TRE-MBL 5:3 – Proti Boleslavi to byla opět stará dobrá Třebíč

T ř e b í č – Až ve čtvrtém utkání se hokejisté Horácké Slavie konečně dočkali prvních mistrovských bodů. A lze říci, že opravdu zaslouženě – v souboji s Mladou Boleslaví předvedli obětavý výkon, kterým dokázali, že hokej hrát nezapomněli. K vítězství možná pomohly i změny v sestavě. Na led se vrátil Lukáš Valko, do branky se tentokrát postavil Jan Koťátko, jehož zákroky třebíčský tým držely nad vodou.

4.kolo, sobota 18.9.2004
5:31:1, 3:1, 1:1
MBL MBL
Branky a nahrávky: 4. Valko (Říha), 22. Sobotka (Duben), 23. Holý, 38. Holý (Kališ), 49. Fišer - 14. Kadlec (Hradecký, Kameš), 39. Kameš (Pazdera), 56. Vyskočil (Hradecký). Rozhodčí: Ondřej - Dančišin, Matějček. Vyloučení: 5:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 637. Střely na branku: 35:38.
SK Horácká Slavia Třebíč: Koťátko - Kališ, Horák, Hrbáček, Fryauf, Kučný, Duben, Dusík, Svačina - Holý, Žiška, Fišer - Valko, Oliva, Říha - Adamec, Sobotka, Wolf - Caha, Čech, Topol.
BK Mladá Boleslav: Šindelář - Morava, Drtina, Toužimský, Pojkar, Vyskočil, Derner, Meňhart, Pazdera - Kameš, Hradecký, Kadlec - Metlička, Král, Vrbata - Nedorost, Stejskal, Kostourek - Krupka, Hluchý, Weiss.

Luňák

Nezvyklý obrázek – Filip Luňák "na bidle"

Na první branku se nemuselo dlouho čekat. Ve 4. minutě našel Říha dlouhým pasem Valka, který doslova protančil boleslavskou obranou až před brankáře Šindeláře, jemuž vzápětí nezbylo nic jiného, než vylovit puk ze své svatyně – 1:0. Valko mohl svůj návrat na led oslavit také při přesilovce v 10. minutě. Jeho teč však těsně minula boleslavskou branku. Podobně se vedlo o minutu později i Kališovi, jehož střela lehce lízla brankovou konstrukci, a také Holému, který ihned nato tečoval také mimo Šindelářovu klec. Blýsklo se i na druhé straně, když se do brejku dostali Boleslavští. Jejich pokus však ztroskotal na výborném Koťátkovi. Hra se přesouvala ze strany na stranu, v šanci se ocitl i Oliva, jehož zadovka skončila na boční síťce. Koťátka na druhé straně vzápětí prověřil Krupka, třebíčský brankář jej však dobře vybruslil. Za minutu se ale dočkali i hosté, když Hradecký nikým neatakován objel třebíčskou klec, nahrál na Kadlece, který tváří v tvář domácímu gólmanovi nemohl minout – 1:1. Mladá Boleslav poté určovala tempo hry, na delší dobu se usadila v obranném pásmu Třebíče a nepříjemně ji zatápěla. Veškerá snaha hostů však vešla vniveč, při odchodu do šaten na světelné kostce stále svítil stav 1:1.

Diváci si pravé hokejové hody vychutnali ve druhé dvacetiminutovce. Na sklonku 22. minuty zpoza boleslavské branky vybruslil Sobotka, který s milimetrovou přesností našel mezírku mezi Šindelářovým betonem a tyčkou jeho branky – 2:1. Tento stav však vydržel pouhých 14 vteřin. Ihned po buly se domácí natlačili do útočného pásma, v němž zaúřadoval Holý, který dorážkou zvýšil na 3:1 pro svůj tým. Chvíli poté se přímo před Šindelářem zjevil Žiška, kapitán Horácké Slavie však svoji akci překombinoval. Ve 36. minutě mohl korigovat Hluchý, ale Koťátko jeho brejk opět zlikvidoval. Několik vteřin nato nabídl Třebíči přesilovku Pazdera. Jeho držení potrestal opět Holý, který za Šindelářova záda dorazil puk tvrdě vypálený z Kališovy hole – 4:1. Středočechům se necelou minutu nato podařilo snížit z téměř stejné situace, když Pazderovu střelu za Koťátkova záda doklepl Kameš 4:2.

TRE-MBL

Gól na 5:2. Vpravo se raduje šťastný střelec Miroslav Fišer.

Ve 48. minutě po vyloučení Moravy a chvíli poté i Krupky hráli domácí dvojnásobnou přesilovku. Hosté srdnatě bránili, a dočkali se tak Moravova návratu. Pak ale udělal jeden z boleslavských beků chybu – ve snaze vyhodit puk z pásma, nahrál přímo na Fišera, proti jehož blafáku neměl Šindelář nejmenší šanci – 5:2. V 53. minutě se na druhé straně zapotil Koťátko při Vrbatově šanci, malý třebíčský fakír ale i tentokrát vše vyřešil se stoickým klidem. V 56. minutě se Škodovákům podařilo vykřesat jiskřičku naděje, když Horákův faul ztrestal Vyskočil. Tři a půl minuty před závěrečnou sirénou si Boleslav vzala time-out, po němž Šindelář zůstal na střídačce a hosté zkusili hrát šest proti pěti. Do prázdné klece mohl téměř okamžitě skórovat Hrbáček, jeho příležitost však zblokoval jeden z boleslavských zadáků. Jakékoli další šance na vyrovnání zhasly Středočechům po vyloučení Kadlece a Kameše, které pro ně znamenalo prohru 3:5.

Trenéři

Miloslav Hořava (trenér BK Mladá Boleslav): "Nemluví se mi lehce, myslím totiž, že jsme měli celkem dost šancí. Nevyužili jsme je a naopak jsme dostali celkem laciné góly. Je to pro nás nepříjemná situace, musíme si to nějak opravit."

Miloš Kupec (asistent trenéra SK HS Třebíč): "Konečně přišlo vítězství, které jsme mohli slavit již tady s Ostravou a venku s Pískem. Předtím nám chyběly góly, dnes se nám ale podařilo je vstřelit. Vynikající výkon předvedl Koťátko, myslím, že si řekl o místo v sestavě pro pondělní zápas s Kometou. Vynikající výkon podal i Valko, který mančaft oživil. Později si stěžoval, že ho koleno opět začíná trochu bolet. Ale doufáme, že vydrží, aby mohl nastoupit v Brně."