Domácí týmy potvrdily své papírové předpoklady

Aktuální zprávy
Semifinále první hokejové ligy je v plném proudu. Jak České Budějovice, tak Ústí nad Labem potvrdily papírové předpoklady a oba týmy si připsaly své první vítězství v semifinálových sériích. Ústí nad Labem porazilo 3:2 Mladou Boleslav a České Budějovice 2:1 na samostatné nájezdy Chomutov.

HC České Budějovice - KLH Chomutov (1:1 0:0 0:0) 2:1 sn

Stav série: 1:0

Domácí favorit vlétl do utkání s velkou vervou a již v 10.minutě zápasu rozvlnil síť za brankařem hostí domácí Brabenec, kterému asistoval Rob s Jančaříkem. I když byli domácí po celou první třetinu značně aktivnější, podařilo se Severočechům těsně před koncem první třetiny vyrovnat zásluhou Mikšovice. I další dvě třetiny byli domácí hráči lepším týmem, ale hosté z Chomutova vsadili na precizní obranu, a do konce normální hrací doby již nedovolili nabuzených Jihočechům skórovat. Následovalo prodloužení, ve kterém se několikrát vyznamenali oba brankaři, avšak ani v něm branka nepadla, a jelikož zápas se musel rozhodnout, přišly na řadu samostatné nájezdy. Po pěti nájezdech na obou stranách, kdy bylo skóre opět vyrovnané (2:2) se podařilo určit vítěze zápasu domácímu Sailerovi až v deváté sérii, kdy umístil kotouč za za bezmocného Horčičku. Budějovice si tak připsaly první vítězství v semifinále.

HC Slovan Ústí n. Labem - BK Ml. Boleslav (1:1 1:0 1:1) 3:2

I na Severu Čech se z vítězství radovali domácí hokejisté, stejně jako České Budějovice vysoce svého soupeře z Mladé Boleslavi přestříleli. Jako první se do střelecké listiny zapsal v 6.minutě domácí Sýkora, kterého napodobil ve 13.minutě hostující Krupka. Ve druhé třetině strhl opět vedení na stranu domácích Pazourek, a když se ve třetí třetině trefil Kloubouček, nebylo o vítězi prvního semifinálové utkání pochyb. Hosté ještě stačili v 54.minutě snížit na rozdílový gól Havlem, avšak to bylo z jejich strany vše. Domácí tak před téměř pěti tisíci diváky zvítězili 3:2.

Druhými zápasy pokračují semifinálové série i dnes a o jejích výsledcích Vás zde budeme opět informovat.

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!