Domácí turnaj čtvrté třídy – dvě vítězství a dvě porážky

T ř e b í č - V sobotu 11. října 2014 odehráli naši hráči první turnaj ročníku 2005 pořádaného Krajským svazem ledního hokeje VYSOČINA. Náš "A" tým oba zápasy vyhrál, "B" tým si připsal dvě porážky. Soupeři nám byly týmy Velké Bíteše, Chotěboře, Žďáru nad Sázavou a Pelhřimova. Tyto turnaje se v této věkové kategorii budou nyní hrát každý víkend až do počátku prosince v rámci minihokeje a poté budou na pořadu zápasy se stávajícími soupeři hrané na celé hřiště, a to dvoukolovým systémem. Utkání jsou hrána na 3x15 minut hrubého času. Pokud se některé družstvo proviní proti pravidlům, tak je potrestáno samostatným nájezdem soupeře.

HST 4. třída "A" – Velká Bíteš – 4 : 3 (0:0, 1:1, 3:2)

Branky: Jakub Hájek, Jakub Šoltes, Denis Zamazal, Vojtěch Březka

Sestava: Jan Trvaj – František Bláha, Denis Zamazal, Jakub Hájek – Vojtěch Březka, Pavel Čermák, Erik Zamazal – Adam Topol, Filip Svoboda, Jakub Šoltes.

Samostatné nájezdy: 1:0
Procentuální úspěšnost našeho brankáře: 92,68%
Počet střel soupeře: 41
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 4:3

Komentář: Jak napovídá průběh utkání, oba soupeři se přetahovali o výsledek. Žádnému z týmů se nepodařilo získat vyšší náskok ve skóre. V zápasu naše Bílé hvězdy tahaly za kratší konec, ale velkou vůlí se jim podařilo utkání dotáhnout do vítězného konce, když vítěznou branku vstřelil 2 minuty před koncem Vojtěch Březka.

HST 4. třída "A" – HC Chotěboř – 12 : 2 (3:0, 3:2, 6:0)

Branky: Filip Svoboda 4, Denis Zamazal 2, Jakub Šoltes 2, Jakub Hájek 2, Erik Zamazal, František Bláha

Samostatné nájezdy: 0:1
Procentuální úspěšnost našeho brankáře: 90,48%
Počet střel soupeře: 21
Průběh utkání: 3:0, 3:2, 12:2.

Komentář: Druhý zápas měli naši hráči pod kontrolou. Soupeř se výsledkově prosadil v úvodu druhé třetiny, kdy ze samostatného nájezdu snížil na 3:1. V zápětí přidal druhou branku, ale to bylo z jeho strany vše. Pak naše hokejové naděje zařadily vyšší rychlost a zápas výsledkově rozhodly. Tímto vítězstvím osladili malé jubileum našemu brankáři Janu Trvajovi, který chytal své 150. utkání v kariéře.

HST 4. třída "B" – SKLH Žďár nad Sázavou – 3 : 13 (2:7, 0:3, 1:3)

Branky: Daniel Dočekal 3.

Sestava: Vojtěch Zmátlo – Lukáš Svoboda, Roman Prášek, Samuel Budín - David Dvořák, Matěj Mojdl, Daniel Dočekal - Lenka Tománková, David Křivan, Jan Strnad.

Komentář: Soupeř byl lepší a fyzicky vyspělejší. O svém vítězství rozhodl již v první třetině. Střelecky se blýskl Daniel Dočekal, autor tří branek.

HST 4. třída "B" – HC Pelhřimov – 3 : 20 (2:10, 1:4, 0:6)

Branky: Daniel Dočekal, Samuel Budín, Matěj Mojdl.

Sestava: Jiří Dohnal – Lukáš Svoboda, Roman Prášek, Samuel Budín - David Dvořák, Matěj Mojdl, Daniel Dočekal - Lenka Tománková, David Křivan, Jan Strnad.

Komentář: Hosté byli lepší a o svém vítězství rozhodli již v první třetině.