České Budějovice si vybojovaly baráž - postaví se Jihlavě

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Hokejisté Českých Budějovic se stali vítězi první ligy, když ve finálové sérii jednoznačně porazili ústecký Slovan 3:0 na zápasy. Skóre z těchto tří zápasů 8:1 pro Budějovice, mluví jasně ve prospěch Jihočechů a jasně také vypovídá o tom, že vítězství Jihočechů je zasloužené.

HC Slovan Ústí nad Labem - České Budějovice (0:1 0:1 0:1) 0:3
Stav série: 0:3
Diváků: 6350

Do posledního finálového zápasu nastupovali Ústečtí Lvi s několika hráči, kteří nebyli zdravotně zcela v pořádku. Kříž a Jiří Kudrna k utkání nenastoupili vůbec. Přesto se domácí snažili o to, aby třetí finálový zápas nebyl posledním. Jistý Turek a produktivní Prospal společně se zkonsolidovanou českobudějovickou obranou, však byli jiného názoru, a zápas i celou sérii dotáhli do vítězného konce.

Zápas, na který se přišlo podívat téměř šest a půl tisíce natěšených fanoušků, začali domácí velmi aktivně. Překonat vynikajícího Turka jim však nebylo dopřáno ani v několika přesilových hrách. Byli to naopak hosté, kteří otevřeli v sedmnácté minutě skóre perfektně provedeným blafákem Prospalovým, po asistenci Hřebejkově.

Také druhou třetinu začali domácí náporem. Neujala se však ani šance extřebíčského dua Mazanec - Buďa. Prvně jmenovaný nahazoval kotouč před bránu, kde Buďa šikovně tečoval, Turek byl však na místě. Pak se dostali na koně hosté a jen díky výbornému Sáblíkovi bylo skóre stále pouze 1:0 pro hosty. Poslední minuta druhé třetiny, a přesilovka Budějovic 4:3, rozhodla o tom, že do šaten se šlo za stvu 2:0 pro jihočeské mužstvo. Branku vstřelil tentokrát z dorážky Radek Dvořák.

Také ve třetí třetině se domácí snažili potěšit svoje fanoušky gólem v síti Turkově, ale to se jim i přes několik dobrých příležitostí nepovedlo. Koncovka byla v této sérii největší slabinou jinak dobře a aktivně hrajících Lvů.
V minutě pětapadesáté domácí trenéři sáhli k asi poslední možné variantě, kterou bylo power-play. K odraženému puku se však dostal, kdo jiný než Václav Prospal, a střelou přes celé kluziště uzavřel skóre zápasu na konečných 0:3 ve prospěch Jihočechů.
Stejným poměrem tak skončilo nejen toto utkání, ale i celá finálová série.

Roman Turek a Václav Prospal. To jsou hlavní postavy finálové série. Roman Turek dokázal dvakrát udržet čisté konto a Václav Prospal vstřelil čtyři branky a na jednu nahrál.
České Budějovice vítězstvím ve finálové sérii první ligy udělaly další krok v cestě za svým cílem, kterým je postup do extraligy. V baráži teď vyzvou Jihlavu, která je v minulé baráži do první ligy poslala.
Do Jihlavy to z Třebíče není daleko, a tak si třebíčští hokejoví fanoušci jistě nenenchají ujít možnost, některý z barážových zápasů navštívit.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!