TRE - OLO 6:1 - Třebíč zlomila nepříznivou sérii na domácím ledě s Olomoucí

T ř e b í č - Na domácím ledě tentokrát Horácká Slavia nastoupila proti celku HC Olomouc. Snaha o zlomení smolné série tří prohraných zápasů byla na hřišti vidět hned od začátku utkání. Domácí se mohli radovat již v osmé minutě, kdy je poslal do vedení Mertl. Za tři minuty zvýšil náskok domácích svým prvním gólem v třebíčském týmu Lukáš Vomela. Opravdovou kanonádu spustili domácí až ve druhé třetině, kdy se dokázali trefit Pšurný, Hrbáček, Zahradník a Oliva. V posledním dějství domácí zvolnili tempo hry a povolili soupeři snížit skóre na 6:1, což byl také konečný stav utkání.Fotografie z utkání najdete TADY.

27.kolo, středa 6.12.2006
6:12:0, 4:0, 0:1
OLO OLO
Branky a nahrávky: 8. Mertl (Ščerban), 11. Vomela (Zahradník), 21. Pšurný (Handlovský), 25. Zahradník (Vomela), 30. Hrbáček (Oliva, Handlovský), 32. Oliva (Handlovský, Hrbáček) - 43. Čuřík (Hubáček). Rozhodčí: Jebavý - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 7:6, navíc Ministr (OLO) 10 min OT. Využití:3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 600. Střely na branku: 28:30.
SK Horácká Slavia Třebíč: Valent - Ščerban, Rehák, Bulička, Hrbáček, Vomela, šefčík, Dvořák, Sláma - Kubica, Dolníček, Mertl, Handlovský, Oliva, Pšurný M., Zahradník, Čech, Látal, Přibyl, Kundela, Buček.
HC Olomouc: Žigárdy (22. Adamec, 33. Žigárdy) - Kříž, Bartoň, Šafařík, Suchánek, Vyrůbalík, Švrček, Janáček, Ondrůšek, Slaninák, Ministr, Smejkal, Bordowski, Bouz, Šimo, Barták, Hubáček, Zbořil, Šula, Čuřík, Rajnoha.

Domácí nastoupili po první polovině základní části v domácím prostředí poprvé v červených dresech a tato agresivnější barva také korespondovala s přístupem, se kterým vstoupili do utkání. Už ve druhé minutě se tvrdou střelou prezentoval třebíčský Šefčík, který jakoby předznamenal, že výsledek tohoto zápasu bude velkým dílem poznamenán střeleckou a koneckonců gólovou aktivitou obránců. Následovalo několik šancí hostů, se kterými si třebíčský gólman Valent poradil bez ztráty kytičky a od osmé minuty začali na ledě dominovat domácí, kteří se také záhy ujali vedení, když zužitkovali přesilovou hru 5:3. Exekutorem gólu byl označen Tomáš Mertl, který do sítě lehce tečoval střelu od modré vyslanou kapitánem Ščerbanem - 1:0. V čase 10:20 už byl rozdíl dvoubrankový. Svůj první gólový zápis si do statistik připsal obránce Lukáš Vomela, jenž tvrdou střelou otestoval Žigárdyho, ten však testem neprošel, neboť letící puk jen ztlumil a ten lehkým obloučkem zapadl za jeho záda - 2:0. Slavistům vstřelený gól dodal ještě více kuráže a pustili se do dalších útočných akcí, v nichž však neuspěl ani osamoceně najíždějící Oliva, ani efektně kličkující Dolníček. Hosté zahrozili ve čtrnácté minutě Ministrem, ale ten dal pouze vyniknout Valentovým betonům. Velké chvíle hostů však mohli přijít až o chvíli později, kdy se domácí dvakrát provinili proti pravidlům a hráči Mory měli příležitost více než minutové přesilovky 5:3. Hostům se však nepodařilo dlouhodobě se usadit v útočném pásmu, a tak Valent musel zasahovat jen proti projektilům Bouze a Kříže. Ty však na stavu nic nezměnily, a tudíž obě mužstva odcházela do šaten za stavu 2:0.

Skóre se ve druhé třetině měnilo poměrně rychle a snad trochu nečekaně. Hosté hráli svou přesilovku tak laxně, až o puk ve svém obranném pásmu přišli, ke kotouči se dostal Handlovský, ten poslal výstavní přihrávku na Michala Pšurného a ten obohatil konto domácích o další gól. Tato branka vyhnala Žigárdyho z olomoucké klece a na jeho místo nastoupil Adamec. Branka v oslabení však nebyl poslední trest snadno prostupné olomoucké obraně. Ve 25.minutě vyslal Vomela přes celé hřiště do brejku Petra Zahradníka a ten střelou bekhendem pokořil nejistého Adamce znovu - 4:0. V tuto chvíli bylo na hřišti jediné mužstvo - tým Horácké Slavie Třebíč a několika dalšími útoky atakovali svatyni Hanáků. Svými kličkami potěšil oko diváka Mertl, leč dalším úspěšným zakončením tento útok neskončil. Pět vteřin před polovinou zápasu se stav měnil popáté, to když se před bránou Mory ocitl zcela nekrytý třebíčský bek Marcel Hrbáček a nekompromisní dělovkou profiltroval touš přes Adamcovu výstroj. Doslova na ručník byli hosté o necelé dvě minuty později. Ukázkovou akci s učebnicovým zakončením převedli domácí Handlovský s Olivou, když první jmenovaný přihrál spoluhráči, odstínil obránce a před třebíčským matadorem Jiřím Olivou stál již jen Adamec, jenž neměl proti perfektně provedenému blafáku šanci - 6:0. Třetí gól ve své síti byl pro Adamce již příliš velký ranec, a proto se po jedenácti minutách nechal zpět vystřídat Štefanem Žigárdym,. Hosté byli až do konce druhé části téměř neškodní, naopak v závěru ještě stačil nebezpečně zahrozit třebíčský junior Kundela, jehož výpad zastavil až Žigárdy, který se mu vrhnul pod nohy. Hráči Horácké Slavie vyhráli druhou část 4:0 a do kabin odcházeli mnohem spokojeněji než hosté.

Třetí třetina již postrádala nasazení ,a tak se do několika šancí dostali i hosté a nejednou vážně ohrozili brankáře Valenta, který do té doby příliš zaměstnán nebyl. Michal Valent přišel o čisté konto ve 43.minutě, kdy kapituloval před Jakubem Čuříkem, který se svým důrazem prosadil v závaru před bránou, snížil na 6:1 a čestným úspěchem tak alespoň potěšil skromnou skupinku olomouckých fanoušků. Dvě minuty po snížení dostali hráči Mory příležitost dvojnásobné přesily v trvání 23 vteřin. Přestože Olomoučtí dostali domácí pod tlak, jediná nebezpečná střela Čuříka od modré linie ke gólu nevedla. Hráči Mory měli ještě další možnost přesilové hry, tentokrát v útoku kouzlil Ministr, ale Michal Valent bránu před zápasem dokonale začaroval a další změnu skóre již nepřipustil. V závěru zápasu se zdálo, že domácí již jsou se stavem spokojeni a přenechali optickou převahu na hokejkách hostů, ale i přes další šance Bordowského, Ministra a Šuly zůstal ukazatel skóre na stejném stavu až do závěrečné sirény.

Josef Horešovský – Třebíč: Měli jsem za sebou tři prohraná utkání, takže jsme potřebovali zápas, který by nám přinesl radost a sebevědomí.Z tohoto utkání jsme ale měli obavy. Nesměli jsme se nechat zmást faltem, že Olomouc je poslední s osmnácti body. To je totiž velmi zrádné. Před utkáním jsme hráčům zdůrazňovali, že v tabulce jsou mužstva od nás dolů všechna velmi podobné výkonnosti s pouze velmi malými rozdíly. Naše mužstvo dnes hrálo zodpovědně, vyšla nám přesilovka, a také další průběh byl pro nás pozitivní. Dostávali jsme se do šancí, z nichž jsme dnes také dávali góly. To se nám ne vždy daří. Z tohoto pohledu jsme utkání měli pod kontrolou. Za stavu 6:0 jsme trošku polevili, ale soupeř toho nijak významně nevyužil. První pohled svádí k tomu, že to bylo pohodové vítězství, dali jsme šest gólů po pěkných akcích a měli jsme větší nasazení. Žádné vítězství však není zadarmo a žádný soupeř se neporazí sám.

Trenér hostů se tiskové konference nezúčastnil.