Juniorka vstupuje do druhé poloviny soutěže, v pátek přivítá úřadujícího mistra

T ř e b í č - V pátek 7. prosince začíná extraligovým juniorům sedmadvacátým kolem druhá polovina soutěže, v níž se budou střetávat s moravskými týmy. Hned v prvním kole druhé půle soutěže doma přivítají úřadujícího mistra republiky této věkové kategorie, celek Vsetína a to od 18 hodin. Minulá čtyři utkání odehráli junioři na ledech soupeřů a tak se domácímu publiku představí po poměrně dlouhé přestávce.

Po první polovině soutěže se třebíčská juniorka usadila na výborné osmé příčce tabulky se ziskem 46 bodů. Stejný počet bodů přitom mají i tři týmy z pátého až sedmého místa a sice Karlovy Vary, Slavia Praha a Vítkovice.

Třebíčští junioři jsou bezesporu nejpříjemnějším překvapením celé soutěže a zejména v jejím začátku byli doslova nepřekonatelní. První porážku zažili až v osmém kole na ledě Plzně.

Do šestadvacátého kola si třebíčští mladící připsali patnáct vítězství, z nich jedno bylo v prodloužení a jedno na samostatné nájezdy.

Jedenáctkrát odešli junioři z ledu poražení, z toho jednou v prodloužení a jednou na samostatné nájezdy. Mladí Slavisté dokázali prozatím nastřílet 87 branek a inkasovali osmdesátkrát. Pojďme se teď stručně podívat na statistiky třebíčských juniorů z dosavadního průběhu extraligy.

PETR Ondrůj

Petr Ondrůj

Brankáři:

V brance dostává nejčastěji důvěru Petr Ondrůj, který odchytal 1322 minut a pochytal 645 střel s procentuální úspěšností 90,46%.
Druhým brankářem, kterého ale spolehlivě chytající Ondrůj do brány často nepouští je Tomáš Bugr, jenž zatím naskočil v pěti utkáních, pochytal 133 střel s úspěšností 93,01%.

Tomáš Hobza

Tomáš Hobza

Obránci:

Kanadské bodování obránců vede Tomáš Hobza, jenž odehrál všech šestadvacet zápasů a získal v nich deset bodů za pět branek a pět asistencí. Tomáš Hobza je však také zlým mužem Třebíčských, na trestné musel pobýt úctyhodných 93 minut. Výborně si vede i Petr Vlašín, jenž v pětadvaceti utkáních vstřelil branky dvě a svým spoluhráčům nabíjel ostrými pětkrát. Petr Vlašín je, pokud se trestných minut týká, přesným opakem Tomáše Hobzy, na trestné musel odsedět pouhých deset minut. Lukáš Popela odehrál vinou zranění osmnáct zápasů, ale vedl si v nich velmi dobře. Brankáře soupeřů pokořil dvakrát, přesné přihrávky si připsal celkem čtyři. Čtyřiadvacet zápasů si odkroutil také Roman Kadela, jednou se zapsal do střelecké listiny a získal další tři body za brankové asistence.

Vilém Burian

Útočníci: Mezi útočníky vévodí kanadskému bodování Vilém Burian, který v jedenadvaceti utkáních získal sedmadvacet bodů za dvanáct branek a patnáct přesných přihrávek. Na záda mu dýchá Lukáš Nahodil jenž odehrál sedmnáct utkání, ale dokázal v nich nasbírat čtyřiadvacet kanadských bodů za čtrnáct branek a deset gólových asistencí. Lukáš Nahodil je tedy prozatím nejlepším střelcem juniorky. Oba jmenovaní hráči však stíhají i starty za prvoligové áčko a objevili se i v přípravných utkáních české reprezentační dvacítky. Jen dva zápasy chyběl na ledě Jan Kurial, ovšem jeho statistika je také velmi dobrá. Dvacet jeden bod za třináct branek a osm asistencí je každopádně výborný počin. Z mladších hráčů, kteří v juniorce naskakují první rok si vede velmi dobře Jakub Klíma, jehož statistika říká dvacet pět odehraných zápasů, deset branek a čtyři asistence.

Více statistik najdete TADY

Toto všechno jsou ale jen statistiky, které jsou sami o sobě nedůležité. Co je však důležité, je fakt, že junioři tvoří výbornou partu, kde jeden dokáže pomoci druhému, což je v kolektivním sportu možná důležitější, než osobní statistika.

O tom, že si juniorka Horácké slavie získala respekt soupeřů hovoří i názor vsetínského obránce Libora Haschky:
„Třebíč je zatím pro mě největším překvapením soutěže a to, že jako nováček extraligy okupují přední příčky tabulky, je nečekané a i já osobně přiznávám, že se jich trošku bojím.“

Pozvánku divákům vystavil i jeden z koučů Horácké Slavie Kamil Pokorný:
„Souhlasím s názorem, že juniorský hokej je neskutečně agresivní, rychlý a dravý. Naopak se tam vyskytuje spousta taktických chyb, ale to je dané věkem hráčů a tou agresivitou a rychlostí. Diváky bych určitě rád pozval, protože jsou to špičkové hokeje na nejvyšší juniorské úrovni a myslím, že v republice není mnoho měst, jako je Třebíč, kde by diváci mohli takové hokeje vidět, ať už v kategorii dorostu, nebo juniorů."

Tohle všechno jsou ale jen slova, nejlépe je přesvědčit se na vlastní oči, o čem je vlastně řeč. Proto bychom Vás tímto chtěli pozvat na utkání juniorské extraligy SK HORÁCKÁ SLAVIA TŘEBÍČ - HC VSETÍN, které začíná v pátek 7 prosince od 18:00 na Zimním stadionu Města Třebíče.