Mládež: Deváťáci pokořili Žďár

T ř e b í č – Zatímco se nejstarší mládežnická kategorie – junioři – připravují ve čtrnáctidenní přestávce na rozhodující měsíc, ve kterém se rozhodne, zda se jim podaří postoupit do extraligy, třebíčští dorostenci zatím zdárně odolávají snahy posledního Přerova o jejich dostihnutí. Dorost totiž porazil K.Vary v dramatické duelu 3:2 a před Přerovem drží náskok 3 bodů. Osmá a devátá třída se střetly se Žďárem, body bohužel ukořistili jen deváťáci. Čtvrťákům a páťákům se přilš nevedlo vybojovali jen dva body ze šesti možných.

Dorost

Plzeň - Třebíč 2:1 (1:1,0:0,1:0)
B: M.Málek
Ve velmi vyrovnaném utkání se hokejové štěstí v poslední třetině přiklonilo na stranu domácích, kteří si připsali oba body.
Třebíč - K.Vary 3:2 (0:0,1:1,2:1)
B: R.Adámek 2, R.Novák
Důležité utkání se odehrálo na třebíčském ledě. Domácí bojují o záchranu a hosté usilují o postup do play off. Utkání bylo vyrovnané a opatrné, nikdo nechtěl udělat zbytečnou chybu. Hostům se podařilo náskok domácích 2x vyrovnat ale na rozhodující branku třebíčských při přesilovce 5 na 3 již nedokázali odpovědět a oba cenné body zůstaly doma a udrželi tak tříbodový náskok před posledním Přerovem.

9. třída

Třebíč - Žďár n.S. 7:1 (1:1,3:0,3:0)
B: T.Vondráček 2, P.Krutiš 2, R.Studený, D.Křenek, O.Němec
Hosté dokázali s domácím celkem držet krok pouze první třetinu, ten ale od druhé části řádně přidal na hokejové kvalitě, soupeře dokonale rozebrali a jednoznačně zvítězili.

8. třída

Třebíč - Žďár n.S. 4:7 (1:1,1:1,2:5)
B: R.Novák, T.Bartejs, D.Deveri, R.Večeřa
I přes prohru odehráli domácí dobrý zápas, ve kterém nakonec rozhodli jejich individuální chyby v obranné činnosti v poslední třetině.

5.třída

Znojmo - Třebíč 2:1 (1:0,1:1,0:0)
B: M.Bednář
Utkání se hrálo ve vysokém tempu, domácí si v první třetině vytvořili náskok, který ubránili i při závěrečné power play hostí. V třebíčském týmu zaslouží pochvalu za svůj výkon gólman Václav Bednář.
Třebíč - Žďár n.S. 5:1 (3:1,1:0,1:0)
B: M.Juráň 2, D.Jirák, M.Bednář, M.Mašek
Drtivý nástup domácích znamenal, že již v šesté minutě vedli 3:0. Soupeř se po té sice zlepšil, ale domácí byli stále lepší a měli celý zápas plně pod svou kontrolou.
Jihlava - Třebíč 9:4 (4:1,2:1,3:2)
B: D.Jirák, M.Juráň, M.Bednář, M.Mašek
Domácí celek se do utkání posílil možnými hráči ze šesté třídy a to bylo na jejich hře znát. Hosté přesto bojovali, ale proti starším hráčům se těžko prosazovali a tak oba body zůstaly na domácím ledě.

4.třída

Znojmo - Třebíč 4:2 (2:0,1:2,1:0)
B: T.Balík, M.Mejzlík
Hosté měli sice převahu v poli, ale brankové příležitosti si moc nevytvářeli a když zkusili v závěru power play, inkasovali po čtvrté.
Třebíč - Žďár n.S. 4:0 (0:0,1:0,3:0)
B: T.Balík 2, J.Jahoda, J.Abrahám
Po celé utkání měli domácí jasnou převahu, ale jako tradičně se potýkali s proměňováním šancí. Ve třetí třetině konečně střeleckou smůlu prolomili a zaslouženě zvítězili.
Jihlava - Třebíč 6:4 (1:1,4:0,1:3)
B: J.Abrahám 2, M.Mejzlík, J.Dobeš
Odehrálo se bojovné utkání, ve kterém hosté zaspali ve druhé třetině a v další části se jim toto manko již nepodařilo srovnat. Za předvedený výkon byl celý kolektiv hráčů SK HS svými trenéry pochválen.