Mládež: Dorost získal dva důležité body pro záchranu extraligy

Mládežnický hokej
T ř e b í č – Junioři během minulého víkendu nezaváhali a dobře zvládli jak souboj v Přerově, tak doma proti nepříjemnému Znojmu. Dorost si připsal bod za domácí remízu s Opavou a cenné jsou zejména dva body z Olomouce, které jim dávají již pětibodový náskok od sestupové pozice. Z žáků podávají standardně výborné výkony deváťáci a sedmáci, kteří ve dvou posledních zápasech nastříleli 19 branek a v tabulce jsou první. Šestáci si připsali dva body za vítězství nad Jihlavou, ale osmičce se v nadstavbě příliš nedaří. Stoprocentní byli proti Břeclavi čtvrťáci a páťáci.

Junioři

Přerov - Třebíč 2:8 (2:3,0:3,0:2)
B: M.Kejda 2, P.Ludvík 2, L.Dostál 2, L.Nahodil, P.Burián
Výborné utkání sehráli hosté pod novou trenérskou dvojicí J.Ševčík – M.Sobotka na přerovském ledě. Domácím se v první třetině podařilo nejprve srovnat dvoubrankové manko, ale na třetí gól už neodpověděli. Hosté hráli dobře kombinačně a po druhé třetině bylo o osudu utkání rozhodnuto.
Třebíč - Znojmo 3:0 (0:0,1:0,2:0)
B: L.Sobotka, T.Fiala, M.Kejda
Po opatrné první třetině se domácí dostali do lepšího tempa, ale gólově se výrazně neprosadili. V poslední třetině se hrál úporný hokej, domácí přidali druhý gól a když to hosté zkoušeli při power play pečetili na 3:0 do prázdné pár vteřin před konce. Kvalitní výkon předvedl brankář Pavel Míča a připsal si na své konto první nulu v této sezóně.

Dorost

Třebíč - Opava 4:4 (1:2,3:2,0:0)
B: T.Kaut 2, R.Švaříček, I.Novák
Skóre se v utkání přelévalo z jedné strany na druhou. Domácí v úvodu vedli, ale třetinu prohráli 1:2, ve druhé části soupeře zatlačili a otočili na slibných 4:2, ale chyby v obranné činnosti znamenaly nejprve snížení a 5 vteřin před druhou přestávkou dokonce srovnání skóre. To se v poslední části nezměnilo a tak se soupeři rozešli s remízou.
Olomouc - Třebíč 1:6 (0:1,0:4,1:1)
B: R.Novák, L.Němec, T.Kaut, R.Kuřátko, E.Kadela, M.Dočekal
Důležité body získali hosté na olomouckém ledě po přesvědčivém výkonu, zejména ve druhé třetině.

9. třída

Třebíč - Jihlava 3:1 (1:0,2:1,0:0)
B: T.Vondráček 2, D.Křenek
V utkání dobré úrovně se domácí zlepšeným výkonem od druhé poloviny přeci jen více prosadili a zaslouženě zvítězili.
Žďár n.S. - Třebíč 2:5 (0:3,1:2,1:0)
B: D.Křenek 2, P.Krutiš, T.Štěpánek, M.Molák
Hosté hráli velice dobře a celé utkání měli jednoznačně pod svou kontrolou a o vítězi nebylo pochyb.

8. třída

Třebíč - Jihlava 2:3 (2:3,0:0,0:0)
B: M.Belatka, D.Dočekal
Ve vyrovnaném utkání doplatil domácí celek na neproměňování vyložených šancí, které si vytvořili.
Žďár n.S. - Třebíč 8:2 (4:0,3:1,1:1)
B: J.Urbančík, D.Dočekal
Hosté byli v utkání odevzdaným soupeřem a jen poslední třetina snesla přísnější kritéria hodnocení jejich výkonu.

7. třída

Jihlava - Třebíč 4:9 (1:3,2:5,1:1)
B: M.Vlašín 3, O.Šulc 2, D.Deveri 2, P.Donutil, R.Hobza
Hosté byli lepším týmem a svou převahu vyjádřili především v prvních dvou třetinách, ve třetí se utkání dohrávalo.
Třebíč - Žďár n.S. 10:1 (2:0,4:0,4:1)
B: D.Deveri 3, O.Šulc 3, L.Paták 2, N.Marek, M.Kazatel
Domácí hráči svého oslabeného soupeře doslova převálcovali, s chutí si zastříleli a uštědřili hostům desítku.

6. třída

Jihlava - Třebíč 1:3 (0:2,0:1,1:0)
B: D.Horký, N.Kuchera, D.Outulný
V průměrném utkání se podařilo hostům zúročit svou převahu a připsat si tak do soutěže oba mistrovské body.
Třebíč - Žďár n.S. 2:3 (1:1,1:1,0:1)
B: N.Kuchera, P.Ošmera
Domácí hráči nepředvedli dobrý výkon a tak si body z utkání ani nezasloužili.

5.třída

Břeclav - Třebíč 1:9 (4:0,3:0,2:1)
B: M.Bednář 3, M.Juráň 3, M.Mašek 3
Hosté svého soupeře zaslouženě vysoko porazili, předčili jej ve všech herních činnostech a o celkové skóre se poděli střelci branek třemi hattricky.

4.třída

Břeclav - Třebíč 4:6 (2:2,1:2,1:2)
B: J.Tůma 2, M.Mejzlík 2, R.Bartůněk 2
Po velice bojovném výkonu se hostům podařilo proměnit větší množství šancí, než-li domácím a zaslouženě v utkání zvítězili.

Sezona mládeže: Junioři po boji neprorazili, dorost obstál