Budějovice poprvé v play-off zaváhaly, Ústí jede dál

Aktuální zprávy
Druhými zápasy dnes pokračovalo semifinále první hokejové ligy, ve kterém se zrodilo první překvapení. Favorit soutěže, tým Českých Budějovic nestačil v domácím prostředí na Chomutov, kterému podlehl 2:3. Druhé utkání mezi Ústím n. Labem a Mladou Boleslaví mělo jasný scénář. Lvi přejeli Boleslav jasným výsledkem 5:1.

HC České Budějovice - KLH Chomutov (1:2 1:1 0:0) 2:3

Stav série: 1:1

Domácí vtrhli do utkání s velkou vervou a již v šesté minutě rozjásal domácí příznivce Prospal. Radost však netrvala dlouho, ve 12.minutě překvapil domácího Cháberu Nosek a o minutu později strhl vedení na stranu hostí Boušek. Budějovice byly tímto stavem značně zaskočeny a když ve 24.minutě zvýšil Jakub Šulc na 3:1 pro Chomutov, začalo se rodit překvapení. Domácí hráči po této brance přidali na obrátkách, avšak hosté se plně soustředili na obrannou hru a dovolili pouze ve 31.minutě snížit na rozdílový gól Pletkovi. Víc už toho hráči Budějovic na Chomutov nevymysleli a tak si hosté odvážejí velice cenné vítězství a vyrovnávají tak sérii na 1:1. Série se nyní přesouvá na Sever Čech.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC BK Mladá Boleslav (1:0 3:0 1:1) 5:1

Stav série: 2:0

Druhé ze semifinálových střetnutí mělo jasný průběh. Ústí svého soupeře přehrávalo a bylo lepší ve všech činnostech. První třetina byla ještě vyrovnaná, neboť se trefil pouze domácí Pazourek. Ve druhé části již domácí drželi pomyslné opratě zápasu a nastříleli Boleslavi v rozmezí třech minut tři branky. Do střelecké listiny se postupně zapsali Šaffer, Pavliš a Kočí. Ve třetí části nejprve navýšil domácí Štěpánek na 5:0 a čtyři minuty před koncem připravil domácích brankaře Sáblíka o čisté konto Havel. Ústí tak přesvědčivě svého soupeře z Boleslavi přehrálo a vede v sérii 2:0. Ústí tak stačí k postupu do finále první ligy porazit Mladou Boleslav ještě alespoň jednou.

Obě série se nyní přesouvají do již zmíněného Chomutova a do Mladé Boleslavi.

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!