Hokejová dravost, rychlost a důraz - v Třebíči se představí mladé reprezentace ČR a Finska

Pozvánky na zápas
T ř e b í č - V závěru roku má hokejový fanoušek v Třebíči mimořádný výběr. Kromě prvoligového utkání (pondělí 29. prosince Třebíč – Ústí n/L) může zajít také na hokej reprezentační úrovně. V neděli 28. prosince od 17:00 se totiž na Zimním stadionu Města Třebíče – MANN+HUMMEL ARENĚ představí výběry České republiky a Finska do 17 let. Fanoušci tak mohou vidět a srovnat hokej dospělých s hokejem mladých reprezentantů. Ten láká hlavně svojí minimální taktickou svázaností, obrovským nasazením a agresivitou v osobních soubojích. Mladí reprezentanti také vždy ocení diváckou kulisu, pojďme tedy povzbudit české hokejové naděje v soubojích se špičkovým týmem Finska. Vstupné na toto utkání je 50 korun českých.

Zatím poslední akcí reprezentační sedmnáctky bylo trojutkání s reprezentací Švýcarska, která v této kategorii patří ke světové špičce stejně, jako třebíčský soupeř reprezentace národního týmu Finsko.

Zápasy se hrály na stadionech v Soběslavi, Strakonicích a Písku a výkon českých reprezentantů se v nich postupně zlepšoval až vyvrcholil ve třetím utkání vysokým vítězstvím 10:3.

V prvním zápase ve Strakonicích mladí Češi Švýcarům podlehli po nájezdech 3:4, když branky českého výběru zařídili Zachar (TS), Kantner, Kofroň (Karafiát, Haman).

“Po většinu utkání jsme kontrolovali hru, ale nedokázali jsme proměnit jasné brankové příležitosti. Soupeř využil 3 přesilové hry a vyhrál na nájezdy. Za celé utkání nepadla branka při hře 5-5,“ hodnotil po prvním vzájemném střetnutí hlavní kouč a olympijský vítěz z Nagana Robert Reichel.

Druhé utkání bylo přestřelkou v níž byl soupeř lepší především v první třetině a hlavně v produktivitě. Zápas nakonec skončil vítězstvím Švýcarů 7:5. Za český tým se trefovali Šmerha (Kachyňa, Janda), Karafiát (Novák, Pavlík), Kofroň (Pavlík), Kantner (Chalupa, Kodýtek), Karafiát (Kofroň, Novák).

“Po špatné první třetině, kterou jsme prohráli 0:3, se náš výkon zlepšoval. Soupeř byl velice produktivní, hlavně v přesilových hrách a dokázal vždy odpovědět na naši kontaktní branku. Měli jsme horší pohyb a dělali zbytečné fauly, které soupeř trestal,“ nehledal výmluvy trenér Rober Reichel, jenž patří mezi legendy českého hokeje a je členem Klubu hokejových střelců deníku Sport.

Třetí utkání hrané v Písku bylo ze strany českého reprezentačního týmu nejlepší a skončilo jeho zaslouženou a vysokou výhrou. Švýcaři v tomto duelu nestačili a v jejich síti nakonec skončilo hned deset puků. Branky ćeské reprezentace stříleli Zídek (Havelka), Reichel (Haman), Karafiát (Šmerha), Karafiát (Kofroň), Najman (Kachyňa, Janda), Kodýtek, Karafiát (Šmerha, Kofroň), Pavlík (Najman), Najman (Novák, Haman), Zídek (Havelka, Kantner).

“Od začátku jsme byli aktivnější a lépe se pohybovali. Soupeř díky přesilovým hrám a vysoké produktivitě držel utkání vyrovnané po dvě třetiny. Ve třetí třetině se nám podařilo vstřelit 6 branek a utkání vyhrát jednoznačným výsledkem,“ říká v závěrečném hodnocení pro web 4eského svazu ledního hokeje (www.cslh.cz) trenér Robert Reichel, trojnásobný mistr světa z let 1996, 2000 a 2001.