JIH-TRE 3:3 - Třebíčští junioři měli i na vítězství

Příjemným překvapením pro třebíčské fanoušky skončilo juniorské horácké derby mezi juniorskými týmy Jihlavy a Třebíče. Hosté vedli už 3:1, ale Dukla dokázala náskok stáhnout na rozdíl jediné branky a při power-play vyrovnat na konečných 3:3.

Utkání začali aktivněji domácí, první střelu na třebíčského Ludvíka vyslal Havel po bleskové rozehrávce jihlavského brankaře Řehoře, který byl, co se práce holí týče, dnes skutečně při chuti. Za hosty se do první vážnější příležitosti dostal Frühauf, jeho šanci však Řehoř vychytal. První rána pro domácí defenzívu přišla na začátku 6. minuty po tom, co aktivní Frühauf zavezl kotouč před gólmana Dukly, který jeho šanci ještě zlikvidoval, ale na dorážku Sobotky byl již krátký, 0:1. Třebíč se však s jednobrankovým náskokem nechtěla spokojit. V 9. minutě vyhrál buly Sláma na obránce Frühaufa a jeho střela švihem se zastavila až v síti domácí branky, 0:2. Jihlavští mladíci se však rychle otřepali a po přihrávce Dolany snižoval střelou z bezprostřední vzdálenosti Havel na 1:2. Šance na vyrovnání na sebe také nenechala dlouho čekat. Dnes velmi aktivní Dolana vybojoval puk za brankou Třebíče, poslal jej před bránou volnému Tichému, ale kotouč z jeho hokejky minul branku hostujícího týmu. Dolana si posléze vytvořil sám ještě dvě dobré střelecké příležitosti, ale k úspěšnému zakončení mu dnes chybělo více klidu v koncovce. S jihlavskými mohlo být zle v 18. minutě, když na trestné lavici odpykávali svůj trest hned dva domácí hráči. Jihlavští mladíci si však v oslabení poradili a drželi se Třebíči na dostřel.

V první půli druhé dvacetiminutovky se moc zajímavého nedělo, za zmínku stojí snad jen Rezkova teč Havlovy střely, které však o několik centimetrů minula levou tyč Ludvíkovy branky. Na počátku 12. minuty si Rezek teč zopakoval, tentokrát po střele Kolafy, ale tentokrát kotouč těsně minul tyč pravou. Svou šanci si vytvořil i Lazorišák, když projel mezi dvěma obránci soupeře, puk z jeho hokejky však pouze zazvonil na boční konstrukci třebíčské branky. V 16. minutě přišli hned dvě obrovské šance domácí dvojice Tichý, Dolana. Nejprve našel první jmenovaný před prázdnou brankou Dolanu, kterému však sebral gól z hokejky Doležal, a hned vzápětí vracel Dolana kotouč na Tichého, jehož kličku však Ludvík vystihl. Před koncem třetiny na sebe stačili ještě upozornit hosté, Pokorný se protlačil až před Řehoře, ten mu však jeho blafák překazil holí. Poslední slova měli však přece jen domácí. Lazorišák našel přihrávkou Dolanu, ten se dostal elegantně a efektivně zároveň před třebíčského brankaře, který mu však opět nedovolil skórovat.

Hned zkraje poslední části našel Lazorišák volného Havla, kotouč z jeho hokejky se však od Ludvíka odrazil pouze kousek před brankovou čáru a třebíčští obránci pak zažehnali hrozící nebezpečí. Ve 4. minutě to vypadalo s domácími bledě po tom, co Pokorný objel Chalupu a svůj nájezd na Řehoře úspěšně zakončil pod jeho betony, 1:3. Mladíci Dukly však neházeli flintu do žita a na jejich stranu se konečně přiklonil i kousek štěstí. Po střele Volfa, která zdánlivě narazila pouze do tyče, se totiž za třebíčskou brankou rozsvítilo oranžové světlo a hlavní sudí ukázal na branku. Hosté sice impulzivně protestovali, Ludvík s Vaňkem vyfasovali osobní desetiminutové tresty, na změně stavu na 2:3 to však nic nezměnilo. Trenér hostů si vyžádal oddechový čas a hra mohla pokračovat. Domácí mladíci vyvinuli na soupeře enormní tlak a Třebíči nezbývalo, než vyhazovat pouze na zakázaná uvolnění. Šance však domácím branky nepřinášeli a tak si na začátku 19. minuty vybral domácí lodivod Havel oddechový čas. Řehoř zůstal na střídačce a domácí si vyzkoušeli hru v šesti. Lazorišák sice buly prohrál, ale kotouč se dostal na modrou ke Kolafovi, jehož první rána byla sice zblokována, druhá mu však již vyšla lépe. Puk z jeho hole sklepl ze vzduchu Dolana a na jeho teč již nezvládl Ludvík zareagovat. Domácí se tak přece jen nakonec vyrovnání dočkali, 3:3. I když jejich nápor do konce utkání pokračoval, vsítit vítěznou branku se jim již nepodařilo, a tak skončilo horácké derby dělbou bodů.

HC Dukla Jihlava - SK HS Třebíč 3:3
třetiny - 1:2, 0:0, 2:1
Havel, Volf, Dolana - Sobotka, Frühauf, Pokorný.