TRE-OLO 2:5 - Třebíč si po bídném výkonu připsala další porážku

Po dalším domácím zápase má Horácká Slavia na svém kontě pouhé tři body. Tentokráte nestačili hokejisté Třebíče na tým Olomouce, kterému po nepříliš líbivém výkonu podlehli 2:5. O branky se v první třetině podělili domácí Oliva a Sobotka, další zásahy si již hráči Třebíče na své konto nepřipsali.

11.kolo, středa 6.10.2004
2:52:2, 0:1, 0:2
OLO OLO
Branky a nahrávky: 18. Oliva (Kališ), 20. Sobotka (Caha) - 4. Smejkal (Najdek), 6. Šimo (Ministr), 31. Ministr (Svoboda J.), 45. Svoboda J., 55. Karný (Hradecký, Šakarov). Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 37:29. Rozhodčí: Souček - Kureš, Havlín. Diváků: 620.
SK Horácká Slavia Třebíč: Luňák - Horák, Kučný, Čížek, Kališ, Svačina, Hrbáček, - Beroun, Šindel, Valko - Oliva, Žiška, Říha - Topol, Čech, Škoda - Wolf, Sobotka, Caha.
HC Olomouc: Svoboda P. (41.Vojtek) - Vlček, Šafařík, Dostál, Němeček, Faltýnek, Klimeš, Paška - Kárný, Hradecký, Šimo - Ministr, Martinka, Smejkal - Najdek, Kašparů, Šakarov - Svoboda J., Kavulič.

Martin Sobotka (uprostřed) zaznamenal jeden ze dvou třebíčských gólů.
Před poloprázdnými tribunami nezačali domácí dobře – hned v první minutě nabídli Hanákům přesilovku. Najdek však na Luňáka v první akci nevyzrál. Těsně před vypršením Kučného trestu putoval na trestnou lavici pro změnu olomoucký Jaroslav Svoboda. Kučný jakoby chtěl odčinit svůj trest a střelou od modré vážně ohrozil olomouckou klec, avšak před najíždějícím Valkem Svoboda puk přikryl. Následoval nenadálý brejk hostí: Faltýnek zpoza brány vyslal rychlou přihrávku Smejkalovi, ten proklouzl děravou třebíčskou obranou na modré čáře a bleskurychle přejel celé kluziště. Tváří v tvář Luňáka překonal a v oslabení zavěsil první úspěch hostí – 0:1. Chvíli na to se síly na ledě již vyrovnaly, ale to byla zas jen voda na mlýn Hanákům. Zatlačili domácí do obrany, která opět byla krajně nedůsledná. U mantinelu vybojoval puk Ministr, najel před branku a s dorážkou si hbitě poradil Šimo0:2. Tyto dva nenadálé góly vstřelené během dvou minut dokonale zmrazily nejen domácí hráče, ale i publikum. Navíc v polovině třetiny měli Třebíčští výhodu dvojnásobné přesilovky, kterou nevyužili. Taktéž následná snaha Valka se Šindelem vyšla naprázdno, stejně tak i o chvíli později Svoboda zneškodnil střelu Berouna a nebezpečnou dorážku Kučného. Brankové prokletí domácí konečně prolomili v 19. minutě při vyloučení Najdka: bezprostředně po vhazování po Svobodově pravici pálil od modré Kališ a olomoucký gólman pouze vyrazil. Kotouče se pohotově zmocnil Oliva a z ostrého úhlu přesně zamířil do odkryté sítě – 1:2. Na druhé straně zaváhal Šakarov, takže slovo si vzali zase domácí. Caha vybojoval za olomouckou klecí puk, přesně nahodil dopředu zcela osamocenému Sobotkovi a ten nekompromisně ostrou ranou vyrovnal – 2:2. Jako mávnutím kouzelného proutku se Třebíčští očividně probudili, hra dostala konečně patřičný náboj a Hanáky jasně přehrávali. Rychlou hru však uťala první siréna.

Třebíčský Wolf se snaží dostat k puku přes pozornou olomouckou obranu.
Ačkoli v úvodu druhého dějství Olomoucké oslabil nedovoleným zákrokem Klimeš, Horácká Slavia se ke slovu nedostala a byl to naopak Karný a posléze Němeček, kteří ve vlastním oslabení před Luňákem zle zatápěli. Taktéž Hanáci doslova zahodili svoji početní převahu při vyloučení Kučného v polovině třetiny, ale vzápětí po vyrovnání sil na ledě využili nikoliv přesilovku, ale letargie domácího celku. Svoboda z boku nastřelil před Luňáka a Ministr nikým nebráněn usměrnil do sítě – 2:3. Třebíčští si následně neporadili ani s přesilovkou, hrál se nezáživný hokej na obou stranách: domácí se na ledě stále marně hledali a hosté hráli jen to, co potřebovali. Do druhé sirény již branka nepadla a naděje domácího publika se tak upnuly do třetího dějství. Marně.

Obsazení olomoucké svatyně se před třetí třetinou obměnilo – namísto Petra Svobody nastoupil mezi tyče Martin Vojtek a ačkoli se na něj chtěli Wolf s Cahou vytáhnout, bezpečně si s jejich smělými pokusy poradil díky. Hned na to byl vyloučen domácí Svačina. Diváci si po dvou minutách užuž oddechli, že oslabení bylo přestáto bez úhony. Nicméně sotva stačil Svačina naskočit na led, přišla studená sprcha. Svoboda využil změti před Luňákovou brankou a tradiční nedůslednosti obrany a propasíroval kotouč do sítě – 2:4. Třebíčští se zoufale snažili udržet kontakt, ale nohy jim svazovala nadměrná nervozita, a když už se přece jen odhodlali k akci, pak narazili na bezchybného Vojtka v brance. Ten ukázkově vychytal svojí jistou lapačkou nejprve Říhu a vzápětí i Žišku. Citelným oslabením bylo i vyloučení Valka na 2+2 minuty, v polovině třetí třetiny. To však bylo částečně eliminováno proviněním hostujícího Martinky. Definitivně byly pohřbeny všechny naděje Horácké Slavie v 55. minutě, kdy se prosadil Karný se svojí kličkou, neboť Luňák byl již v pohybu a nestačil zareagovat na směr kotouče – 2:5. Poté se již utkání prakticky dohrávalo. Kromě hráčů byli zlomeni i domácí příznivci, když ani na vlastním ledě se Horácká Slavia nedokázala prosadit proti relativně přijatelnému soupeři a zůstává proto na smutné poslední příčce tabulky.

(ik)

Kamil Přecechtěl (trenér Mora Olomouc): "Do Třebíče jsme jeli s tím, že bychom chtěli bodovat. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany. Začátek nám vyšel – poprvé letos tak, jak jsem si představoval. Bohužel pak obrovská nedisciplinovanost a nedůslednost našich hráčů postavila Třebíč na nohy a zápas jsme mohli ztratit. Naštěstí dnes neměla Třebíč sílu, aby nás přehrála. Hned v druhé třetině jsme se vrátili k disciplinované hře. Nebyl jsem docela klidný, ale i přes ten výpadek jsem věřil, že to dnes kluci zvládnou. Co se týče brankáře Svobody: střídal jsem ho pro několik nejistých zákroků, měl víceméně podíl na obou brankách; a navíc máme tak kvalitní gólmany, že když se jednomu nedaří, může nastoupit ten druhý."

Dr. Karel Čapek (trenér SK HS Třebíč): "Mysleli jsme, že bychom to utkání mohli otočit – bylo to o té třetí brance. Dal ji soupeř a od té doby naše mužstvo ztrácelo tempo a vlastně i organizaci hry. Bohužel ta nám dnes vázla. Nově sestavené formace neměly prostor na sehrání. Nebyl ani prostor na propracování hry. Hráčům sice nemohu upřít snahu, ale k dobrému výsledku je to málo. Je třeba najít i hráče odolnější, kteří jsou schopni tuto situaci zvládnout."