JIH- TRE 8:3: V úvodním utkání memoriálu nestačila Třebíč na jihlavskou Duklu

T ř e b í č - Úvodní duel Memoriálu byl odehrán 26. prosince a utkala se v něm mužstva Třebíče a Jihlavy. Třebíčští nastoupili do zápasu s převahou hráčů 9. třídy a možná i proto Třebíč na Jihlavu nestačila. Jihlava měla většinu zápasu ve své režii a nakonec zvítězila jasně 8:3. Turnaj pokračuje i dnes a všichni jste srdečně zváni.

Dukla Jihlava: Zezula (Holec)- Matějka, Brychta, Musil, Kuřítko, Kolda, Pěška, Poletin, Malec, Randa, Kvasnička, Zeman, Polcar, Cirhan, Rozendorf, Mikeš, Brabec.

Horácká Slavia Třebíč: Wolf- Brázda, Rajský, Vala, Belatka, Dvořák, Vít, Balík, Paták, Fryauf, Večeřa, Dočekal, Drápela, Vyhnálek, Sochor, Giz, Kuchera, Křenek.

Branky: 15. Pěška (Mikeš), 24. Musil (Kolda), 34. Zeman, 35. Pěška (Matějka), 42. Pěška (Malec), 47. Mikeš, 50. Brychta (Matějka), 60. Matějka (Brychta) - 5. Fryauf 26. Křenek (Sochor), 57. Křenek, Vyloučení: 6:11

Asi minutu po úvodním vhození kotouče do hry zkolaboval čárový rozhodčí. Hra byla přerušena. Naštěstí rozhodčí do šatny odešel bez pomoci, takže je zřejmě v pořádku. Úvodní minuty stejně jako většina zápasu patřila Jihlavě, protože v sestavě Horácké Slavie figurovali hokejisté 9. třídy. Přesto to byli právě Třebíčští, kteří vstřelili úvodní branku zápasu. Ve 12. minutě čekala na Horáckou Slavii těžká zkouška v podobě hry v dvojnásobném oslabení. Jihlava však tuto poměrně dlouhou přesilovku nevyužila. A když v 15. minutě Jihlavští vyrovnali po první třetině bylo skóre zápasu nerozhodné. Ve 24. minutě hrála Jihlava další přesilovou hru pět na tři a tentokrát ji už dokázala využít. Vedoucí branku na 2:1 (Jihlava byla uvedena jako domácí tým) pro Duklu vstřelil Musil. Třebíč ale stále držela krok. V 26. minutě najížděj na osamoceného brankáře Jihlavy Křenek. Svoji první kličku nezakončil do branky ale všechno to dokázal napravit střelou z dorážky- 2:2. V 33. minutě hrála Horácká Slavia přesilovou hru, ale přesilovka měla pro Třebíč opačný účinek, než by domácí čekali. V 34. minutě samostatný únik proměnil Jihlavský Zeman- 3:2. Konečnou podobu skóre ve druhé třetině stanovila opět Jihlava brankou na 4:2. I poslední třetina hry patřila Jihlavanům. Branky Jihlavy ze 42., 47., a 49. minutě položily Třebíč do kolen a o vítězi bylo rozhodnuto. V 57. minutě snížil na 7:3 opět David Křenek, ale to bylo ze strany Třebíče vše. V poslední minutě zápasu upravil na 8:3 jihlavský tým, když využil přesilovou hru. Úvodní zápas memoriálu tak vyhrála Jihlava, která si do tabulky turnaje připisuje první body za vítězství.