VSE-TRE 6:0: Dorost ve Vsetíně nedal branku

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie zajížděli ke druhému mistráku do Vsetína. Valašská mise však úspěchem neskončila. Třebíčským se nepovedlo ani jednou dát gól, navíc čtyři jejich hráči si z utkání odnesli zranění a Sobotka dokonce musel po nepotretaném zákeřném píchnutí holí zůstat ve vsetínské nemocnici na pozorování. O vítězi utkání se nejspíše rozhodlo už v první třetině, kdy domácí dokázali čtyřikrát skórovat.

2.kolo, sobota 9.9.2006
VSE VSE
6:04:0, 2:0, 0:0
Branky a nahrávky: 11. Kentoš (Vávra), 13. Kentoš (Palička), 14. Pospíšil (Kadlčík), 20. Surovčík (Kocur), 37. Surovčík (Kubo), 38. Kadlčík (Hastrman), Vyloučení: 13:7 plus domácí 1x do konce, Střely: 37 : 25
VHK Vsetín: : Kudela – Holl, Holomek, Vrba, Lukeš, Švindl, Hladký, Hastrman, Kocur – Kentoš, Kadlčík, Ptáčník, Pořický, Surovčík, Pospíšil, Kubo, Valigura, Palička, Vávra, Varga, Lechner
SK Horácká Slavia Třebíč: Wolf, Mikulka – Rajský, Musil, Studený, Dvořák, Kotrba, Švaříček, Sobotka, Čtveráček - Vítek, Pometlo, Dočekal, Vyhnálek, Sochor, Kesner, Zeman, Němec, Vondráček, Klíma, Molák

První třetina se odehrála ve velmi svižném tempu. Vsetínští se třikrát v první desetiminutovce nechali vyloučit, a tak nahráli do karet hostům. V přesilovkách si hosté vytvořili tlak, ale vážněji ohrozit domácího gólmana Kudelu se jim nepodařilo. Hosté tak své šance v početní výhodě nevyužili. Naopak, v čase 10:02 poslal Vsetín do vedení Kentoš. Vstřelená branka dostala Vsetín na koně. Už ve 13. minutě zelenožlutí zvýšili svůj náskok, při signalizovaném trestu nahrál Palička Kentošovi a ten svou střelou opět rozvlnil síť. Rozjetý Vsetín se nedal zastavit. Třetí branka padla hned o necelou minutu později, kdy nahrával Kadlčík a skóroval Pospíšil. V rychlém tempu se pokračovalo. Vsetínští si vyzkoušeli 40 vteřin hrát 5 na 3, po neproměněné přesilovce se dostali do tlaku hosté, ti ovšem nedokázali vyzrát na domácího Kudelu. Skvělou třetinu pro domácí završil svou brankou z poslední minuty Surovčík. Po první třetině tak na ukazateli skóre svítilo 4:0.

V druhé třetině si diváci přišli na tvrdší hru, poměr vyloučených 7:3 mluví za vše. První vážnější ohrožení brány přišlo v 26.minutě. Vsetín uzamkl Třebíčské v obranném pásmu a jedna ze střel skončila na horní tyči. Potom přidali na aktivitě hosté a často si Vsetínští pomáhali jen pomocí faulu. Větší trest na 5 + do konce utkání si odnesl domácí Holomek. Pro hosty se tak naskytla dobrá příležitost, udělat něco s nepříznivým stavem. Horácká Slávie se dostávala do tlaku, ale Kudela byl bezchybný. Hosté tuto dlouhou přesilovku využít nedokázali. Zelenožlutí se vstřelením branky takový problém neměli a v 37.minutě se svým druhým gólem zviditelnil Surovčík. Velká aktivita po vstřelené brance opět přinesla úspěch. Neuplynula ani minuta, když se z obranného pásma rozjel Kadlčík. Svoje sólo zakončil chytrou střelou k tyči. Do konce třetiny jsme měli možnost vidět další 3 vyloučení, ale do listiny střelců už se nikdo nezapsal.

Nasazení obou mužstev v třetí části bylo menší a ubylo šancí. Hosté už neměli síly na zkorigování stavu, a tak se oproti předchozím třetinám, dohrávala poslední část v poklidu. Výjimkou byl únik dvou domácích hráčů na jednoho třebíčského, ale do gólového konce chybělo více přesnosti. Na druhé straně zahrozil svou střelou Studený, ale jeho projektil těsně minul branku. V posledních vteřinách se ještě hosté pokoušeli Kudelovi překazit radost z čistého konta, ale nakonec se jim to nepodařilo. Svěřenci trenéra Žilky si tak z dnešního zápasu odnášejí plný počet bodů, konečný stav utkání 6:0

Libor Žilka (Vsetín) “Těší nás hlavně výsledek, přesto máme i nadále co zlepšovat. Nikdo se nezranil, gólman Kudela vychytal svou první nulu .V podstatě jdeme dál, soutěž je hodně dlouhá. Třebíč v prvním utkání hrála 1:1, pak až na nájezdy prohrála doma s Třincem. Takže jsme je nechtěli podcenit a do zápasu jsme vstoupili s odhodláním bodovat. To se nám podařilo, takže jsem s dnešním výsledkem spokojen.“