Baráž o extraligu: Budějovice vrátily Dukle včerejší porážku i s úroky

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokej je krásný a nevypočitelný sport. O tom se dnes přesvědčili ti, kdo si našli cestu do ochozů jihlavského stadionu, a sledovali druhé utkání barážové série mezi Českými Budějovicemi a Duklou Jihlava. Jestliže včera utkání jasně kralovali hokejisté z Vysočiny, dnešní zápas vyzněl jasně pro bíločervený Motor, který vyhrál jasně 5:0, a srovnal tak stav série na 1:1.

HC Dukla Jihlava - HC České Budějovice 0 : 5 (0:1, 0:1, 0:3)
Stav série 1:1

Dukla Jihlava : Masalskis - Šmarda, Kuchyňa, Ficenc, Punčochář, Devečka, Malena, Zajac, Dobrovolný - Jeslínek, Bakus, Čachotský - Vostřák, Vala, Klimt - Padělek, Říha, Lubina - Rytnauer, Altrichter, Hlouch

České Budějovice : Turek - Krstev, Ference, Neckář, Mucha, Gřegořek, Gýna, Kotaška - Dvořák, Prospal, Pletka - Rob, Brabenec, Šimánek - Sailer, Štrba, Bělohlav - Hřebejk, Hanzal, Havelka

Branky: 10. Prospal (Pletka, Dvořák), 23. Sailer (Štrba), 42. Pletka (Prospal), 53. Ference (Štrba), 57. Dvořák (Prospal).
Rozhodčí: Husička, Mikula - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 14:12, navíc Krstev (CEB) 5 + do konce. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 7200.

Budějovice nastoupily do zápasu bez obránce Radka Martínka, který to sice na rozbruslení zkusil, nicméně poraněný kotník ho do hry nepustil. Jihočeši si dnes od začátku dávali velký pozor na průniky jihlavských útočníků přes střední pásmo a to byl zřejmě klíč k úspěchu v tomto zápase. První lajna Budějovic včera vyhořela, když inkasovala čtyři góly. Dnes však jakoby na led nastoupili jiní hráči včetně gólmana Turka, a ukázali svoje kvality. Zřejmě zlomovým momentem utkání byla 65 vteřinová nevyužitá přesilovka Dukly pět na tři na konci první třetiny, kdy byl do konce utkání vyloučen Krstev. V té době vedl Motor již 1:0 brankou Prospalovou a Dukla mohla v přesilovce vyrovnat. Jelikož se jí to nepovedlo, byli to červenobílí, kteří se ve 23 minutě dostali do dvougólového vedení zásluhou Sailerovou. A to byla voda na motorácký mlýn. Jihočeši se nikam nehnali, pozorně bránili, a protože Jihlava se nedokázala přes obranný val Motoru prosadit, skončila druhá třetina za stavu 0:2. Začátek třetí části vyšel znovu lépe celku z jihu Čech. 43 minuta – 0:3, autor branky Václav Pletka. To už to s Duklou vypadalo zle. Projevilo se to zvýšenou nervozitou nejen na ledě, ale i v hledišti. Domácí diváci nepříznivý stav nesli velmi těžce a stejně jako v prvním utkání zaházeli několkrát ledovou plochu odpadky.
V této fázi zápasu bylo více nehokejových nežli hokejových soubojů. Vzájemnou potyčku předvedli Bakus s Prospalem. Budějovice se však i s touto situací vyrovnaly lépe a dvakrát rozvlnily síť za Masalskisem. V 53. nimutě to byl Andrew Ference, který využil jednu z přesilovek. Jihlava měla ještě šanci alespoň na korekci nepříznivého stavu, ale druhou přesilovku pět na tři znovu nevyužila. Poslední slovo měla dvojice Václav Prospal - Radek Dvořák. Druhý jmenovaný tak stanovil konečné skóre na 0:5 pro Budějovice.
Série se teď za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy stěhuje do Českých Budějovic, kde se hraje 22. a 23. března.