Boj o umístění může dopadnout jakkoli, rozhodne zápas se Sarezou

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - Základní část této sezóny zakončí Horácká Slavia na vlastním ledě proti velmi nevyzpytatelnému soupeři, mužstvu HC Sareza Ostrava. S tímto týmem mají Třebíčští v sezóně zatím pasivní bilanci. Horácká Slavia jednou zvítězila, dvakrát ovšem svému soupeři podlehla. Sareza i Horácká Slavia měly pro tento prvoligový ročník společný cíl a tím byl boj o účast v play-off. Oba týmy tento boj zvládly a mohou se těšit na vyřazovací část soutěže. Vzájemný souboj bude i duelem o sedmou příčku. Nyní k ní mají o dost blíže Třebíčští, kteří mohou za příznivých okolností (výsledek Jihlavy v posledním kole) skončit i na šesté pozici.
Zápas Horácká Slavia Třebíč – HC Sareza Ostrava začíná ve středu 14. března 2007 v 18:00 hodin.

Hokejisté Horácké Slavie si poněkud zkomplikovali boj o šestou příčku v tabulce po základní části soutěže. V minulých dvou zápasech v ostře sledovaných derby Vysočiny totiž dvakrát prohráli a bodové ztráty je stály právě umístění na šesté příčce. Na ni se mohou vrátit v případě, že v posledním kole doma porazí nevyzpytatelného soupeře – Sarezu Ostrava. Navíc, pokud se po posledním kole chtějí dostat na šestou pozici musejí spoléhat i na výsledek Jihlavy, která nesmí zvítězit. Třebíčští tak mají blíže k sedmé příčce, i když se určitě ještě pokusí zaútočit na pozici, kterou nyní okupuje právě Dukla. Snadné to však vůbec nebude, Horácká Slavia sice může v posledním kole počítat s výhodou domácího prostředí a tedy podporou vlastních fanoušků. Na druhou strana Sareza již v tomto ročníku v Třebíči zvítězit dokázala a to dokonce 3:0.

Vzájemné zápasy Horácké Slavie a Sarezy v této sezóně zatím lépe vycházejí Severomoravanům. Sareza dvakrát zvítězila, z toho jednou v Třebíči, Horácká Slavia si připsala jedno vítězství a pokud chce smazat horší bilanci vzájemných duelů, musí bezpodmínečně ve středu na domácím ledě zvítězit. Ve 13. kole Třebíčští zvítězili 2:0 v Ostravě, aby je Sareza napodobila a v 26. kole si odvezla všechny tři body z Třebíče po výhře v poměru 3:0. Zatím poslední měření sil se odehrálo ve 39. kole a Sareza doma zvítězila těsně 2:1.

V posledních zápasech se Sareze vcelku daří a již několik kol před koncem základní části si zajistila účast v elitní osmičce. Ostravští přitom bodují nejen doma, ale i na ledě svých soupeřů, nakonec i třebíčští borci se o tom již mohli přesvědčit, že Sareza dokáže vyhrávat i venku.

Vzájemné zápasy této sezóny:

13. kolo – Sareza – Horácká Slavia 0:2 (0:0, 0:0, 0:2), branky: Oliva, Zahradník

Rušná první třetina zajímavého zápasu přinesla několik dobrých šancí na obou stranách. Bez gólového efektu. Prostřední dvacetiminutovka pokračovala v trendu úvodní části, brankové příležitosti z kategorie vyložených přišly zejména při přesilovkách, ale střelci ve finální fázi neuspěli. O výsledku tak rozhodla až poslední třetina, ihned v jejím úvodu se prosadil Jiří Oliva a vítězství v poměru 2:0 pojistil ve 48. minutě Petr Zahradník. Oba góly Horácké Slavie padly po rychlých protiútocích.

26. kolo – Horácká Slavia – Sareza 0:3 (0:0, 0:1, 0:2), branky: Baranyk, Šebesta, Ovšák

Úvodní třetina nepřinesla mnoho šancí, jednou z vyjímek byl sólová nájezd Marka Laše v 9. minutě. Šance na změnu skóre pak mohly přinést hlavně přesilovky, ani v nich však branka nepadla. Hned zkraje druhé části měl další velkou šanci znovu Marek Laš, brzy nato se ale radovali hosté po přesné střele Baranyka. Sareza po gólu především pozorně bránila a hlídala si těsný náskok. Snažila se domácí nepouštět do vyložených šancí a to se jí také dařilo. V posledních dvaceti minutách měl největší šanci na vyrovnání Martin Čech při přesilovce. Sareza byla v proměňování šancí úspěšnější, Šebesta a Ovšák svými góly ve 49. a 51. minutě rozhodli o výhře hostů. Odveta za zápas v Ostravě tak hostům vyšla dokonale.

39. kolo – Sareza – Horácká Slavia 2:1 (0:0, 1:1, 1:0), branky: Holík, Badžo – Ščerban

Domácí začali zápas aktivněji, ale bez gólového efektu. Horácká Slavia si vytvořila šance až ve druhé polovině úvodní třetiny, ale také bez gólové odezvy. Vyrovnaná hra pak pokračovala ve druhé dvacetiminutovce, domácí se sice tlačili více do útoku, Horácká Slavia pozorně bránila vlastní obrannou třetinu a nechávala soupeři jen minimum prostoru. Přesto se domácí ve 31. minutě ujali vedení po přesné trefě Holíka. Brzy však našel stejnou odpověď kapitán Ščerban. Nejzajímavější hru přinesla poslední třetina, ve které se rychlé akce střídaly na obou stranách. Hned v jejím úvodu navíc padl i rozhodující gól zápasu. Vstřelil ho domácí Badžo. Třebíčští nakonec ani přes velkou snahu již nedokázali vyrovnat. Tento výsledek potvrdil, že v této sezóně jsou ve vzájemných zápasech zatím lepší Severomoravané.

Poslední odehrané zápasy Sarezy:

Sareza – Mladá Boleslav 2:3 (0:1, 0:2, 2:0), branky: Sochorek, Tesařík

Chomutov – Sareza 5:3 (1:1, 2:0, 2:2), branky: Bokroš, Šebesta, Sochorek, Vajda

Sareza - Kometa 4:3 PP (1:1, 0:1, 2:1 – 1:0), branky: Sochorek, Bokroš, Gelačák, Valušiak