TRE – LTM 2:3 – Třebíč nenavázala na zisk z Přerova, rozdílová byla využitá přesilovka hostů

T ř e b í č - Hokejisté Horácké Slavie v domácím střetnutí tahali od začátku za kratší konec pomyslného provazu. Když dokázali srovnat na 1:1, přišla chvilka nesoustředění a hosté znovu vedli. Červenobílým se v prvních dvou třetinách nedařilo, a i když vyrovnali na 2:2, třetí trefa Litoměřic se ukázala jako vítězná. Třetí část byla ze strany třebíčského celu nejlepší pasáží zápasu, ale ani tlak v závěru a téměř minutová power-play už k třetímu vyrovnání nevedly.

6.kolo, pondělí 25.9.2017
2:30:1, 2:2, 0:0
LTM LTM
Branky a nahrávky: 23. Kusko (R. Zohorna), 24. Jan Wasserbauer (T. Havránek, Vodný) – 7. Bílek (Jandus, Pavlas), 23. Bílek (Kvasnička, J. Veselý), 25. Smetana (Pavlas). Rozhodčí: Koziol, Kašík – Reich, Komínek. Vyloučení: 8:8. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 943. Střely na branku: 35:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Kaláb, L. Vágner, Půža, D. Mikyska, Hort, Čejka – Horký, Dolníček, Erat – Vodný, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Kristl, R. Zohorna, Kusko – Kratochvíl, Tadeáš Král, Malec.
HC Stadion Litoměřice: Rybár – Jeřábek, Pavlas, Smetana, Kvasnička, Jandus, Strejček – Bílek, J. Veselý, Helt – M. Chalupa, Kodýtek, Kantner – Jirásek, Miškář, R. Pilař – Komárek, Hanták, M. Havelka.

První třetinu bychom mohli shrnout kratičkým bonmotem: kdo střílí, dává góly, kdo kombinuje, dává hezké góly … pokud vystřelí. Ale k věci. Do úvodních dvaceti minut vletěli hosté po hlavě. Byli rychlí, relativně přesní v přihrávkách a především nekomplikovaní ve střelbě. Řada z nich šla od modré, zatímco domácí se často stahovali do třetiny Litoměřic a kombinovali a kombinovali. To Stadion potrestal v sedmé minutě rychlou přihrávkou Janduse s Pavlasem na VÍTĚZSLAVA BÍLKA, který zakončil nekompromisní dělovkou od již zmíněné modré, po které se za branku chytajícího Karla Vejmelky poroučela gólmanova láhev s pitím. Další branku ochozy MANN + HUMMEL Arény ve zbývajících minutách neviděly. Naopak však bylo k mání sedm vyloučení a to bychom úvodní třetinu mohli označit za džentlmenskou v porovnání s tím, co přinesly další dvě.

Po úpravě ledu a domluvě trenérů se na straně Horácké Slavie projevila změna. Agresivnější a přímější herní projev přinesl ve dvacáté třetí minutě střelu Radima Zohorny v bezprostřední blízkosti Rybárovy brány, kterou litoměřický gólman pokryl, ale s následnou dorážkou SILVESTERA KUSKA si už nevěděl rady. Třebíč vyrovnala ale jen na pouhých dvacet jedna sekund. Po necelé půl minutě opět slavila litoměřická „rychlovka“. Veselý, Kvasnička a zakončující VÍTĚZSLAV BÍLEK. Třebíč však nehodila hokejku do šatny a o minutu později předvedl JAN WASSERBAUER branku, která dnes a nejen dnes patřila k tomu lepšímu na domácím ledě. U levého kruhu si do hole zaklesl kotouč, se kterým se projel za zády Rybára, následně projel levým kruhem a z mezikruží prostřelil litoměřického brankáře mezi betony. Parádní akce. Jenomže! Vyloučení Lukáše Horkého v dvacáté páté minutě potrestal ALEŠ PAVLAS a hosté byli opět ve vedení. S postupujícím časem a nervozitou přibývala vyloučení na obou stranách kluziště. Stavidla tvrdosti zvedl především nevybíravý atak na Jana Wasserbauera u vlastní střídačky. Do konce utkání se tak z důvodu nedovolených zákroků pískalo ještě osmkrát. Po jednom z faulů nařídili ve dvacáté osmé minutě rozhodčí trestné střílení, které Tadeáš Král neproměnil. Stav tedy na konci druhé třetiny 2:3.

A nejinak tomu bylo i na konci třetiny poslední. Přestože v třetí části hry domácí o poznání častěji stříleli a její finále bylo doslova zdrcující, ani závěrečná power – play nic nezměnila na tom, že Horácká Slavia po šesti odehraných zápasech a dnešní prohře 2:3 obsadila třinácté místo WSM ligy, což není příliš šťastné číslo.

Tiskovka po utkání Třebíč - Litoměřice 2:3

Jaroslav Barvíř - SK Horácká Slavia Třebíč: Jak jsem po zápase v Přerově řekl, že jsme odehráli výborný zápas, dneska spokojeni absolutně nejsme. Dvě třetiny jsme nebruslili, nechodily nám puky, přesilovky nám nešly. Po druhé třetině jsme chtěli soupeře dostat pod tlak aktivní hrou, bohužel nám to rozbilo naše vyloučení. V posledních pěti minutách jsme hráli, to co jsme chtěli, ale to je bohužel málo. Nevím, hráli jsme s Kladnem, s Přerovem výborné zápasy, dnes musíme začít znovu.

Daniel Tvrzník - HC Stadion Litoměřice:: Pro ten náš mladý mančaft cenné vítězství venku. Každé takovéhle vítězství těm klukům zvedá sebevědomí a ví, že ta cesta, kterou jdou, může mít nějaký úspěch. I když dnes ten výkon z naší strany nebyl takový, jak jsme si představovali, dvě třetiny jsme moc nebruslili, spousta faulů, možná, že jsme se díky těm oslabením nedostali tolik do hry. Až třetí třetina byla z naší strany odehraná, jak jsme chtěli. Navíc jsme dobře odehráli oslabení a to byl asi ten klíč k tomu, abychom dnes tři body uhráli.