Chomutovská seznace pokračuje, Boleslav porazila Ústí

Aktuální zprávy
Další seznační vítězství si připsali na své konto hokejisté KLH Chomutov, kteří ve třetím semifinálovém utkání porazili favorizované České Budějovice v prodloužení 3:2 a vedou v sérii na tři vítězství 2:1. Na dosah dnes mělo postup do finále první ligy Ústí nad Labem, to však těsně před koncem zápasu dvakrát inkasovalo a prohrálo 1:2. Sérii si tedy také prodlouží.

HC BK Mladá Boleslav - HC Lvi Slovan Ústí nad Labem (0:1 0:0 2:0) 2:1

Stav série: 1:2

Třetí semifinálové utkání mezi domácí Mladou Boleslaví a hostujícími hráči z Ústí nad Labem začalo lépe pro hosty ze Severu Čech. V 10.minutě první třetiny využili nájezdu dva na jednoho Barus společně s Hodkem, přičemž druhý jmenovaný prostřelil domácího gólmana. Během první a druhé třetiny byla hra velmi vyrovnaná a když už vypadalo, že Ústí vyhraje i třetí utkání proti Boleslavi v řadě, zaúřadovali ve třetí třetině domácí. V čase 58:24 našel skulinku mezi betony brankaře Sáblíka domácí útočník Říha a o minutu později strhl vedení na stranu domácích Havel. Zaskočení hosté již nedokázali vyrovnat ani v závěrečné power play a tudíž si hráči Mladé Boleslavi připsali své první vítězství v semifinálové sérii. Čtvrté utkání Mladé Boleslavi a Ústí nad Labem se hraje opět zítra a hostům znovu stačí pouze jediné vítězství k postupu do finále první ligy.

KLH Chomutov - HC České Budějovice (0:0 1:1 1:1) 3:2p

Stav série: 2:1

První třetina velice kvalitního utkání mezi Chomutovem a Českými Budějovicemi byla velmi vyrovnaná. Hosté sice v 16.minutě utkání prostřelili domácího Horčičku, ale branka Dvořáka nebyla rozhodčím uznána pro postavení Ference v brankovišti. Druhá třetina však začala pro domácí studenou sprchou. Již v první minutě druhé části se prosadil hostující Krstev a Budějovice vedly. Přesně v polovině utkání, tedy ve 30.minutě však dorazil za brankaře Cháberu puk domácí obránce Révay a bylo vyrovnáno. Ve třetí třetině, konkrétně ve 46.minutě obrátil skóre na stranu domácíh Jíra, jenže hosté využili 2 minuty před koncem zápasu přesilovou hru a zásluhou kapitána Prospala zápas vyrovnali. Téměř šest tisíc diváků dostal do eufórie v 5.minutě prodloužení domácí Mikšovic, který prostřelil Cháberu potřetí a rozhodl tak o těsném, ale velice cenném vítězstvím pro hráče Chomutova. Favorit první ligy - České Budějovice tedy po třech zápasech překvapivě prohrávají v sérii s Chomutovem 1:2 a již zítra mohou hráči domácího KLH seznačně postoupit do finále první ligy.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!