Zápas ve Slezsku došel až do prodloužení, Třebíčští z něj vezou jeden cenný bod

T ř e b í č - Netradičně ve čtvrtek zajížděli hokejisté Horácké Slavie k utkání Chance ligy do Frýdku-Místku. K týmu se tak mohli připojit i hráči, kteří v úterý hráli Ligu mistrů ve Švédsku. V brance se objevil Karel Vejmelka, protože Lukáš Dostál odcestoval s reprezentační dvacítkou do Kanady, a tým výrazně podržel. Ale zpět k utkání naší druhé nejvyšší hokejové soutěže. Do vedení šli domácí v osmé minutě, kdy se krátce po ubráněné přesilovce prosadil forvard Flok. Vyrovnání zařídil ve třicáté čtvrté minutě lišácky Michal Vodný, když dával dobrý pozor na brankovišti a za Lukáše Danečka poslal puk z bezprostřední blízkosti, navíc tísněný obráncem. Třebíčští ovšem znovu prohrávali, když v padesáté druhé minutě dostal za záda třebíčského gólmana až několikátou dorážku domácí David Klimša. O pět minut později už bylo znovu vyrovnáno, tentokrát na 2:2. Od modré čáry se totiž napřáhl Lukáš Vágner a prostřelil vše, co mu stálo v cestě, včetně brankáře Danečka. Zápas tak šel do prodloužení, ve kterém museli Třebíčští pykat za technický přestupek příliš mnoho hráčů na ledě a domácí přesilovku využili Lukášem Kovářem k zisku druhého bodu. Hosté tak ze Slezska vezou jeden cenný bod.

34.kolo, čtvrtek 13.12.2018
FRM FRM
3:2p1:0, 0:1, 1:1 - 1:0
Branky a nahrávky: 8. Flok (Bartko, Kuťák), 52. Klimša (Rudovský, Husák), 65. L. Kovář (Christov, Novotný) – 34. Vodný (P. Kratochvíl, Raška), 57. L. Vágner (Vodný, P. Kratochvíl). Rozhodčí: Barek, Vrba – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1012. Střely na branku: 37:33. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Frýdek-Místek: L. Daneček – Haman, Husák, Bartko, Zahradníček, L. Kovář, Krisl, D. Stránský – Kofroň, Mikulík, Christov – Rudovský, Novotný, Martynek – Kaukič, Peterek, Klimša – Flok, Kuťák, Motloch.
SK Horácká Slavia Třebíč: Vejmelka – Szathmáry, Vl. Brož, Nedbal, L. Vágner, Furch, V. Čejka, Hort – P. Kratochvíl, Raška, Vodný – Havlát, Nedvídek, Kusko – M. Novák, Mlynář, Süss – Paták, Tadeáš Král, Malec.