Chomutov si vynutil pátý zápas

Aktuální zprávy
T ř e b í č – Poslední čtvrtfinálová série play-off 1. ligy mezi Chomutovem a Hradcem Králové se bude hrát na nejvyšší možný počet zápasů. Ačkoliv chomutovští hokejisté po soubojích na východě Čech prohrávali již 0:2 na utkání, oba domácí duely vyhráli a srovnali skóre na 2:2. Rozhodující okamžiky tedy přijdou na východě Čech, kde se rozhodne o posledním semifinalistovi. Na následujících řádkách najdete krátké shrnutí zatím posledního, čtvrtého zápasu.

Domácí byli povzbuzeni předcházející výhrou, což se projevilo již ve 4. minutě, kdy Boušek za notného přispění hradeckého Vorlába otevřel skóre. Další branku Severočeši ale v první dvacetiminutovce nepřidali, spoustu sil jim v ní navíc vzalo i dvouminutové dvojnásobné oslabení půldruhé minuty před sirénou, během něhož si hosté vytvořili značný tlak Ten přetrval i do druhé části, kdy již po 18 vteřinách na 1:1 srovnal Petr Suchý. Vyrovnaný stav vydržel až do závěru třetiny, kdy ze skrumáže doklepl puk za Hylákova záda Heinisch. V posledním dějství se stejně jako den předtím zadařilo Šulcovi, který z voleje zvýšil na 3:1. Energetici jen těžko drželi nervy na uzdě a nakonec došlo k hromadné bitce, za níž padly tři nejvyšší tresty – trest ve hře, a čtyři vyloučení do konce utkání. Minutu poté padla poslední, pro Severočechy uklidňující branka zápasu – Plaček lehce tečoval Šulcovu přihrávku a rozhodl o konečném skóre 4:1.

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!