Mládež: Sedmáci porazili dva lépe postavené soupeře

T ř e b í č – Převážně vítězstvími se prezentovali mladí třebíčští hokejisté v jednom z posledních soutěžních víkendů. Na jedničku zvládli junioři Horácké Slavie svůj duel proti druhému celku tabulky – Novému Jičínu, který na jejich ledě o gól porazili. Zachovali si tak reálnou šanci, že se v posledním domácím utkání v pátek 4.března od 18:15 hod utkají v přímém souboji o třetí místo v tabulce s Přerovem. Svou pozici pak o týden později musí potvrdit v Kopřivnici. Dorost prohrál v Opavě, ale získal cenný bod s lídrem moravské skupiny – Třincem. Devítka zvládla souboj se Žďárem, čtyřmi brankami se blýsknul Kesner. Stoprocentní byli i osmáci, ve dvou zápasech sedmáci a šestka jednou vyhrála a jednou prohrála. Čtvrtá a pátá třída papírově slabšího zahraničního soupeře z Vídně nepodcenily, a ačkoli nikoliv přesvědčivě, přesto zvítězily

Junioři

N.Jičín - Třebíč 4:5 (1:2,2:1,1:2)
Branky: L.Sobotka 2, J.Krčál, M.Slavík, M.Laš
Hostům šlo v utkání o to, udržet minimální ztrátu na třetí Přerov. Prvních pět minut bylo na rozkoukání a domácí byli lepší. Hosté se po té rozehráli a ujali se J.Krčálem vedení 1:0, na 2:0 zvyšoval při přesilovce 5 na 3 přesnou tečí M.Slavík. Domácí do konce třetiny korigovali na rozdíl jednoho gólu. Nástup do druhé části byl ze strany třebíčských vlažný, čehož domácí využili a otočili na 3:2 ve svůj prospěch, ale do konce třetiny bylo L.Sobotkou opět vyrovnáno. Domácím se podařil nástup do poslední části a ujali se vedení, ale příkladná bojovnost celého celku SK HS přinesla své ovoce. Nejprve nádherně pod víko zavěsil ve 48. min. svým druhým gólem L.Sobotka a úspěch na ledě silného soupeře korunoval v 54. min. exkluzivním blafákem kapitán hostí M.Laš. Domácí se v závěru pokusili o power play, ale třebíčští junioři si vítězství již nenechali vzít. V pátek je čeká na domácím ledě boj o třetí příčku s celkem Přerova.

Dorost

Opava - Třebíč 4:1 (1:1,1:0,2:0)
Branka: M.Kejda
Po velmi špatném výkonu přišli hosté zaslouženě o oba body, když přísnější měřítko snesl jedině brankář P.Ondrůj, který držel naděje mužstva na body až do poslední desetiminutovky. V celém mužstvu se nenašel nikdo, kdo by zavelel k náporu a snaze po zvrácení výsledku.
Třebíč - Třinec 2:2 (0:1,1:1,1:0)
Branky: J.Kurial, R.Kadela
V zápase proti mladším hráčům soupeře se domácí o výsledek rvali až do závěrečného hvizdu, bohužel při častých oslabeních třebíčští dorostenci dvakrát inkasovali, ale bojovností a nasazením se podařilo dotáhnout utkání proti vedoucímu mužstvu soutěže alespoň k zisku jednoho mistrovského bodu.

9. třída

Třebíč - Žďár n.S. 8:5 (2:3,3:2,3:0)
Branky: K.Kesner 4, M.Matoušek 2, L.Klouda, P.Krutiš
Domácí hráči překonali nepříjemný zážitek ze sobotní havárie osobního vozu s jejich autobusem při cestě do Pelhřimova v obci Krahulov a postupně svého soupeře přehrávali, nicméně ukazatel skóre po dvou třetinách sděloval stav 5:5. V poslední třetině byli střelecky úspěšní jen domácí a podtrhli tak zaslouženě svůj zápasový účet se ziskem obou mistrovských bodů.

8. třída

Třebíč - Žďár n.S. 5:1 (1:0,2:1,2:0)
Branky: M.Molák 2, P.Štěpánek, M.Dočekal, O.Němec
Domácí si dokázali poradit se sousedním družstvem v tabulce a díky jednoznačnému vítězstvím jim odskočili na rozdíl 2 bodů.

7.třída

Třebíč - Kometa 7:5 (2:2,3:2,2:1)
Branky: D.Deveri 3, O.Šulc 3, R.Večeřa
V předehrávaném utkání předposledního 43. kola se domácím proti silnému soupeři dařilo lépe střelecky a to o vítězi rozhodlo.
Žďár n.S. - Třebíč 3:4 (2:1,1:3,0:0)
Branky: T.Bartejs 2, O.Šulc, E.Krčál
Další těžký soupeř čekal na hostující celek, ale dobrá forma vydržela i v tomto vyrovnaném utkání a body putovaly do Třebíče.

6.třída

Třebíč - Kometa 1:7 (0:3,0:3,1:1)
Branka: M.Kazatel
Kometa předvedla v Třebíči kvalitní hokej, kterému domácí hráči po většinu utkání pouze přihlíželi a výsledek byl nasnadě.
Žďár n.S. - Třebíč 2:5 (0:2,1:0,1:3)
Branky: M.Kazatel 2, P.Balík 2, P.Donutil
Hosté zapomněli na "sprchu" od Komety, svého soupeře v první části zatlačili a ujali se vedení, aby se během druhé třetiny nadechli k závěrečnému tlaku v třetině poslední, ve které svého soupeře svou bojovností doslova udolali a zaslouženě vyhráli.

5.třída

Třebíč - Vídeň 4:2 (2:1,1:1,1:0)
Branky: T.Pelikán 2, J.Zeman 2
Domácí odehráli velice nervózní utkání, které mohlo být rozhodnuto už v první třetině. To by ale hráči museli proměnit spoustu samostatných nájezdů, které jim zahraniční soupeř svou naivní hrou nabídl.

4.třída

Třebíč - Vídeň 10:8 (2:1,4:5,4:2)
Branky: M.Mašek 3, M.Juráň 2, J.Sobotka 2, R.Sochor, R.Moravec, T.Sykora
Utkání se spoustou chyb v obranné činnosti se nepovedlo ani domácímu brankáři a tak se o vítězství bojovalo do poslední minuty. A protože domácí těch chyb přeci jen vyprodukovali méně než-li jejich rakouský soupeř, zůstaly oba mistrovské body na domácím ledě.