CEB-JIH 3:2 sn. Třetí zápas baráže musely rozhodnout nájezdy

Aktuální zprávy
Až dramatické nájezdy třetího barážového utkání mezi Českými Budějovicemi a Duklou Jihlava musely rozhodnout o týmu, který si připíše na své konto další vítězství v sérii. Štěstí se nakonec přiklonilo k domácímu týmu, který především zásluhou dvou proměněných nájezdů Petra Sailera zvítězil 3:2.

HC ČESKÉ BUDĚJOVICE - HC DUKLA JIHLAVA 3:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Pletka (Prospal, Dvořák), 45. Gýna (Štrba, Sailer), rozhodující sam. nájezd Sailer - 21. Vostřák (Bakus, Vala), 48. Ficenc (Vostřák). Proměněné nájezdy: Sailer 2x - Bakus.
Neproměněné nájezdy: Šimánek 2x, Prospal 2x, Dvořák, Musil - P. Altrichter, A. Padělek, Vostřák, Rytnauer, Hlouch, Bakus, L. Říha.
Rozhodčí: Jebavý, Nečas - Cambal, Unzeitig.
Vyloučení: 8:12.
Využití: 1:0.
Diváci: 6421
Stav série: 2:1.

Sestavy: HC České Budějovice: Turek - Martínek, Ference, Neckář, Krstev, Gřegořek, Gýna, Kotaška - R. Dvořák, Prospal, Pletka - Rob, Brabenec, Šimánek - Sailer, Štrba, Bělohlav (21. Musil) - Havelka, Hanzal, Hřebejk.
HC Dukla Jihlava: Masalskis - Kuchyňa, Šmarda, Punčochář, Ficenc, Devečka, Malena, Zajac - Jeslínek, Bakus, Čachotský - A. Padělek, L. Říha, Lubina - Vostřák, Vala, Klimt - Hlouch, P. Altrichter, Rytnauer.

Zápas hraný ve vyprodané Budvar areně začal lépe pro domácí hokejisty, kteří už v 6.minutě utkání strhli skóre na svoji stranu. Před gólmana Masalskise si najel kapitán Prospal, naservíroval Pletkovi a ten se nemýlil - 1:0. Budějovickým se tak podařilo využít vyloučení obránce Maleny. V 7.minutě utkání mohl vyrovnat Klimt, ale Vostřákovu přihrávku o milimetr minul. Hráči Dukly Jihlava se potom dostali pod velký tlak domácích hokejistů, což vyústilo v přesilovou hru 5 na 3. Tu ale hráči Budějovic nevyužili a ihned po jejím skončení ujel zadákům Budějovic Čachotský, na Turka však nevyzrál. V další velké šanci se pak ocitl Rytnauer, ale i tentokrát byl domácí strážce svatyně na svém místě. Dukla si na konci první třetiny také zahrála přesilovou hru, ale úspěšná nebyla.

Na začátku druhé třetiny, konkrétně v 21.minutě se už skóre vyrovnalo. Šikovnou střelou mezi nohy Turka vstřelil branku jihlavský Vostřák. Po vyrovnávací brance Dukla ožila, avšak ve 24.minutě si šel na dvě minuty odpočinout hostující Ficenc a Budějovice hrály další přesilovku. V té nastřelil Prospal tyč Masalskisovi brány. Ikdyž se Jihlava této přesilové hře ubránila, byla celou druhou třetinu pod tlakem. V jasných šancích zaváhal postupně Krstev, Gýna, Ference a Šimánek. Masalskis v těchto fázích utkání Duklu značně podržel.

I do třetí třetiny vstoupili hráči Jihlavy aktivněji. Pozornost Turka zkusil Padělek a také Hlouch, s jejich pokusy však neměl gólman Budějovic žádný větší problém. Naopak ve 45.minutě zaúřadovali domácí. Lehkou žabičkou od modré čáry překonal výborně chytajícího Masalskise Gýna. Z vedoucí branky se však domácí neradovali dlouho. O dvě minuty později bylo opět vyrovnáno. Ficenc využil zaváhání domácích borců a s přehledem vyrovnal na 2:2. Dukla se opět stala lepším mužstvem na ledě, ale na domácího gólmana Turka již po 60.minutách vyzrát nedokázala.

V následném prodloužením byli nejblíže brance v 68.minutě hráči Dukly Jihlava, ale Lubina v jasné šanci vstřelil puk jen do Turka. Jinak se v prodloužení hrálo dosti opatrně a ani jedno z mužstev si nevytvořilo žádnou velkou brankovou příležitost.

Muselo se tedy rozhodnout v samostatných nájezdech. V nich byli štastnější domácí hráči. Za Budějovice se trefil dvakrát Sailer a protože za Duklu byl úspěšný pouze Bakus, vedou tak Budějovice v sérii na čtyři vítězství 2:1. O dalším výsledku baráže Vás budeme opět informovat.