pět na tři, které jsme nedokázali využít. Přesto si myslím, že na bod jsme měli."