Čtvrťáci po boji podlehli Kometě, pak rozstříleli Velkou Bíteš, vyhráli i v nájezdech

T ř e b í č - Další dva zápasy mají za sebou nejmladší hráči Horácké Slavie Třebíč. Čtvrťáci v odvetném utkání s Kometou podlehli po vyrovnaném průběhu hry Brňanům 4:2. Hráči ročníku 2004 pak na svém ledě o den později vyzvali soupeře z Velké Bítěše, kterého zdolali v poměru 7:1. Po utkání se jely samostatné nájezdy, i v nich byly mladé Bílé hvězdy úspěšnějším týmem.

V sobotu 15. února 2014 sehráli naši hráči ročníku 2004 přátelský zápas s brněnskou Kometou. Vzhledem k tomu, že soupeř požádal o možnost sehrání tohoto zápasu, tak jsme si dali po 14. dnech odvetu, tentokrát na jeho ledě. Hrálo se vyrovnané utkání, ve kterém byli nakonec úspěšnější domácí a vyhráli 4:2. Utkání se hrálo 3x20 minut čistého času. Pokud se hráč dopustil faulu, jel soupeř místo trestu na trestné lavici, samostatný nájezd.

HC Kometa Brno – SK HS Třebíč 4. třída – 4 : 2

(1:2, 2:0, 1:0)

Sestava: Jan Trvaj – Adam Horký, Adam Topol, Martin Kret, František Bláha, Martin Oliva, Marcel Hrbáček – Jakub Hájek, Adam Kříž, David Krotký, Adam Svoboda, Tomáš Staněk, Alex Daňhel, Denis Zamazal, Jan Venhoda, Erik Zamazal.

Branky HST: 18. Adam Kříž (sam. nájezd), 20. Alex Daňhel.

Komentář: Dnes jsme sehráli přípravný zápas na ledě brněnské Komety. Diváci viděli vyrovnané střetnutí, ve kterém soupeř zvítězil 4:2. Před utkáním se týmy dohodly, že místo vyloučení hráče se po faulu pojede samostatný nájezd. A tato herní varianta ovlivnila výsledkový účet utkání. V 18. minutě jel samostatný nájezd Adam Kříž a otevřel tím účet utkání a naše Bílé hvězdy se ujaly vedení 1:0. V téže minutě se po samostatném nájezdu prosadil také soupeř a vyrovnal. V poslední minutě první třetiny se prosadil Alex Daňhel, kdy puk po závaru před brankou soupeře dorazil do sítě. V úvodu druhé třetiny se domácím podařilo vyrovnat, naši zadáci nedokázali odpálit puk, který poskakoval před brankovištěm. Ve 27. minutě vstřelil po stejné situaci soupeř třetí branku, jak se později ukázalo, vítěznou. V 50. minutě se domácím podařilo zvýšit na 4:2. Při závěrečné 30 sekundové power-play se Červenobílým výsledek zkorigovat již nepodařilo.

„Jsem rád, že máme možnost odehrát takovéto utkání. Tyto zápasy, kdy musíme bojovat, a soupeř dokáže potrestat naše chyby, nám dají daleko víc, než když soupeři nastřílíme 10 branek. Takovéto porážky nás posunou k dalším vítězstvím,“ uzavírá komentář trenér Miloslav Topol.

Vyloučení: 5:6

Počet střel soupeře: 32

Procentuální úspěšnost brankáře HST: 88,9%

Čtvrťáci porazili Velkou Bíteš, úspěšní byli i v samostatných nájezdech

V neděli 16. února 2014 sehrály naše mladé naděje ročníku 2004 zápas v rámci Krajské ligy přípravek pořádaného Krajským svazem ledního hokeje VYSOČINA. Na svém ledě jsme přivítali hráče z Velké Bíteše, kteří nám v tomto ročníku uštědřili zatím jedinou porážku. Tentokrát jsme se na soupeře velmi dobře připravili a zápas s přehledem vyhráli. Po zápase se jely samostatné nájezdy, ve kterých jsme byli také úspěšní. Třebíčští brankáři Jan Trvaj a Lukáš Vejmelka nepustili za svá záda ani jeden střelecký pokus soupeře.

HST Třebíč – HC Velká Bíteš – 7 : 1

(2:1, 3:0, 2:0)

Sestava: Lukáš Vejmelka (23. min. Jan Trvaj) – Tomáš Jaša, Adam Topol, Martin Kret, František Bláha, Svatoslav Outulný, Marcel Hrbáček – Jakub Hájek, Adam Kříž, Adam Horký, Adam Svoboda, Tomáš Staněk, David Krotký, Jan Venhoda, Martin Oliva, Nikolas Bobrovský.

Branky a nahrávky: 12. Adam Horký (Jakub Hájek), 12. Tomáš Staněk (Adam Svoboda), 21. David Krotký (Adam Svoboda), 25. Tomáš Staněk (Adam Svoboda), 30. David Krotký, 33. Adam Horký (František Bláha), 44. Adam Kříž (Adam Topol) – 9. Viktor Nesvatba (Petr Švejda).

Komentář: Očekávali jsme vyrovnané utkání, ale to se nakonec nekonalo. Po celé utkání jsme byli lepším týmem, měli jsme více šancí a po opatrném úvodu se prosadili i brankově. Účet utkání otevřel sice soupeř, ale do konce první části hry se třebíčským hráčům podařilo výsledek otočit. Dá se říct, že od druhé třetiny jsme zápas zcela ovládli, vytvořili si několik zajímavých brankových příležitostí, které se také dařilo proměnit. Po zápase se jely navíc samostatné nájezdy, které si vyzkoušeli všichni hráči, a ve kterých byli domácí bojovníci také úspěšní a vyhráli 4:0. Za HST proměnili: Horký, Svoboda, Krotký, Venhoda.

Vyloučení: 1:3