Budějovice vedou již 2:0 na zápasy

Aktuální zprávy
Druhé finálové utkání mezi Českými Budějovicemi a Slovanem Ústí nad Labem mělo již jasnější scénář. Budějovice vstoupily do série již včerejším vítězstvím (2:1) a i v druhém zápase dokázaly Lvy porazit, tentokráte přesvědčivě 3:0. Jihočeši tak vedou v sérii na tři vítězná utkání již 2:0.

HC České Budějovice - HC Slovan Ústí nad Labem (1:0 2:0 0:0) 3:0
Stav série: 2:0
Diváků: 6421

Utkání tentokráte začalo lépe pro domácí hráče a již v 5.minutě mohl skórovat osamocený Vampola, jenže hostující gólman však skvěle vypíchl puk holí. Hosté skórovali v 7.minutě, jenže hlavní rozhodčí branku Drábkovi za sekání neuznal. Známé pořekadlo - nedáš, dostaneš - se opět potvrdilo. Ve 14.minutě vstřelil domácí Rob vedoucí branku Českých Budějovic. Ikdyž byli domácí hráči celou první třetinu aktivnější, branku již nevstřelili. Ve druhé třetině úřadoval především první útok domácích. Dvakrát se totiž podařilo dostat puk za záda Sáblíka domácímu kapitánovi Prospalovi. Ten nejprve skóroval ve 29.minutě, kdy zúročil nahrávku Martínka. Svoji druhou branku si nechal kapitán Budějovic na 35.minutu, kdy zvyšoval v přesilové hře na 3:0. Ve druhé ani ve třetí třetině již branka nepadla a proto si hráči Českých Budějovic připisují své druhé vítězství proti týmu z Ústí nad Labem. Budějovicím již stačí vyhrát jedno utkání na Severu Čech a mohou se připravovat na baráž proti Dukle Jihlava. O výsledku dalšího finálového utkání Vás budeme samozřejmě informovat.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!