Junioři: TRE - KRM 3:4 - v závěru již Třebíč vyrovnat nestačila

Třebíč přivítala v posledním kole na svém ledě soupeře ze dna tabulky - Kroměříž. Domácí si v případě vítězství mohli pojistit sedmé místo v tabulce, a tak bylo o co hrát. Hosté se však v úvodní třetině ujali vedení a po druhé části hry vedli dokonce 4:0. Třebíčští junioři ovšem nesložili zbraně a během pěti minut v závěrečné třetině se dostali na rozdíl jediného gólu. Přes veškeré úsilí však vyrovnání bylo již nad jejich síly.

TRE-KRM

1.třetina 0:1
Utkání začalo oboustranně opatrně. První větší šanci zamřil před hostujícím Novákem třebíčský brankář Ludvík. V 11. minutě byl Ludvík již téměř překonaný, ale taktickým faulem zakončujícího útočníka zastavil důrazný třebíčský obránce, za což šel pykat. O minutu později unikal v oslabení domácí Fiala, jeho prudká střela však skončila jen na betonech hostujícího brankáře. Nato se ovšem Fiala dopustil faulu a Třebíčští šli do třech. Toho v čase 12:26 využil, za asistence Nováka, dělovkou od modré Osina a otevřel skóre - 0:1. V 17.minutě se před třebíčskou bránou neprosadil důrazný Stiskal. Pěkným uvolněním přes obranu se prezentoval domácí Sobotka, ale gólmana už neoklamal. Ludvík byl v první třetině zaměstnanějším mužem než jeho protějšek, ale většina střel na něj směřovala z uctivé vzdálenosti.

TRE-KRM

2.třetina 0:3
V této části hry převzali kormidlo hry do svých rukou hosté a už v čase 22:58 přidali do třebíčské sítě druhý gól. Švajda si položil Ludvíka a bekhendem zkušeně uklidil puk za jeho záda. Do brankové pozice mu přihrával Rozsíval. Už za dvaadvacet vteřin byl stav 0:3, to když v čase 23:30 skóroval Novák za přispění Stiskala. Tato rychlá branka donutila Ludvíka opustit třebíčskou branku a na jeho místo nastoupil Míča. Kroměřížský nápor pokračoval a ani čerstvý brankář dlouho s čistým skóre nevydržel. Už na začátku sedmé minuty inkasoval z hole Brima, kterému asistoval Novák. Po vstupu do druhé poloviny utkání se hra vyrovnala. Domácí se dostali do několika slibných šancí, žádnou z nich však nevyužili, a i proto nastupovali do závěrečné třetiny s nelichotivým skóre 0:4.

TRE-KRM

3.třetina 3:0
Začátek třetí třetiny byl pro změnu záležitostí hokejistů Horácké Slavie, za které už v čase 40:57 snižoval na 1:4 Přibyl. Rychlý gól měl zárodek v akci Sobotky a Veselého, kdy druhý jmenovaný přihrál odražený puk v brankovišti lépe postavenému Přibylovi, jenž z ostrého úhlu skóroval. Třetí minuta byla ve znamení dalšího gólu domácích a brankář hostí ani nevěděl, jak se puk, po akci Krause a Slámy, dostal do jeho sítě. Na rozdíl jediného gólu snižoval v čase 44:14 Vašíček, který dorážel puk do brány po nájezdu Schmidta a Laše. Na informační tabuli svítilo nadějné skóre 3:4 a leckdo čekal, že Třebíčští ještě dokáží vyvinout tlak a zápas otočit, nebo alespoň vyrovnat. V 49. minutě měl další velkou příležitost k zakončení při samostatném průniku třebíčský útočník Veselý, ale kroměřížský brankář byl proti. To však byla poslední velká šance domácích na srovnání skóre. Soupeř hru kontroloval a k úspěchu nevedla ani závěrečná power-play.