Mládež: Osmáci jednou prohráli, přesto drží třetí pozici

T ř e b í č - Dorostenci Horácké Slavie Třebíč se po remíze s favorizovanou Plzní a po vítězství nad Karlovými Vary předvedli i na ledě Sparty, kde vybojovali další bod za remízu 2:2. Sebevědomě nastupovali i proti lídrovi tabulky - Slavii Praha, ale zde se přeci jen ukázala větší hokejovost soupeře a ani bojovný výkon Třebíčským body nepřinesl. Junioři přivezli bod ze Znojma, ale ve smolném závěru přišli o nerozhodný stav proti Novému Jičínu. Jak si vedly další mládežnické týmy se dozvíte v následujícím přehledu.

Junioři

Znojmo - Třebíč 2:2 (1:0,1:1,0:1)
Branky: M.Slavím, L.Sobotka
Hostům patřil úvod utkání, ale kýženého gólu se nedočkali, naopak v 15. min. šli do vedení domácí hráči. V první minutě druhé třetiny to už bylo 2:0, ale hra byla vyrovnaná. Třebíčským juniorům se podařilo po pěkné kombinaci ve 35. min. snížit a v poslední části ve 48. min. vyrovnat na konečný výsledek. Junioři SK HS si tak definitivně zajistili účast v první osmičce, naopak Znojmo bude bojovat o udržení v soutěži.
Třebíč - Nový Jičín 5:6 (1:4,2:1,2:1)
Branky: L.Sobotka 2, M.Přibyl, D.Pálka, J.Krčál
V nepovedené první třetině soupeř potrestal domácí za přístup k zápasu a skóre se zastavilo na hrozivých 1:4. Od druhé třetiny stáhli trenéři hru na dvě řady, hra se podstatně zlepšila a v polovině poslední části srovnali domácí na 5:5. Už to vypadalo na remízu, ale nastřelený puk zpoza brány se nešťastně odrazil od brusle domácího hráče a 13 vteřin před koncem skončil v třebíčské svatyni. I přes prohru si hráči, kteří hráli od druhé třetiny, zaslouží pochvalu.

Dorost

Sparta - Třebíč 2:2 (1:0,0:2,1:0)
Branky: M.Jánský, L.Nahodil
V urputném utkání dokázali hosté vzdorovat soustavnému tlaku domácích a z minima šancí vytěžili maximum. Zisk bodu proti jasnému favoritu je nečekaný, ale za předvedený výkon zasloužený.
Třebíč - Slavia 0:4 (0:2,0:2,0:0)
Domácí v tomto utkání na svého soupeře nestačili, střelecky se neprosadili a konečný výsledek je spravedlivý.

9. třída

Kometa - Třebíč 4:2 (2:1,1:1,1:0)
Branky: K.Kesner 2
Hosté podali v Brně dobrý výkon a svému soupeři byli důstojným partnerem, jejich porážku zapříčinily nešťastně obdržené branky.
Třebíč - Jihlava 6:3 (1:1,3:0,2:2)
Branky: L.Klouda 3, L.Křípal, R.Švaříček, J.Čtveráček
První a poslední část utkání byla vyrovnaná a tak o vítězství domácích rozhodla druhá třetina, ve které domácí svého soupeře přehráli a dokázali třikrát skórovat, kdežto hosté vyšli naprázdno.

8. třída

Kometa - Třebíč 7:5 (4:4,2:1,1:0)
Branky: M.Sochor 2, P.Vyhnálek, D.Stahorský, O.Němec
Ve vyrovnaném utkání dokázali domácí o své výhře definitivně rozhodnout až sedmým gólem v poslední třetině.
Třebíč - Jihlava 8:0 (3:0,5:0,0:0)
Branky: P.Vyhnálek 2, D.Stahorský 2, M.Sobotka, M.Sochor, D.Křenek, M.Dočekal
Domácí v neděli zapomněli na sobotní brněnskou prohru, na utkání se dobře připravili a nad svým soupeřem vysoce zvítězili.

7.třída

Jihlava - Třebíč 6:1 (1:0,2:1,3:0)
Branka: P.Balík
Proti tvrdě až záludně hrajícímu soupeři nenašli hosté zbraň. Zůstává otázkou, kam takto vedená hra domácích hráčů povede.

6.třída

Jihlava - Třebíč 7:2 (3:2,1:0,3:0)
Branky: J.Salák, M.Kazatel
Vyrovnaná byla pouze první třetina, ale v další části se již hosté proti dobře hrajícímu soupeři nedokázali prosadit a výsledek je spravedlivý.

5.třída

Jihlava - Třebíč 2:4 (1:1,1:3,0:0)
Branky: J.Salák 2, N.Kučera, R.Dobeš
Hosté v tomto utkání nedokázali zopakovat dobrý výkon z posledního kola, ale přestože se trápili, přeci jen nakonec zvítězili.

4.třída

Jihlava - Třebíč 2:2 (1:0,1:1,0:1)
Branky: R.Moravec, R.Sochor
Od první do poslední minuty se hrál vyrovnaný zápas, ve kterém měli blíže k vítězství hráči Horácké Slavie.