Jak se dařilo Horácké Slavii v přípravných zápasech?

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Prvoligoví hokejisté Horácké Slavie Třebíč mají ze sebou již celou porci přípravných zápasů, které si naplánovali před zahájením nové sezóny 2007/2008. Třebíčští během přípravy sehráli celkem jedenáct zápasů včetně dvou se zahraničními soupeři. Herně i výsledkově se letošní příprava vydařila. Přinášíme zde stručný přehled odehraných přípravných zápasů.

Třebíč – Šumperk 4:2 (1:2, 2:0, 1:0), branky: Přibyl, Kukla, Dolníček, Látal

K prvnímu přípravnému duelu do Třebíče přijel prvoligový nováček ze Šumperku a vedl si poměrně zdatně. Hosté dokonce vyhráli úvodní třetinu 2:1. Potom se ale již projevila větší zkušenost domácího mužstva, které dokázalo skóre obrátit ve svůj prospěch. Na ledě se v průběhu zápasu vystřídali všichni hráči kádru.

Třebíč – Olomouc 3:4 (1:0, 2:2, 0:2), branky: Oliverius, Kukla, Přibyl

K druhé přípravě přijelo na třebíčský led mužstvo Olomouce. Domácí sice vedli v zápase v průběhu druhé třetiny již 3:0, v dalším průběhu ale už stříleli góly jen hosté. Třebíčští nakonec neudrželi slibný náskok a připsali si tak svoji první porážku v přípravě.

Jihlava – Třebíč 2:1 (0:0, 2:0, 1:0), branka: Matušík

Atraktivní utkání přinesla další příprava, tentokrát na ledě Jihlavy. Utkání ovlivnila velmi špatná kvalita ledu. První dvě třetiny se Třebíčští nedokázali dostat do patřičného tempa a prohrávali během druhé třetiny 0:2. Až poslední třetina přinesla zlepšený výkon i korekci skóre na konečných 1:2.

Třebíč – Dunaújváros 7:0 (2:0, 3:0, 2:0), branky: 2 Kukla, 2 J. Burian, Zahradník, Dolníček, Kubica

Soupeř z Maďarska, při vší úctě k němu, Horáckou Slavii příliš prověřit nedokázal. Převaha domácích byla patrná od úvodních vteřin zápasu a skóre postupně narůstalo. Nakonec se zastavilo na konečném stavu 7:0. Dvěma góly se blýskli Jiří Burian a Petr Kukla. Na soupeři bylo sympatické, že ani za dávno rozhodnutého stavu zápas nevypustil.

Třebíč – Mladá Boleslav 4:3 (1:0, 2:2, 1:1), branky: V. Burian, Matušík, Kukla, L. Sláma

Třebíčští v další přípravě přivítali svého čtvrtfinálového soupeře z minulé sezóny. Mladá Boleslav se představila ve značně změněném kádru a jako velmi kvalitní soupeř. Vyrovnaný zápas nakonec skončil nejtěsnějším vítězstvím domácích.

Třebíč – Jihlava 6:3 (2:2, 1:1, 3:0), branky: 2 Kubica, Přibyl, Dibelka, Dolníček, Dvořák

Třebíčští sice prohrávali během úvodní dvacetiminutovky již 0:2, dokázali však ještě před první přestávkou vyrovnat. Nerozhodně skončila i prostřední třetina. V té poslední se ale domácí přesně trefili hned třikrát, naproti tomu hosté již ani jednou. Domácím tak dokonale vyšla odveta za zápas v Jihlavě.

Olomouc – Třebíč 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Třebíčští v Olomouci zklamali především střelecky. Ani jednou se jim totiž nepovedlo protlačit puk do soupeřovy branky. Každou třetinu shodně prohráli 0:1. Výsledkem byla logicky porážka o tři branky. Domácí předvedli důrazný, bojovný hokej, proti kterému hosté nenašli během utkání účinný recept.

Třebíč – Havlíčkův Brod 5:3 (1:1, 3:0, 1:2), branky: Přibyl, Dvořák, Zahradník, Dibelka, Bula

Úvodní třetina přinesla vyrovnanou hru a také po jednom gólu na každé straně. Rozhodnutí padlo ve druhé části zápasu, kdy domácí třemi góly utekli soupeři k důležitému trháku. Rebelové ještě stačili v poslední třetině snížit na rozdíl jediného gólu. Poslední slovo ale patřilo Horácké Slavii.

Třebíč – Växjö Lakers 4:1 (0:0, 1:0, 3:1), branky: 2 Zahradník, Dolníček, Přibyl

Švédský soupeř prověřil Horáckou Slavii nepříjemným severským herním stylem. Výborný výkon podal brankář Filip Luňák, který zneškodnil neuvěřitelných 46 střel soupeře. Domácí dokázali eliminovat přednosti protivníka a připsali si cenné vítězství.

Šumperk – Třebíč 5:6 (0:1, 4:4, 1:1), branky: 2 Dibelka, L. Sláma, Bulička, Matušík, Krätzer

Třebíčští sice vedli na ledě nováčka 1. hokejové ligy ve druhé třetině už 3:0, ale domácí ještě stačili vyrovnat a vrátit se do zápasu. Kvalitní výkon korunoval dvěma důležitými brankami Lubor Dibelka. Horácká Slavia nakonec dokázala uhájit těsnou výhru.

Havlíčkův Brod – Třebíč 2:5 (0:2, 0:1, 2:2), branky: Čech, Oliverius, Dolníček, Zahradník, Bulička

Třebíčští vstoupili do zápasu velmi dobře a aktivní hrou zaskočili domácí Rebely. Zápas hodně ovlivnila i rychlá branka Martina Čecha ve 2. minutě. Brzy navíc přidal druhý gól Michal Oliverius. Po druhé třetině vedla Horácká Slavia už 3:0. Domácí ale utkání řádně zdramatizovali, když na počátku poslední třetiny snížili na rozdíl jediné branky. To však bylo z jejich strany vše. Třebíčští pak vsítili ještě další dva góly a stanovili konečný výsledek na 5:2 ve svůj prospěch.

Poslední přípravný zápas měli hráči Horácké Slavie sehrát na ledě extraligových Pardubic. Tragické úmrtí obránce extraligového týmu Martina Čecha však zcela logicky způsobilo, že tento zápas byl bez náhrady zrušen. Hokej v této chvíli skutečně musel jít stranou, což jistě pochopili i fanoušci, kteří se těšili na měření sil s velmi atraktivním soupeřem.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!