Je zde výborná parta a vítězný duch, pochvaluje si klima v Třebíči Jakub Čuřík

T ř e b í č - Do Šumperka, kde se v letošní sezóně příliš nevyhrává, zajížděli v sobotu hokejisté Horácké Slavie. Na ledě Draků sehráli skvělou partii a po velkém boji a závěrečném dramatu prodloužili vítěznou sérii už na šest utkání, získali tři body a poskočili před Jihlavu na vynikající čtvrtou příčku tabulky. Brankově se znovu prosadil uzdravený David Ostřížek, po delší době se trefil i Jakub Čuřík a rozdílový gól vstřelil Tomáš Kaut. K ohlasům jsme si pozvali střelce druhé třebíčské branky.

Do města pod Jeseníky se letos pro body nejezdí, bodovat tam nedokázala například ani Mladá Boleslav, Jihlava, či Ústí nad Labem. Horácká Slavia to ale dokázala, i když po první třetině prohrávala 1:0. Pak ale nastřílela tři góly v řadě a po závěrečné siréně mohla se zhruba třicítkou svých fanoušků slavit zasloužené tři body.

Jakub ČUŘÍK

“Věděli jsme, že nás tady nečeká nic lehkého, na tenhle zápas jsme se připravovali celý týden. Společně jsme měli i videorozbor zápasu z Jihlavy, kde Šumperk i přes porážku předvedl výborný výkon. Oni tady hrají výborný nátlakový hokej s rychlými protútoky. Dnes se potvrdilo to, co hrajeme v posledních zápasech, vycházet z dobré obrany a vyrážet do rychlých brejků. V první třetině nás sice zmáčkli, ale přežili jsme to jen s jedním inkasovaným gólem, ale i my jsme tam měli šance. Ve druhé třetině jsme měli šancí hrozně moc, ta klidně mohla skončit 4:0 pro nás. Poslední zápasy hrajeme fantasticky a já doufám, že to vydrží co nejdýl,“ povídal po utkání před kabinou hostů, ještě v propoceném ribanu a v podvazcích, šťastný střelec branky na 2:1 pro Třebíč.

Ve třicáté sedmé minutě vyšla hostům jedna z mnoha krásných kombinací, tentokrát po ose Nahodil – Šlahař – Čurík. Na jejím konci byl puk umístěný do odkryté Štůralovy svatyně a vedení hostů 2:1.

“Bylo to přesně to, co nacvičujeme na trénincích, to, co do nás trenéři tlačili celý týden. Snažit se sbírat puky už v naší třetině, nezbavovat se jich na zakázané uvolnění, ale vyvážet to ven a zakládat útoky. Sebral jsem puk, viděl jsem, že mi Nahec krásně najíždí na mantinel, tak jsem mu to tam klepl a pak už jsem se jen snažil celou tu situaci dobruslit. Šlahy mě tam pak výborně našel, bylo to prakticky do prázdné brány, měl jsem jen strach, abych to trefil. Zaplať Pán Bůh to tam spadlo,“ oddechl si spokojený střelec druhé branky.

“Je důležité, že jsme tady nějaké body získali, protože, když se člověk podívá, jak našlapaná je tabulka, tak ty body dnes mají cenu zlata. Teď se musíme soustředit na Benátky, abychom mohli zase bojovat o další body,“ popisuje nejen zmiňovanou gólovou situaci, ale i velice zajímavou situaci v tabulce první ligy postavou nevelký forvard s číslem 4 na dersu, Jakub Čuřík.

Jakub nejen, že vstřelil velice důležitý gól, kterým převážil misku vah na třebíčskou stranu, ale tu branku si náležitě užil a oslavil ji výskokem na stařičké plexisklo šumperského stadionku, přímo pod kotel třebíčských fanoušků.

“Se Šlahym i Nahecem jsme se do šancí dostávali i v minulých zápasech, o to víc je ubíjející, když ty góly nedáme. Říkal jsem to už na začátku sezóny a tvrdím pořád, že budu rád, když se bude dařit celému mančaftu, a když já nějakými góly, nebo asistencemi pomůžu, tak jenom dobře. V našem týmu může dát gól kdokoliv, teď nás pár zápasů táhla první lajna, Vilda s Vondrcem měli fantastickou fazónu, ale dneska jim to tam třeba nepadlo. Ale zase dala góly druhá a třetí lajna. Máme vyrovnané tři pětky, ta čtvrtá hraje zase výborně dozadu. Osobní statistiky jsou sice hezké, ale když se nebude dařit celému týmu, tak jsou stejně k ničemu,“ potvrdil známou, nejen hokejovou pravdu sedmadvacetiletý odchovanec vyškovského hokeje.

“Je parádní, že i přes dvě stovky kilometrů za námi přijelo tolik fanoušků, moc si toho vážíme, pro ně se hokej hraje. My se budeme snažit vydržet na vítězné vlně co nejdýl, hrajeme teď dva zápasy doma, věříme, že diváků přijde zase hodně. My budeme zase odvádět v každém zápase maximum,“ vysekl poklonu fandům, kteří vážili cestu do Šumperka Jakub Čuřík. Zároveň i naznačil, že v týdnu čeká Horáckou Slavii dvojice velmi těžkých soupeřů – dva farmářské týmy. S farmou Liberce Benátkami nad Jizerou, se Horácká Slavia utká ve středu a v sobotu pak vyzve farmu extraligového Chomutova – také na vítězné vlně se vezoucí Kadaň. A právě divácká podpora může být jedním z rozhodujících faktorů těchto utkání.

Závěr zápasu v Šumperku byl hodně hektický, přišla více, či méně zasloužená vyloučení a snížení na 2:3. Důležité bylo, že hosté ubránili v průběhu třetí třetiny přesilovku pěti proti třem. Kdyby ji domácí dokázali využít, měli by ještě dostatek času na závěrečný tlak. Jenže dvougólové vedení udržela Horácká Slavia až do předposlední minuty zápasu a power – play. Na vyrovnání už Draci nedosáhli i díky nezdolné bojovnosti hostujících hráčů, kteří vlastními těly pomáhali výbornému Marku Čiliakovi zastavovat střely Šuperských.

“V závěru zápasu přišlo několik vyloučení. To, při kterém jsme dostali gól, snad ani faul nebyl, rozhodčí do zápasu začal zbytečně zasahovat. Ani se nedivím, že odsud nikdo neodváží body, protože Šumperk má závěry zápasu hodně dobré, snaží se vynutit si fauly a v přesilovkách rozhodnout. Když se podíváte na střely Aleše Holíka od modré… To jsou rány, jako z děla a umí to trefit. Ale zvládli jsme to a potvrdilo se, že táhneme všichni za jeden provaz. Je tady výborná parta a vítězný duch,“ usmívá se po vítězném zápase v Šumperku spokojený střelec Jakub Čuřík.