Mládež: Třebíčští dorostenci se po dvou letech stali vítězi Memoriálu MUDr. Ivo Procházky

T ř e b í č - V závěrečném hokejovém klání přehráli dorostenci pořádajícího klubu Horácké Slavie Třebíč Výběr Jižní Moravy hráčů ročníku 1991 - 9:2 a zásluhou prvního dnešního, vysokého vítězství nad Hradcem Králové 14:0 a také díky zaváhání Dukly Jihlava proti HC Tábor se stali i celkovými vítězi XXVII. ročníku Memoriálu Mudr. Ivo Procházky. Navázali tak na dobrou tradici, když za poslední čtyři roky, získali prestižní putovní pohár města Třebíče již potřetí.

Fotografie ze zápasu a vyhlášení výsledků turnaje -> ZDE.

Výběr Jižní Morava 1991 - Horácká Slavia Třebíč 2:9

Třetiny: 1:4,1:3,1:2
Branky Výběr JM 1991: 40. Pavlák (Zemánek), 48. Jarůšek (Mavrojanidis, Hapla)
Branky Třebíč: 3. Adámek (Němec L.), 12. Novák I. (Vyhnálek, Sochor), 13. Němec O. (Sochor), 20. Němec L. (Adámek), 30. Krutiš (Gíz), 37. Němec O. (Sochor, Vyhnálek), 37. Vondráček (Dvořák), 43. Krutiš (Dočkal, Gíz), 48. Vyhnálek (Sochor).
Diváků: 155

Sestava Výběru: Alexa, Matoušek, Šmíd, Hnilička, Kousalík, Foral, Horák, Staněk, Najt, Ješko, Jarůšek, Hapla, Pavlák, Komínek, Touška, Mavrojanidis, Harmin, Zemánek, Novotný, Chudý.
Sestava Třebíče: Míča O., Mikulka, Adámek, Kesner, Němec L., Kadela E., Horký, Novák I., Vyhnálek, Sochor, Němec O. Vondráček, Křenek, Nykrmajer, Giz, Krutiš, Dočekal, Čteveráček, Kadela, Sobotka, Hobza, Berger, Dvořák.

V tomto utkání bylo třebíčské družstvo v pozici hostujícího týmu, avšak před domácím publikem, které mohlo již ve 3.minutě shlédnout branku Richarda Adámka, který zasunul odražený puk do prázdné brány po střele Lukase Němce. V minutě dvanácté vyzkoušel pozornost "domácího" brankáře Vyhnálek, puku se zmocnil Ivo Novák a zakončil na 0:2 ve prospěch Třebíče. O minutě později se do přečíslení dostal Michal Sochor, který ideální přihrávku adresoval Ondřeji Němcovi, ten nezaváhal a zvýšil již na 0:3. Koncem první třetiny, konkrétně ve 20. minutě se ještě kolem pravého mantinelu prosmýkl kapitán Lukas Němec, najel si do prostoru mezi kruhy a oklamal i brankáře soupeře. Po celou první třetinu byli dorostenci Horácké Slavie lepším týmem, protivníka jednoznačně přebruslili a ve dvou ojedinělých šancích Výběru - brejcích během početní výhody Třebíčských v 18. a 19.minutě - je podržely jisté zasahy brankáře Míči. Stav po 1.třetině 0:4 pro Třebíč.

Ve druhé třetině se hrálo bez branek až do 30.minuty, kdy Giz poslal pěknou bekhendovou přihrávku před bránu Krutišovi a ten nedal brankáři šanci - 0:5. O šest minut nato potrestali Třebíčští špatné vyjetí brankáře Výběru a Ondřej Němec svou šanci naplno využil. Ještě v téže 37. minutě zvyšoval na sedmibrankový rozdíl Vondráček, když tečoval střelu od modré vyslanou Dvořákem. Na závěr druhé části se dostali ke slovu i Jihomoravané, kteří bleskově využili přesilovou hru a rychlou přihrávku přímo z buly proměnil v nechytatelnou střelu Pavlák - 1:7.

Po krátké dvouminutové pauze se šlo znovu na led a ve 42. minutě se do střelecké listiny zapsal podruhé třebíčský Krutiš. Ve 48. minutě se ještě jednou prosadil tým Výběru Jižní Moravy a využil svou početní výhodu, když přihrávku zpoza brány uklidil mezi betony třebíčského brankáře Jarůšek. Poslední slovo měli ale opět Bílomodří, kteří o dvacet vteřin později kontrovali Vyhnálkem a zvýšili na 2:9. A jelikož se obě mužstva dohodla na zkrácení třetí třetiny jen na 15 minut, byl to zároveň gól poslední a diváci se tak populární desítky již nedočkali, ačkoliv Třebíčští měli v závěru ještě několik možností během poslední přesilové hry celého turnaje.