Čest mládeže zachraňovali páťáci a junioři

Mládežnický hokej
Černý víkend zažili mladí hokejisté Horácké Slavie Třebíč. Po několika kolech, kdy poměr jejich vyhraných a prohraných utkání vycházel jednoznaně v jejich prospěch, tentokrát narazili na těžké soupeře a ve dvanácti zápasech hned devětkrát museli před výkony svých protivníků smeknout. 4.třída neuspěla na vlastním ledě proti Vyškovu, šesťáci, sedmáci a osmáci si nepřipsali ani bod v utkáních proti Krokodýlům resp. Znojmu. Po prohře se Znojmem vybojovali alespoň jeden bod deváťáci za remízu s dravými brněnskými Krokodýli. Ve velmi kuriozním utkání (čtěte dále) přišli o důležité body s Ytongem dorostenci, naopak cenné body si zajistili junioři, kteří zdolali Kroměříž 10:5 a posunuli se tak o další dvě místa v tabulce výše. Spolu s juniory si plný bodový zisk vybojovali i páťáci po vítězství na Velkým Meziříčím.

Výsledky mládežnického hokeje 07.12.2003

4.třída

Třebíč - Vyškov 2:4 (0:1,1:3,1:0)
Branky: , J.Salák, J.Nechvátal
Domácí ve druhé třetině vytvořili několik chyb a to je stálo jak lepší výsledek, tak i zisk mistrovských bodů.

5.třída

Třebíč - V.Meziříčí 9:4 (4:1,2:0,3:3)
Branky: R.Hobza 2, D.Dobrovolný 2, O.Šulc 2, M.Prášek, L.Krejčí, Z.Jírovský
V průměrném utkání jako by domácím hráčům chyběla chuť zvítězit nad svým soupeřem větším rozdílem.

6.třída

Znojmo - Třebíč 2:0 (0:0,0:0,2:0)
Ani velmi dobrý výkon hostujícího gólmana k zisku bodů nepomohl, protože osud utkání vzali do rukou muži v pruhovaném.
Třebíč - Krokodýli 1:9 (1:2,0:3,0:4)
Branka: L.Paták
Slabý a odevzdaný výkon předvedli domácí hráči a tentokráte o svém neblahém osudu rozhodli sami.

7.třída

Znojmo - Třebíč 4:0
Vedení hostujícího družstva o výkonu svých svěřenců nepodalo žádné informace.
Třebíč - Krokodýli 2:5 (1:1,0:3,1:1)
Branky: M.Sochor, O.Němec
Domácí odehráli výborné utkání a je jen škoda, že vytvořené šance nedokázali lépe zužitkovat.

8. třída

Třebíč - Znojmo 2:5 (1:0,0:3,1:2)
Branky: M.Dočekal, T.Vondráček
Ve vyrovnaném utkání měli domácí výpadek ve druhé třetině, když hosté dokázali všechny tři góly dát ve vlastním oslabení.
Krokodýli - Třebíč 3:2 (2:1,0:1,1:0)
Branky: V.Křípal, T.Vondráček
Hosté podali v utkání proti silnému soupeři nejlepší výkon v soutěži a jen inkasovaný gól v poslední minutě, při oslabení za vymyšlený faul, znamenal nespravedlivou prohru.

9. třída

Třebíč - Znojmo 2:3 (1:0,1:2,0:1)
Branky: M.Neuman, M.Jakub
Hostující celek zužitkoval svou převahu vstřelením rozhodujícího gólu v poslední třetině.
Krokodýli - Třebíč 3:3 (0:1,2:1,1:1)
Branky: M.Ondrůj, M.Jakub, R.Novák
Hosté sehráli s lídrem soutěže vyrovnanou partii, několikrát rozezvonili konstrukci branky, ale remíza je nakonec spravedlivá.

Dorost

Ytong - Třebíč 6:4 (2:2,2:2,2:0)
Branky: J.Burian 3, M.Kejda
Poslední kolo první poloviny soutěže mělo třebíčským dorostencům přinést klid na čele tabulky a udržet si patřičný odstup od pronásledovatelů z Havířova a Šumperku. Opak je pravdou a na vítězství hosté nedosáhli. O výsledcích se rozhoduje nejen na ledě, ale i boxech časoměřičů a pak je to boj proti větrným mlýnům. Jak jinak si vysvětlit skutečnost, když domácí gólman pod silným tlakem úmyslně posouvá konstrukci branky v čase 58:01 a rozhodčí po dohodě s časomírou ukládá pouze 2 min. trest s tím, že se přestupek stal v čase 58:00 a na trestné střílení nemáme nárok. Hosté hrají nervózně přesilovku, zkoušejí i power play, ale chyba v rozehrávce znamená pečeť domácího vítězství. V zápise je po utkání zjištěno přepisování času, ale to už na výsledku nic nemění. Vedoucí mužstva Jiří Míča dodává: "Věřte mi, že v kabině rozhodčích bylo pěkně dusno. Postavení družstva v soutěži si vybojujeme sportovními výkony a k praktikám zachraňujících mančaftů se nesnížíme!"

Junioři

Třebíč - Kroměříž 10:5 (2:2,6:0,2:3)
Branky: M.Přibyl 2, K.Schmidt, L.Sobotka, R.Musil, M.Slavík, P.Raus, Pa.Franěk, A.Frühauf, T.Fiala
Domácí nezačali dobře, brzo inkasovali, ale dvěma góly otočili vývoj ve svůj prospěch, nicméně soupeři se podařilo ještě do konce první třetiny srovnat. Ve druhé části podržel v úvodu třebíčské gólman Radim Ludvík, který zlikvidoval tři samostatné nájezdy. V další hře se potvrdilo otřepané nedáš-dostaneš, domácí dokázali vstřelit šest branek a o osudu utkání bylo rozhodnuto.