Budějovice udělaly první krok k baráži

Aktuální zprávy
Hokejisté Českých Budějovic se opět přiblížili k vysněné baráži, neboť v prvním finálovém utkání porazili tým Slovanu Ústí nad Labem 2:1. Čestné buly zápasu vhodil na led legendární Jaroslav Pouzar, momentálně bojující s leukémií.

HC České Budějovice - HC Lvi Slovan Ústí nad Labem (2:0 0:0 0:1) 2:1

Stav série: 1:0
Diváků: 6420
Vyloučení: 11:11, využití: 1:1

V prvním důležitém zápase byl k vidění velice dobrý hokej a byli to právě hráči Ústí nad Labem, kteří jako první vyzkoušeli pozornost domácího brankaře Turka. Ovšem po sérii vyloučeních se hra vyrovnala a naopak hráči domácích prostřelili v přesilové hře gólmana Sáblíka. Do střelecké listiny se první zapsal v 15.minutě Krstev, kterému asistoval Prospal. Do konce první třetiny překonal Sáblíka také Kropáč, který těsně před sirénou využil nádherný pas Brabence. Druhá třetina byla ve znamení častých vyloučení, ale ani jedno z mužstev nedokázalo skórovat. V průběhu třetí třetiny dostaly obě mužstva výhodu přesilové hry pět na tři, ale ani Budějovice ani Ústí úspěšní nebyli. Před koncem zápasu zkusili hráči Slovanu power play, ve které se podařilo v 59.minutě Finkovi snížit. Na víc se už ale hostující Lvi v utkání nezmohli a tak si velice důležité vítězství připisuje tým Českých Budějovic, který se tak přiblížil k baráži s Duklou Jihlava.

Druhé finálové utkání mezi Budějovicemi a Ústím je na programu již dnes a o jeho výsledku Vás budeme opět informovat.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!