Třebíčští přehráli v dramatickém utkání Frýdek-Místek, druhý bod zajistil v nájezdech Silvester Kusko

T ř e b í č - Čtyři poslední zápasy v Třebíči nedali Rysi z Frýdku-Místku ani gól. Tentokrát však bylo všechno jinak. Ačkoli domácí byli v zápase aktivnější a v první třetině soupeře doslova přitloukli aktivitou před jeho branku, nedokázali mu utéct o víc jak jeden gól. Tenhle náskok Slezané dvakrát smazali a zápas tak dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vynikali oba brankáři Nick Malik i domácí Lukáš Dostál. Nakonec ale vše dopadlo pro Horáckou Slavii dobře, protože své umění opět prokázal Silvester Kusko, který parádním blafákem do bekhendu určil vítěze zápasu.

49.kolo, středa 23.1.2019
3:2sn1:0, 0:1, 1:1 - 0:0
FRM FRM
Branky a nahrávky: 17. Vodný (L. Vágner, Szathmáry), 46. L. Vágner (Střondala, Vodný), rozhodující samostatný nájezd Kusko – 33. Hladonik (Peterek), 48. Rudovský (Peterek). Rozhodčí: Koziol, Veselý – Měkýš, Bubela. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 847. Střely na branku: 47:24. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Dostál – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Bilčík, V. Čejka, Furch – Psota, Nedvídek, Kusko – Střondala, T. Havránek, Vodný – P. Kratochvíl, M. Novák, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec.
HC Frýdek-Místek: Malík – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, D. Stránský, L. Kovář – Martynek, Novotný, Mikulík – Kofroň, Hladonik, Christov – Rudovský, Peterek, Klimša – Flok, Kaukič, J. Kalus – Motloch.

Úvodní třetina patřila domácí Horácké Slavii. Brankář Malík se musel tasit několika přesnými zákroky proti střelám, které na něj vyslali domácí borci. Konec 10. minuty a následně začátek té další přinesl doposud asi největší šance Třebíče. Nejprve se ve skvělé šanci ocitl Nedvídek, který chtěl ještě přihrávat, nicméně již adresáta nenašel a také Novák, ale ani on se z první branky zápasu neradoval.

V 15. minutě se musel činit i muž s maskou na druhé straně, neboť na něj ujížděl v úniku Kofroň. Hvězda letošního mistrovství světa juniorů, Lukáš Dostál, si ale poradil.

Dvě minuty na to sehrála Třebíč v útočném pásmu pohlednou, rychlou kombinaci v přesilové hře pěti proti třem a Michal Vodný otevřel po nahrávkách Kuska a Vágnera skóre dnešního duelu.

V prostřední třetině jsme sledovali vyrovnanější hokej, místy s více šancemi pro Frýdeckomístecké. Brankář Dostál svůj tým nadále držel. O svoji neprůstřelnost přišel až ve 33. minutě, kdy jej z levého kruhu překonal po souhře s Peterkem rychlou střelou Jan Hladoník.

Když pak v závěrečných minutách 2. třetiny Třebíč přestála přesilovou hru soupeře, do kabin se odcházelo po 40 minutách za smírného skóre 1:1.

Do poslední třetiny vstoupili aktivněji Rysi, brankář Třebíče musel několikrát zasahovat. Hostující hráče pak ale zbrzdilo vyloučení, kterým dali prostor domácím, kteří tak mohli strhnout vedení na svoji stranu. Největším vzruchem v přesilovce Třebíče byla akce Martynka s Christovem, když druhý jmenovaný nedokázal dorazit za Dostála střelu svého spoluhráče, hosté mohli v oslabení otočit skóre zápasu.

Hosté již byli kompletní, ale obránce Lukáš Vágner vypálil od modré a brankář Malík podruhé lovil kotouč ze své sítě! Jak se říká, nedáš, dostaneš. To se v této chvíli do puntíku vyplnilo. Skóre ale ve prospěch Třebíče nebylo příliš dlouho. O dvě minuty později vypálil skrz dva hráče Jan Rudovský, trefil přesně k tyči a bylo opět srovnáno!

Už to vypadalo na poklidné dohrání a čekání na prodloužení, když se po chybě domácích dostal do přečíslení Martynek s Mikulíkem, jejich akci bravurně zneškodnil Dostál a stal se tak hrdinou zápasu‘

V prodloužení branka nepadla a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. Ty rozhodl v 6. sérii za stavu 2:2, kdo jiný než Silvester Kusko a zajistil tak Horácké Slavii důležitý bod na víc v boji o postup do play off.

Tiskovka po utkání Třebíč - Frýdek - Místek 3:2sn