Musíme najít ztracenou sebedůvěru, tvrdí trenér Čada

Na Třebíč padla krize v tu nejnevhodnější dobu. Ve středečním zápase proti poslednímu celku tabulky 1. ligy - Hradci Králové se ukázalo, že papírové předpoklady nemusejí vždycky platit. Horácká Slavia nedostála postu favorita a podlehla na svém ledě papírově slabšímu soupeři vysoko 0:4. Snad pod tíhou velkého tlaku, snad pod vlivem rychlého gólu již v první minutě, byl na ledě vidět jen odvar toho, co v předchozích dvou zápasech předváděli třebíčští hokejisté.

Bojuje se nejen o postavení, ale i o samotnou účast v play-off. Nic není jisté. Tohle všechno hráči Horácké Slavie dobře věděli a s tímto vědomím do zápasu také nastupovali. Už v první minutě, když Kučírek nevěděl, kde přesně má kotouč, je uzemnil rychlým gólem hradecký Dušan Frosch.

Namísto, aby inkasovaný gól vybudil domácí hráče k vyšší aktivitě, zůstávali jako by omráčeni v jakési letargii, která nejenže nevedla k vyrovnání, ale vyústila v druhý obdržený gól, který vsítil v přesilové hře ve 12. minutě Filip.

První třetina skončila a do druhé třetiny se třebíčští hráči vrátili sice nabiti čerstvými silami, ale na ledě působili, jako by hráli jen na půl plynu. "Postrádal jsem větší nasazení a chuť se o ten výsledek poprat", řekl po utkání trenér Rostislav Čada. Když už se přeci jen zdálo, že se Třebíč konečně začíná dostávat do tempa, zvrat utkání nepřipustil výborně chytající hradecký gólman Dušek, ale především střelecká nemohoucnost Třebíčských. Nic se nedařilo, jak by mělo. Puky v rozhodujících okamžicích neposlušně odskakovaly od hokejek; v místech, kam směřovala ideální přihrávka se náhle ocitl jeden z hostujících obránců; nebo několikrát ve vyložených šancích čaroval pohotový Dušek. Hřebíčkem do rakve sílícímu třebíčskému tlaku byla druhá branka Frosche, který upravil stav minutu před koncem druhé třetiny na 0:3.

Ani třetí třetina nepřinesla zvrat. Když v 48. minutě potřetí rozvlnil síť agilní Frosch a zvýšil tak brankový rozdíl na hodnotu 4, nebylo ze strany Třebíčských již téměř o co hrát. V několika následujících minutách sice ještě párkrát zkoušeli štěstí, ale marně. Zoufalé pokusy proniknout útočným pásmem a ohrozit hradeckého brankáře ztroskotávaly na pozorné obraně soupeře, na vlastních chybách nebo na slabém důrazu při zakončování.

Třebíč tak utrpěla jednu z nejkrutějších porážek na svém ledě za dobu účasti v první lize. Výsledku 0:4 se mohou rovnat snad jen prohry s Berounem 1:5 (99/00) a Libercem 3:7 (00/01).

A co plánuje trenér HS Třebíč Rostislav Čada do dalšího, klíčového zápasu proti Berounským Medvědům? "Do zápasu s Berounem musíme najít ztracenou sebedůvěru. Musíme se také vrátit k té naší defenzívní hře, dobré hře ve středním pásmu a rovněž zvýšit agresivitu."

Hráči odcházeli z kabiny se sklopenými hlavami a nebylo jim, věru, do řeči. Na otázku jestli byla dnes pro hráče hradecká brána zakletá odpovídal Robert Holý: "Nedokážu si to vysvětlit, hodně těžko se mi o tom hovoří. Poslední dva zápasy, až na posledních deset minut s Prostějovem, nebyly zase tak špatné, ale dneska se nám nedařilo už od začátku. Zbytečně jsme si to pokazili, teď už nám nezbývá než uhrát všechny body, protože jestli je neuhrajme, tak je play-off asi pryč. Dnes byla chyba v tom, že se nám zavčas nepodařilo otřepat se z toho rychlého gólu a dále, že jsme neproměnili několik vyložených šancí za stavu 2:0. Gól na 3:0 nás definitivně srazil, protože pak už se to hrozně těžko stahuje".

Nic není ztraceno. Zdá se ale, že na Jihlavu může Třebíčský fanoušek zapomenout a v případě postupu čeká Horáckou Slavii jiný atraktivní soupeř - Kladno. Pro to, aby bylo možné shlédnout v Třebíči opět jeden z nejproslulejších hokejových klubů české historie, musí Horácká Slavia v následujících dvou utkání uhrát důležité body. Pokud se Třebíčským podaří uspět na ledě Berouna, budou potřebovat podporu i v závěrečném utkání doma s týmem IHC Písek, které definitivně rozlouskne hádanku účasti nebo neúčasti v play-off.

Vyzýváme proto všechny fanoušky Horácké Slavie Třebíč, aby neváhali a přišli ve čtvrtek 13.2.2003 podpořit v rozhodujícím zápase nadstavbové části svůj tým a doprovodit je tak na cestu do play-off. Zápas to nebude jistě jednoduchý, už vzhledem k posledním výkonům mužstva z jihu Čech, ale hráči udělají všechno proto, aby ani letos nezůstali za branou oddělující úspěch a neúspěch letošní sezóny.