Třebíč i díky skvělému Jekelovi přetlačila Přerov a jde do čela tabulky

V rámci 41. kola Chance ligy zavítal do Třebíče Přerov. Zápasu dlouho kralovali oba brankáři, bezbrankový stav prolomil až ve 30. minutě Michal Furch, který využil přesilovku. Definitivní pojistku na další třebíčské vítězství přidal v čase 59:12 Jakub Malý gólem do opuštěné přerovské klece. Parádní výkon opět předvedl Pavel Jekel, který kryl všech třicet střeleckých pokusů Přerova.

41.kolo, středa 25.1.2023
2:00:0, 1:0, 1:0
PRE PRE
Branky a nahrávky: 29. Furch (Holec, D. Michálek), 60. Malý (Dočekal, Bittner). Rozhodčí: Cabák, Šudoma - Polák, Komínek. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 985. Střely na branku: 33:30. Průběh utkání: 2:0.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Tureček, Bořuta, Furch, Forman, Vodička, Poizl, Fajmon – Psota, Bittner, Dočekal – Ferda, D. Michálek, Holec – I. Sedláček, Malý, Vodný – Krliš, Šilhavý, Mat. Svoboda.
HC ZUBR Přerov: Postava – Chroboček, Gréč, Kudělka, R. Černý, Ševčík, Krisl, F. Němec – Jak. Svoboda, Pechanec, Březina – Ministr, F. Dvořák, Doležal – Jan Svoboda, Kratochvil, Indrák – Fencl, Macuh, Goiš.

První dějství přineslo vyrovnaný hokej a spolehlivé výkony brankářů na obou stranách. Pavel Jekel úspěšně zakročil proti střele Březiny, Michal Postava si pro změnu poradil se zakončeným Bittnera i Sedláčka. Přerovský muž s maskou zpacifikoval také pokus Vodného.

Druhá perioda se dlouhou dobu nesla v podobném duchu jako ta první – kralovali v ní oba brankáři. Gólové mlčení bylo prolomeno až v polovině základní hrací doby při třebíčské přesilovce. Miroslav Holec našel přesnou žabičkou na levém kruhu neobsazeného Michala Furcha, který tvrdou bombou bez přípravy vystavil úmrtní list všem pavoukům sídlícím v horních patrech přerovské svatyně. O chvíli později mohl zvýšit Došekal – neuspěl.

Na začátku závěrečné třetiny zahrozil Bittner, ten ale z bezprostřední blízkosti Postavu nepřekonal. Patrně největší šanci Přerova k vyrovnání měli střílející Kudělka a dorážející Pechanec, s oběma pokusy si však Pavel Jekel poradil. Třebíčská zeď si tentokrát připsala 30 úspěšných zásahů, což Jekelovi stačilo na třetí vychytanou nulu proti Přerovu v aktuální sezoně. O tu se jeden z nejlepších brankářů Chance ligy nenechal připravit ani při přerovské hře bez brankáře. Naopak to byli Horáci, kdo se radoval. Martin Dočekal vybojoval puk pro Jakuba Malého, jenž střelou do opuštěné brány stvrdil třebíčské vítězství v poměru 2:0.

Autor reportáže Pavel Mandát

Petr Dočkal po utkání TRE - PRE 2:0

Kamil Pokorný po utkání TRE - PRE 2:0

Kamil Pokorný – SK Horácká Slavia Třebíč: Šlo o strašně složitý zápas. V první třetině jsme měli do páté minuty dva zraněné útočníky, kteří odstoupili ze hry. Šlo o Michala Vodného a Václava Krliše. Václav to pár střídání ještě zkusil s košíkem, ale zranění v obličeji bylo takového rázu, že to dál nešlo. Byla tam i nevyužitá čtyřminutová přesilovka, šest minut se seškrabávala krev z ledu, pak další pauza na opravu dvířek. První třetina byla úplně rozdrbaná bez jakéhokoli tempa a z naší strany špatně sehraná. V kabině jsme si k tomu něco řekli, dá se říct, že zápas pořádně odstartoval až ve druhé třetině. Druhou třetinu jsme byli lepší i díky přesilovkám, které nám hosté nabídli. Myslím si, že jsme dnes byli ukázněnější. Nedařily se nám, respekt k soupeři, který hrál oslabení fakt dobře. Jednu se nám ale přece jen podařilo využít, když Michal Furch prostřelil výborného gólmana hostů. Pak to bylo o tom dobře bránit a snažili jsme se podnikat ve třetí třetině rušivé protiútoky. Zase nás podržel Pavel Jekel, ta nula za ním je toho důkazem. V power – play jsme to všechno pečetili. Za vítězství jsme strašně rádi, nerodilo se vůbec lehce. Dva zranění útočníci jsou pro náš úzký kádr špatná zpráva, ale hráčům musím poděkovat za to, jak se semkli a před domácími diváky uválčili tři body. Výsledek odpovídá tomu, že se potkala dvě mužstva s nejlepšími obranami v soutěži. Nejenom s nejlepšími obranami, ale Přerov hraje i důrazně v obraně, má to zmáknuté, velmi kvalitní byli oba gólmani, proto padlo tak málo gólů. Byli jsme velmi rádi, že jsme v přesilovce dali první gól a získali tři body.

Petr Dočkal – HC Zubr Přerov: Z našeho pohledu šlo o vyrovnané utkání. Věděli jsme, že Třebíč má propracovanou defenzivu. Bylo to o tom, kdo dá první gól, v jedné z přesilovek jsme ve druhé třetině inkasovali. My jsme se do brány a do příležitostí dostávali prakticky až ve třetí třetině, nějaké šance jsme tam měli. Nicméně jsme nenašli recept na gólmana Jekela a pokud nedáme gól, nemůžeme vyhrát. Snažíme se hrát nějaký styl hokeje, se všemi soupeři už jsme se utkali několikrát a každý má nějaký svůj styl a každý už má ostatní soupeře načtené. Chtěli jsme hrát naši hru, i když sestava se nám z různých důvodů a příčin mění. Hraje se už poslední čtvrtina, musíme zmobilizovat síly, abychom získali další body. Soupeři dnes gratuluji.