Hrdinů dnes bylo pětadvacet a ne jeden, či dva, říká Michal Valent

T ř e b í č - V pátém zápase za sebou dokázala bodovat Horácká Slavia. Diváci to ocenili fantastickou návštěvou přes tři a půl tisíce diváků a potvrdili, že hokej je v Třebíči opět na vzestupu. Klub má v podobě Skupiny ČEZ nového generálního sponzora, zlepšil výsledky a do hlediště si opět nacházejí cestu i diváci. Třebíč si dokázala poradit i s Kometou Brno, která okupovala před zápasem třetí příčku. Když hosté hned v prvním střídání neproměnili obrovskou gólovou příležitost, chopili se domácí aktivity a první třetinu byli lepším mužstvem. Svoji aktivitu Třebíčští přenesli i do začátku druhé třetiny a v její první minutě šli brankou juniora Marka Kundely do jednogólového vedení. Poté hosté ožili, hráli několik přesilovek a jejich tlak s přibývajícím časem sílil. Ale vynikající Michal Valent a velmi dobře hrající a bránící třebíčský tým už vyrovnání nepřipustil, takže Horácká Slavia si připsala do tabulky další tři body za těsnou výhru 1:0.
Fotografie z utkání najdeteTADY.

Když dal na začátku druhé třetiny Marek Kundela první branku zápasu a poslal svůj tým do vedení 1:0, jen málokdo z téměř tří a půl tisíce diváků tušil, že více gólů už v tomto zápase neuvidí. Přesto, že do konce utkání v té době zbývalo ještě devětařicet, už bezgólových minut, rozhodně se diváci nenudili. Právě naopak. Jedna akce střídala druhou a oba brankáři předváděli vynikající zákroky. Hosté se museli tlačit do útoku a hlavně ve druhé třetině se hrál hokej „nahoru – dolů“. Ve třetí třetině se tlak Komety ještě vystupňoval, ale její snaha o vyrovnání narážela na perfektního Michala Valenta v třebíčské bráně. Trenéři Horácké Slavie, vědomi si tlaku, který hosté na domácí bránu vyvinuli, využili možnosti vzít si oddechový čas, poradit se se svým týmem a tlak tak otupit. To se jim povedlo a domácí již takticky velmi dobře zvládnutým závěrem zápasu a za pomoci výborného publika, dokázali jednobrankový náskok udržet a utkání vyhrát.

TRE_KOM

Marek Kundela, střelec jediné branky zápasu

Osmnáctiletý útočník Marek Kundela se stal jednou z nejvýraznějších postav utkání. Podařilo se mu totiž vstřelit jediný a tím pádem i vítězný gól utkání. Navíc to byl jeho první gól v první lize mužů.
Bylo to strašně těžké. Byl to můj druhý zápas za muže, takže jsem hrál hlavně na to, nic nepokazit. Snažil jsem se hlavně dobře bránit. Myslím, že jsme byli lepší a v první třetině jsme měli dát víc gólů. Nemuselo z toho být takové drama.“

Jedno z dosud nejlepších utkání sezóny Marek rozhodl dorážkou v první minutě druhé třetiny.
“ Ani jsem tomu nechtěl věřit. Béďa vystřelil, puk se odrazil ke mně a já už jsem ho dorazil do prázdné branky. V první chvíli jsem si ani neuvědomil, že jsem dal gól. Měl jsem velkou radost a puk jsem si schoval, protože to byl můj první gól v první lize mužů.“ Na otázku zda Marek Kundela bude muset dát určité zápisné odpověděl šťastný střelec v ruce držící kotouč, jímž derby s Kometou rozhodl, takto: „Určitě mě to bude něco stát, musím koupit…“
Víc už však Marek říct nestačil, protože ho přerušili okolostojící hráči mužstva s tím, že to je přísně tajná informace, která se z kabiny ven jen tak nedostane.

Kapitán mužstva Bedřich Ščerban má s hokejem spoustu zkušeností a jeho hodnocení takto těsného výsledku má svoji váhu.
“Výsledek 1:0, je to nejcennější vítězství, kterého lze v hokeji dosáhnout. Za to je potřeba celému mančaftu poděkovat. Ukazuje totiž na charakter mužstva, na velký charakter. „

TRE_KOM

Bedřich Ščerban posílá „jedovku“ na Maláčovu branku

“Je pravda, že ve třetí třetině jsme byli pod tlakem soupeře, ale i Kometa byla pod určitým tlakem toho, že prohrávala. My jsme se už snažili nic nevymýšlet. Hráči Brna museli riskovat, víc chodit pro puky. I když se ve třetí třetině hrálo hodně u nás ve třetině, tak si myslím, že Brno nemělo nějaké velké šance, jako v předchozím průběhu zápasu,“ všiml si nejzkušenější hráč utkání.

Kapitán Horácké Slavie potvrdil, že Marek Kundela bude muset za svůj brankový debut mezi muži přispět do týmové pokladny.
“Je to jeho premiérový gól, takže nějaký příspěvek bude muset dát. V jaké formě to bude, to teď nedokážu říct, protože přece jen je to junior. Bude muset zasednout komise, která má na starosti finanční záležitosti a ta bude muset rozhodnout:“ dodal se smíchem Bedřich Ščerban.

Michal Valent hned na začátku hodnocení zápasu odmítl roli hrdiny utkání: “Děkuji za gratulaci, ale chci říct, že uznání si dnes zaslouží celý tým. Kluci dnes hráli naprosto skvěle, vynikající obranný hokej. Byl to super zápas a jsem velmi rád, že jsme ho vyhráli. Výborný výkon, ale podal i Pavel Maláč. Kdyby v první třetině nechytil tři, nebo čtyři gólovky, tak byl zápas úplně o něčem jiném. Myslím, že dnešní zápas měl ne jednoho, nebo dva hrdiny, ale těch hrdinů bylo minimálně dvacet pět. Jsou to všichni hráči, kteří nastoupili, včetně trenérů a realizačního týmu. Hokej je kolektivní sport a jednotlivec v něm nic neznamená. Když každý svým dílem přispěje, pak tým může zvítězit a to se nám dnes povedlo.“

TRE_KOM

Soustředěný pohled Michala Valenta

Michal Valent měl víc práce ve druhé a třetí třetině, kdy se hosté ze všech sil snažili o vyrovnání. V první třetině byl naopak zaměstnanějším brankářem hostující Pavel Maláč: “Úzko mi bylo v první třetině, kdy na mě nešlo moc střel. Naopak my jsme měli několik dobrých gólových šancí. Jak jsem tam v té bráně stál, napadalo mě, že to musím čapnout, protože, kdybychom v té době dostali gól, diváci by to asi nevzali, protože my jsme měli v té části utkání víc ze hry. Celý zápas to bylo těžké, asi nejtěžší byl ten závěrečný pětiminutový tlak.“

Fanoušci hostů se ve třetí třetině po jedné složité situaci už radovali z vyrovnání, ale gól z toho nebyl a Michal Valent vysvětlil, kde že vlastně puk skončil: “ Bylo to opravdu štěstí, puk mi zůstal pod betonem, ani jsem nevěděl jak.“

Velkou radost měl třebíčský brankář po závěrečné siréně, kdy si vyskočil na brankovou konstrukci: “Je to pro mě takové zadostiučinění, protože sezóna pro mě nezačala dobře. Byl jsem zraněný, nechytal jsem a dnešní vítězství 1:0 je pro gólmana to nejlepší co se může podařit.“