Memoriál MUDr. Ivo Procházky vyhrál Hradec Králové, Třebíč skončila druhá

T ř e b í č - Vítězem 26. ročníku tradičního vánočního turnaje, který se každým rokem koná v Třebíči pod názvem Memoriál MUDr. Ivo Procházky vyhráli mladí hokejisté z Hradce Králové. Domácím se tentokrát nepodařilo obhájit dvě předcházející vítězství a v turnaji letos skončili druzí. Hlavním cílem třebíčských trenérů však bylo kromě úmyslu kvalitně prezentovat třebíčský extraligový hokej, také dát příležitost ostatním hokejistům, kteří v náročné sezóně nemají tolik šancí, aby se ukázali. Vedení týmu vyzkoušelo rovněž několik hráčů z nižšího ročníku, kteří budou za dorost nastupovat příští sezónu.

Memoriálu se zúčastnily tyto celky: HK Minor 2000 Přerov (extraliga), HC Rebel Havlíčkův Brod (1.liga), HC Duklu Jihlava (1.liga), HC VČE Hradec Králové (1.liga) a samozřejmě chybět nemohli ani hokejisté z pořádající Horácké Slavie Třebíč (extraliga).

Papírově největším favoritem turnaje byli hokejisté z Minoru Přerov, kteří aktuálně okupují druhé místo extraligové tabulky moravské skupiny B. Ti však stejně tak jako Třebíčští nenastoupili v plné sestavě a přestože vyhráli nad outsiderem soutěže Havlíčkovým Brodem vysoko 18:2, prohráli jak s pozdějším vítězem - Hradcem Králové - poněkud divoce 8:9, tak s domácími hokejisty 4:5 a utrpěli i remízu s prvoligovou Jihlavou 4:4. Zásluhou lepšího skóre pak obsadili celkově třetí příčku právě před jihlavskou Duklou.

Na druhé příčce nakonec skončili domácí hokejisté Horácké Slavie Třebíč, kteří prohráli jediné utkání s vítězným Hradcem 4:6. Třebíčským se tedy nepodařilo prodloužit sérii dvou vítězství z let 2002 a 2003, přesto bylo vedení s výsledkem spokojeno, neboť bylo technicky splněno to, co bylo naplánováno.

Příjemným překvapením turnaje byli aktivně a bez respektu hrající hokejisté HC VČE Hradec Králové, kteří prošli turnajem bez zaváhání, a ač hrající nižší ligu než např. Přerov nebo Třebíč, podařilo se jim v tomto třídenním klání zvítězit a odvézt si z Vysočiny putovní pohár. Možná již příští rok se s nimi Třebíčští potkají ve stejné soutěži.

Výsledky zápasů Třebíče

HC Dukla Jihlava - SK Horácká Slavia Třebíč 2:7 (0:3, 2:0, 0:4)
V úvodním pátečním zápase turnaje nenechali domácí nikoho na pochybách a svého tradičního rivala s přehledem přehráli. Prvoligoví jihlavští hráči stačili na svého soupeře pouze ve druhé třetině, kdy snížili na rozdíl jediného gólu, ale domácí drama ve třetí třetině nepřipustili.
Branky za Třebíč: Kurial 2, Jánský, Novák, Nahodil, Neuman, Klouda

SK Horácká Slavia Třebíč - HC VČE Hradec Králové 4:6 (2:0, 1:2, 1:4)
Přestože se domácí v první části ujali proti papírově slabšímu soupeři vedení 2:0, hosté v druhé části dokázali srovnat na rozdíl jediného gólu a zkáza pro třebíčský tým byla dovršena ve třetím dějství, jenž prohráli 1:4 a celý zápas 4:6. Sen o vítězství v turnaji se začal rozplývat.
Branky za Třebíč: Kurial 3, Burián P.

HC Minor 2000 Přerov - SK Horácká Slavia Třebíč 4:5 (1:1, 1:2, 2:2)
Očekávané střetnutí dvou papírově největších favoritů soutěže dopadlo lépe pro pořádající barvy. Ve druhé třetině se domácí ujali vedení 3:2, poté ale soupeř srovnal na 4:4 a o vítězství Třebíče rozhodl až tři vteřiny před koncem Rostislav Novák.
Branky za Třebíč: Novák 2, Jakub, Kejda, Neuman

SK Horácká Slavia Třebíč - HC Rebel Havlíčkův Brod 9:2 (5:0, 2:0, 2:2)
Závěrečné představení domácích již nemohlo nic změnit na tom, že v turnaji skončí druzí. Přesto do utkání vstoupili aktivně a v první třetině si vybudovali takový náskok, že do zbytku utkání mohli trenéři vyzkoušet i další hráče z lavičky a příležitost dostali i mladíci z devítky.
Branky za Třebíč: P.Burián 3x, Jánský, Kurial, Forman, Čejka, Neuman, Jakub

Konečná tabulka turnaje

Celkové pořadí turnaje

1. HC VČE Hradec Králové
2. SK Horácká Slavia Třebíč
3. Minor 2000 Přerov