Dorost: TRE-PRO 5:1 - Jednoznačná záležitost

Hru kočky s myší připomínal páteční zápas dorostenců Horácké Slavie Třebíč proti Prostějovu. Prostějovští už jeden skalp třebíčských mladíků letos získali, ale v dosavadním průběhu ligy se pohybují až na osmém místě tabulky. To také demonstrovala předváděná hra obou celků. Hosté se zmohli jen na minimum šancí a jediný gól, který padl po střele z zdálky. Zato domácí předváděli, že nejsou na čele tabulky neprávem, a že to myslí s postupem do dorostenecké extraligy vážně.

1.třetina
Už ve 2.minutě bylo jasno, kdo bude na ledě pánem. Po pravé straně unikl Kejda a přihrál před branku Jiřímu Burianovi, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil a zavěsil puk pod víko. Stav 1:0 V 6.minutě byl v samostatné akci Vilém Burian, avšak tentokrát na gómana Trojana nevyzrál. O chvíli později si na ideální přihrávku najel Petr Burián, ale jeho střela po ledě jen těsně minula soupeřovu bránu. Domácí nepouštěli soupeře vůbec do hry a ten se jen stěží dostával do útočného pásma, naopak Třebíčští hokejisté hýřili aktivitou a dvěma přečísleními 2:1 se prezentovali Vilém Burian po přihrávce Drdlíčka a Bartůněk s Nahodilem, ale ani jedna akce nebyla úspěšná. V 17. minutě nevyužil akci jako přes kopírák podobnou prvnímu gólu Vilém Burian, kterém puk adresoval Drdlíček. V čase 18:47 se před bránou nejlépe zorientoval Lukáš Dostál a v závaru před gólmanem zužitkoval přihrávku Martina Kejdy. Stav 2:0 V ojedinělé akci soupeře v první třetině se po tvrdé střele od modré prosadil prostějovský Jiří Drčka, kterému asistoval Nekl a stav se snížil na 2:1. To bylo v čase 19:01, ale už v čase 19:47 se po samostatném nájezdu kličkou do bekendu předvedl Jiří Burian a zaznamenal tak svoji druhou branku v utkání. Domácí šli do šaten s vedením 3:1.
Poměr střel na branku 8:4, avšak ty třebíčské byly daleko nebezpečnější.

2.třetina
Diváci se ještě nestačili ani postavit na svá obvyklá stanoviště a ukazatel na výsledkové tabuli už se opět měnil. Tentokrát unikla dvojice Vilém Burian, Marek Laš, z nichž druhý jemenovaný nedal Trojanovi šanci a zvýšil na 4:1. Asistenci si připsal i Drdlíček. Další průběh hry se nesl ve znamení třetiny první, kdy hosté se dostávali do útočného pásma jen sporadicky a ohrožení domácího gómana téměř nehrozilo. Domácí se ovšem často zabydleli trvaleji v útočné třetině a sympaticky vymýšleli různé finty, jak překonat prostějovského brankáře. Ve 23. minutě nahrával do ideální pozice Pálka Vilému Burianovi, ale ten jeho prudkou přihrávku nezpracoval, a tak prázdná brána čněla do prázdna nadarmo. V čase 35:18 při hře 4:4 si prostor udělal Jiří Burian a vyslal od modré tvrdou střelu od modré, kteou za gómanova záda zastrčil Lukáš Popela - 5:1. V první opravdu velké šanci soupeře se ocitl Jan Žáček, kterému v nájezdu dva na jednoho nahrával Daniel Kučera. S toto nepříjemnou situací se však domácí brankář Zháňal vypořádal na jedničku a skóre se neměnilo. V 18.minutě musel prostějovský brankář Trojan řešit ještě několik složitých nepřehledných situací před svojí bránou, ale gól z toho pro třebíčské barvy nabyl. V samotném závaru, když hráli domácí v oslabení ujel, po chybě hostující obrany Vilém Burian, ale svoje sólo nezakončil kýženým gólem. I této třetině hokejisté z Vysočiny svého soupeře vydatně přestříleli 12:3.

3.třetina
Při nástupu na ledovou plochu už do prostějovské brány vbruslil místo Trojana Musil a lze předeslat předem, že svým výkonem své spoluhráče nezklamal, protože už neobdržel ni jediný gól. Přestože byli stále mírně aktivnější domácí, utkání se opticky vyrovnalo. Ve 2.minutě si na samostatný nájezd vyjel prostějovský Kučera, ale puk zatlačil do brány i se Zháňalem, čímž promarnil druhou velkou šanci hostů. Po přihrávce Petra Buriána se v dobré příležitosti neprosadil Lukáš Nahodil. Poté začala na ledě řádit dvojice Nahodil - Bartůněk, která se v průběhu tří minut (od šesté do deváté) účastnila třech nadějných akcí, ani jedna ovšem ke změně skóre nevedla. I hosté si zapsali promarněnou šanci, když příležitost Zapletala z pravé strany zlikvidoval pozorný Žháňal. Třebíčští diváci se v 16.minutě chytali za hlavu po bravurním průniku Viléma Buriana do útočné třetiny, kde puk přenechal Markovi Lašovi, ten však čelem Musilovi neuspěl, neboť jím vyslaný puk byl vyražen těsně nad bránu. O dvě minuty později se Třebíčským znovu tajil dech. Ani tentokrát se skóre neměnilo, i když k tomu chyběli doslava milimetry. Kotouč mířený Vilémem Burianem do sítě prostějovské branky skončil jen na tyči od níž se odrazil zpět do hry. V závěru spálil ještě šanci agilní Bartůněk, ale to nic neměnilo, že utkání skončilo pro domácí úspěchem. Poměr střel ve třetí třetině 13:7.

Statistiky ze zápasu najdete na této stránce

S radostí uvítali domácí hokejisté i divácí zprávu, že utkání Šumperk - Havířov skončilo 3:1 a dorostenci Horácké Slavie Třebíč tak mají na čele tabulky už pětibodový náskok. Důležitá utkání však ještě příjdou (chybí jich odehrát ještě celkem deset), zejména na hřištích soupeře. Tak či tak, dorostenci mají ligu skvěle rozehranou a sen o účasti v extralize se utkání od utkání více přibližuje. Pokud budete chtít třebíčským mladíkům nějak pomoci, potom přjďte fandit příští týden v 18:00 na utkání HS Třebíč proti Jihlavě