Horácká Slavia v první čtvrtině soutěže řečí statistik

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Po první čtvrtině základní části nové prvoligové sezóny je zřejmé, že příchozí posily oživili hru mužstva a podstatně se podíleli na jeho produktivitě. Ve velmi dobrém světle se ukazuje mladý útočník Tomáš Mertl s šesti brankami zatím nejlepší střelec týmu, v této činnosti mu zdatně sekunduje Petr Zahradník s pěti přesnými zásahy. Celkově se gólově dokázalo v první čtvrtině soutěže prosadit celkově čtrnáct hráčů. Pozitivním poznatkem je i to, že důležité góly dokáží střílet i obránci. A jelikož skončená první čtvrtina soutěže je důvodem ke krátkému hodnocení přinášíme i její statistický souhrn z pohledu Horácké Slavie.

Přípravné zápasy na tuto sezónu často vzbuzovaly obavy z malé střelecké produktivity mužstva. Zatím odehraných třináct zápasů je však do značné míry vyvrátilo. Hráčům se poměrně daří i v přesilovkách a ve střelecké produktivitě patří minimálně k prvoligovému průměru ve srovnání s ostatními mužstvy. Otázkou bylo i to, jak do mužstva zapadnou nově příchozí hráči. I v tomto ohledu lze najít hodně pozitivního. Výkony posil lze hodnotit kladně. V případě útočníků podává Tomáš Mertl výborné výkony a právem je po odehraných třinácti kolech nejlepším střelcem mužstva. Lukáš Handlovský a Michal Pšurný hrají také spolehlivě a je spíše otázkou času kdy se začnou více než dosud střelecky prosazovat. Hráči ale dokázali, že jsou schopni nastřílet v zápase svému soupeři i sedm gólů jako se jim to povedlo doma proti Berounu.

Nelze zapomenout ani na nejzkušenější hráče mužstva. Bedřich Ščerban, Jiří Oliva, Marcel Hrbáček nebo Karel Šefčík potvrzují nejen stálou kvalitní výkonnost, ale důležitými góly či gólovými nahrávkami se podílejí na velmi dobrých výsledcích celého mužstva. I díky nim je nyní na šesté příčce v tabulce. Pro sebevědomí celého týmu je důležité, že má ve svém středu hráče, kteří pravidelně skórují. Tuto roli zatím spolehlivě plní především Tomáš Mertl a Petr Zahradník (nyní nejproduktivnější hráč Horácké Slavie), kteří mají výbornou formu.

První čtvrtina soutěže také ukázala na reálnou možnost hrát v klidném středu tabulky a bojovat o postup do vyřazovací části soutěže, i když je zatím odehráno jen třináct zápasů základní části.

Horácká Slavia je v prvoligové tabulce na šesté příčce, když získala 18 bodů za pět vítězství, jedno vítězství v prodloužení, šest porážek a jednu porážku v prodloužení při skóre 37:35.