V duelu s letošním nováčkem soutěže domácí úspěšně obstáli, zvítězili 4:2

T ř e b í č - Domácí najeli do utkání už od začátku na plný plyn a nesesedli z koně až do samotného konce. V úvodní třetině si dokázali vybojovat příjemné vedení 1:0 bez větších problémů a s klidem odešli do kabiny. Ve druhé části dal ale Sokolov znát svou velkou chuť po vysněných třech bodech a dosti domácím situaci znepříjemnil. Stav utkání po druhé dvacetiminutovce byl nerozhodný, 2:2. Do třetí třetiny nastoupili domácí s jasným cílem. Zvítězit. A to také ukázali již první minutě po začátku této části, kdy dokázali ihned navýšit stav na 3:2 a v samotném závěru třetiny ještě dovršil vítězství gólem do prázdné brány Kusý. Horáci tedy berou zasloužené tři body do své kapsy.

8.kolo, sobota 28.9.2019
4:21:0, 1:2, 2:0
SOK SOK
Branky a nahrávky: 9. Tadeáš Král (Šťovíček, Nedbal), 33. Havlát (Jenáček, Nedvídek), 41. Bittner (Tadeáš Král), 60. Kusý (Nedvídek) – 29. Stříbrný (Vracovský, J. Tomeček), 37. Gorčík. Rozhodčí: Dědek, Vrba – Kleprlík, Bohuněk. Vyloučení: 2:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1043. Střely na branku: 26:19. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 4:2.
SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Nedbal, A. Rutar, Furch, Jenáček, Forman, Hort – Kusý, Šťovíček, P. Kratochvíl – Michálek, Bittner, T. Havránek – Vodný, Nedvídek, Havlát – Malec, Tadeáš Král, Paták – Podlaha.
HC Baník Sokolov: Kuchař – Kadeřávek, T. Kvapil, A. Rulík, Vodička, Michálek, J. Tomeček, Přindiš – T. Rohan, M. Zadražil, Osmík – Vracovský, Kverka, Stříbrný – Švec, Bečvář, Gorčík – Čejka M., Kuběna, Kovařík.

Úvodní vhazování utkání získali hosté. Ti ihned založili útočnou akci a Tomáš Rohan se nebezpečně tlačil před Jekela. Třebíčský obránce však kapitána Sokolova bedlivě hlídal a nepustil ho do zakončení, které by brankáře Horácké Slavie více ohrozilo. Ránu Lukáše Horta vykopl Kuchař levým betonem do rohu kluziště. Malec se obtočil kolem branky soupeře, ale brankář Baníku byl ve správný čas na správném místě a třebíčskému forvardovi ve skórování zamezil. Paták byl při své útočné akci nedovoleně zastaven, a na řadu tak přišla přesilová hra domácího celku. Nedvídkův střelecký pokus proletěl těsně vedle levé tyče Kuchařovy branky. Bílé hvězdy sice svoji úvodní přesilovou hru nevyužily, ale záhy po jejím skončení načaly střelecký účet utkání. Tadeáš Král si nabruslil do pravého kruhu a ranou ke vzdálenější tyči Kuchařovy branky rozradostněl třebíčské publikum. Horácká Slavia mohla dokonce svému soupeři odskočit o dvě branky. Nikým nehlídaný Tomáš Havránek obdržel skvělou přihrávku, ale z mezikruží nedokázal brankáře Baníku propálit. Tlak Třebíče se stupňoval a hosté měli plné ruce a nohy práce, aby neinkasovali znovu. Denis Kusý ukázal své šikovné ruce, když se elegantní kličkou zbavil dotírajícího obránce. K zakončení se ovšem nedostal. Vylučovalo se také na druhé straně. Za nedovolené bránění zamířil na trestnou lavici Tomáš Havránek. Vracovského střelecký pokus si Jekel pohlídal. Po skončení oslabení Horácká Slavia pokračovala v dobývání branky hostů. Více už toho však v první třetině nestihla.

Adam Rutar hned v úvodu druhého dějství svou svižnou ranou protáhl Kuchaře. Třebíč i nadále držela otěže zápasu a usilovala o navýšení svého vedení. Martin Šťovíček s Petrem Kratochvílem prchli do přečíslení, ale přihrávka na druhého jmenovaného byla zastavena obranou Baníku. Jenáčkova tvrdá rána z levého kruhu orazítkovala spojnici tyčí branky Sokolova. Lubomír Kovařík se dostal až před třebíčského strážce svatyně, ale při svém průniku byl faulován Adamem Rutarem, který obdržel dvouminutový trest za hákování. Sokolov se dočkal vyrovnávací branky až po skončení Rutarova trestu. Tomáš Vracovský našel před třebíčskou brankou najíždějícího Josefa Stříbrného, který poslal kotouč za záda přesouvajícího se Jekela. Kratochvíl se prodral až před Kuchaře a jeho zakončení se odrazilo k jeho dojíždějícímu spoluhráči, který byl však tísněn obráncem Baníku a nedokázal přesněji zakončit. Netrvalo dlouho a Horácká Slavia znovu vedla. Jenáčkova bomba se odrazila od zadního mantinelu přímo na hůl Roberta Havláta, který se nenechal odstrčit od kotouče a dotlačil ho za brankáře Kuchaře. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Schovaná rána Sebastiana Gorčíka od modré čáry si našla cestu až do sítě a bylo podruhé v zápase vyrovnáno. Následovala obrovská šance domácího celku, kterou však hosté s velkou dávkou štěstí ustáli. Petr Přindiš si šel na trestnou lavici odpykat trest za hákování. Navíc po chvíli tamtéž zamířil Adam Rulík za podražení a Horácká Slavia si zahrála krátkou početní výhodu pět na tři. Sokolov se ale ubránil.

Horácká Slavia si část přesilové hry pět na čtyři přenesla do závěrečné části základní hrací doby a svoji příležitost ke vstřelení branky neprováhala. Tadeáš Král se obtočil kolem branky a po jeho zakončení se kotouč od Kuchařova betonu podrazil k Ladislavu Bittnerovi, který jej poslal mezi tři tyče. Bílé hvězdy vstřelená branka nabudila a rázem jich byl plný led. Petr Kratochvíl vyslal na Kuchaře velmi nebezpečnou střelu, ale brankář Sokolova sklapl své betony včas. Paták nabil Formanovi, jehož bombu zastavil obětavý zákrok obránce hostů. Po Nedbalově střele kotouč těsně před Kuchařem změnil směr a málem si našel cestu do branky. Sokolov zahrozil z přečíslení, ale Jekel se rychle přemístil a situaci zvládl na výbornou. Výhru Třebíče pečetil gólem do prázdné branky Denis Kusý.

Autor: Viktor Pavlovec

Karel Mlejnek po utkání Třebíč - Sokolov 4:2

Jaroslav Barvíř po utkání Třebíč - Sokolov 4:2

Jaroslav Barvíř – SK Horácká Slavia Třebíč: Jsme spokojeni s dalšími třemi body, protože utkání pro nás bylo velmi náročné. Odehráli jsme nejlepší první třetinu v sezóně, bylo jen škoda, že jsme v ní nedali víc branek. Výborně jsme v ní forčekovali, dostávali jsme soupeře pod tlak a byli jsme silní na puku. Se soupeřem, který je organizovaný a hraje na brejky, musíme držet celých šedesát minut koncentraci, což je strašně náročné. Na začátku druhé třetiny s námi trošku zatřásly vyrovnávací branky po našich chybách. Chtěli jsme pak zlepšit pohyb a vynutit si přesilovku. To se nám povedlo a na začátku třetí třetiny jsme přesilovku využili, což se ukázalo, jako rozhodující faktor zápasu. Pak už jsme se zaměřili spíš na obranu a čekali jsme na nějaké příležitosti a přečíslení. Věděli jsme, že soupeř hru otevře, což se potvrdilo, a nakonec jsme dali i čtvrtý gól do prázdné brány. Zápas nás stál hodně sil, ale vítězství jsme šli naproti.

Karel Mlejnek – HC Baník Sokolov: Podle mého názoru jsme do dnešního utkání nastoupili nejhůř od začátku sezóny. První třetina byla jednoznačně v režii domácích, byť náš plán takový samozřejmě nebyl. Dobře jsme odehráli jen první střídání, pak byli domácí jednoznačně lepším týmem. Od druhé třetiny se hra vyrovnala, byly tam pasáže, v nichž jsme byli lepší my, pak pasáže, kdy byli lepší domácí. Velmi si cením toho, že jsme dokázali po dvou třetinách držet remízový stav. Nešťastnou brankou v oslabení a zároveň i po naší chybě domácí rozhodli celé utkání. V závěru jsme šli do oslabení, ale i tak jsme chtěli riskovat, dostat se s kotoučem ven z našeho pásma, ale puk jsem ztratili na modré čáře. Náš gólman měl opustit brankoviště, jenže se z nepochopitelných důvodů vrátil zpátky, a to už byl na ledě další náš hráč, takže jsme šli do tří, jednoznačný trest.