Bylo fajn, že přišel i kus kotle, ocenil povzbuzování fanoušků junior Petr Burián

Mládežnický hokej
T ř e b í č – V pátek se junioři Horácké Slavie vrátili z Prostějova, ve kterém se jim vloni vůbec nedařilo, s plným počtem bodů po výhře 3:0. Už v neděli 10.prosince ve 12:00 je ale čeká další těžký soupeř – remízový král – Kometa HK. Pro další vítězství ale udělají Třebíčští všechno, což potvrdil v krátkém rozhovoru i nejproduktivnější hráč týmu po první polovině základní části – útočník Petr Burián: „Budeme se snažit vyhrát a nezklamat domácí fanoušky“.

Minulou neděli jste obstáli v bitvě o první místo v tabulce se Znojmem. Jak jsi ten zápas viděl z tvého pohledu? Prý jste si vítězství dost užívali.
Myslím, že se nám zápas docela povedl. První třetinu jsme hráli možná trochu nervózně, ale potom už to bylo docela dobré. Zatím to byl asi nejtěžší zápas, ale bavilo mě to. Ano, měli jsme radost, že jsme vyhráli, ale nějak moc jsme to zase neslavili, bylo to důležité, ale ještě nás čeká hodně zápasů.

Na derby se v hledišti sešlo slušné množství tří set diváků a po dlouhé době se na juniorech opravdu hlasitě povzbuzovalo. Cítili jste tu podporu i na hřišti nebo jste se soustředili především na zápas?
Podporu z hlediště jsme samozřejmě vnímali, bylo fajn že přišel i kus „kotle“, hrálo se nám dobře, byla fajn atmosféra.

Ty jsi po první polovině základní části soutěže obsadil první místo v kanadském bodování třebíčského týmu za sedm branek a dvanáct asistencí. Čím to je, že se vaší formaci tak daří?
Řekl bych, že je to tím, že jsme na sebe s klukama hodně zvyklí. S Dastym (Lukášem Dostálem, poz. redakce)hrajeme spolu od žáků skoro pořád a poslední 3 roky jsem v lajně s Kurim (Janem Kurialem, poz. red.), takže jsme se za tu dobu docela sehráli.

Ptám se na to skoro každého a podobnou otázku položím i tobě. Někteří tvoji spoluhráči z juniorky už posbírali svoje první odehrané minuty v první lize mužů. Ty jsi se zatím na soupisce třebíčského áčka neobjevil. Kdyby tato nabídka přišla, jsi připravený nebo myslíš, že tvůj čas teprve přijde?
To nedokážu sám posoudit, o mojí připravenosti musí rozhodnout trenéři. Samozřejmě kdybych dostal nabídku, rád bych si zahrál.

Třebíčská juniorka je velmi ofenzivně laděné mužstvo. Nemusí vás trenéři někdy trochu krotit, aby jste se v některých utkáních či jejich fázích více soustředili na obranu?
Řekl bych, že krotit přímo ne. Nestává se nám, že bychom vyloženě přestali bránit nebo tak, musíme se ale zlepšit ve hře v naší třetině. Když jsme pod tlakem, máme často problém jednoduše se dostat ven nebo jenom puk vyhodit, snad to spravíme.

Další nelehké utkání vás čeká na domácím ledě v neděli. To přivítáte remízového krále soutěže - brněnskou Kometu HK, s níž jste mimo jiných remizovali v prvním zápase i vy. Tehdy se to považovalo za ztrátu bodů, ale jak se ukázalo, Kometa od té doby jen třikrát prohrála a svým současným pátým místem v tabulce se řadí k favoritům. Jaký zápas se dá očekávat tentokrát?
Určitě to bude rychlý a tvrdý hokej. Kometa docela dobře bruslí a mají některé urostlejší hráče, bude to asi fyzicky náročnější zápas. Když ale budeme bruslit a nenecháme je hrát na nás moc fyzický hokej, tak si myslím, že je přehrajeme. Budeme se snažit vyhrát a nezklamat domácí fanoušky :-)

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál