Naděje na dorosteneckou extraligu stále žije

Aktuální zprávy
V Třebíči hokej nekončí! Po vyřazení Horácké Slavie z play-off mužů by se mohlo zdát, že webové stránky nemají už co nabídnout. Opak je pravdou. Skvěle si v 1.lize vedou junioři a zejména dorostenci, kteří dokonce bojují o extraligu. O víkendu si nenechali vzít svou šanci, v pátek vyhráli po těžkém boji v Orlové 5:4 a v nedělním domácím zápase, ze kterého jsme připravili reportáž, lehce přehráli Žďár 8:0.

Dorostenci Horácké Slavie Třebíč bojují na dálku se Znojmem o postup do dorostenecké extraligy. Znojmo má tři zápasy před koncem tříbodový náskok (hraje se dvoubodovým systémem) a ani vzájemný zápas, které se bude hrát na třebíčském ledě nezaručuje Slávistům postup do nejvyšší soutěže. Ve zbývajících zápasech musí uhrát maximální počet bodů a spoléhat se na to, že Znojmo v některém z následujících zápasů zaváhá.

Na pomoc třebíčským barvám byl propůjčen třebíčský rodák, v současnosti hráč pardubického extraligového dorosteneckého základu - Pavel Ludvík, dále tým posílili hráči Kraučuk, Jelínek, Čermák, Bradáč (všichni z Havlíčkova Brodu) a Michal Kaňkovský z Jihlavy.

V pátečním zápase s Orlovou, která se nachází až v druhé části tabulky, se Třebíčští dost natrápili, ale v závěru si přeci jen zajistili potřebný dvoubodový zisk.
40.kolo Orlová - Třebíč 4:5 (2:1, 1:2, 1:2)
Branky: Ludvík 3, Papoušek, Laš
Vedoucí mužstva dorostu - Jiří Míča, nám zápas popsal takto:
"Byl do vyrovnaný zápas, Třebíčští se v závěru zbytečným vylučováním připravovali o síly, v 58. min v oslabení domácí vyrovnali na 4:4. Půl minuty poté však opět poslala do vedení svou třetí brankou pardubická posila - Pavel Ludvík, jenž ujel obráncům a prudkou střelou prostřelil brankáře. V závěru třebíčští hokejisté uhájili 30 vteřinové power-play"

41. kolo Třebíč - Žďár nad Sázavou 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
Branky: Čermák 2, Papoušek 2, Drdlický, Kaňkovský, Bradáč, Ludvík
Poměr střel na bránu: (15:2, 7:8, 11:5)
Vyloučení 9:10
Nejproduktivnější hráči kanadského bodování: Čermák (2+1), Kraučuk (0+3)
Nejvylučovanější hráči: Štěpánek (ZDR - 5 krát 2 min), Říčan (ZDR - 3 krát 2 min)

Sestava domácích: Míča, Jan - Bradáč, Jelínek - Jedlička, Pálka - Mauritz, Vlašín - Kaláb - Kaňkovský, Čermák, Kraučuk - Papoušek, Fiala, Laš - Burian J., Ludvík, Drdlíček - Burian V., Kohút
Sestava hostí: Jedlička, Sláma - Šulc, Pospíchal, Merkl, Brázda, Wasserbauer, Sláma, Muhlfait F., Muhlfait J., Daněk, Nedělka, Štěpánek, Simon, Říčan, Novotný, Kršek, Pleva.

Utkání začalo třebíčskou smrští a po první polovině zápasu, kdy Třebíčští vedli již 7:0, se nezdálo, že by domácí hráli s aktuálně pátým mužstvem tabulky. Ve druhé polovině, ve které rozhodčí častým vylučování hru nekriticky rozkouskoval, se hra mírně vyrovnala a nakonec si i hosté vypracovali několik šancí, ale v žádné z nich nebyli úspěšní. Domácí v závěru přidali ještě jeden a s přehledem utkání vyhráli.

1.třetina
Už ve 2.minutě po nádherném vysunutí Fialou nedal žď. brankáři šanci, svým dokonale povedeným blafákem, Libor Papoušek. V 5. minutě dvakrát od modré vyzkoušel pozornost brankáře Jedličky Bradáč, ale vždy nastřelil jen žďárského gólmana. V 6. minutě nahrával zpoza brány Papoušek, Laš nastřelil puk do lapačky brankaře. V sólo nájezdu neuspěl tváří v tvář tř. Burian, když se pokoušel o podobnou kličku, s jakou při prvním gólu skóroval Papoušek. 9. minuta přinesla druhý gól Třebíče, když po krásném průniku Čermák nedal brankáři Jedličkovi příležitost, aby předvedl své umění(as. Kraučuk). Třetí gól vstřelil ve 13. minutě opět Papoušek, když zužitkoval nahrávku z rohu kluziště a zvýšil stav na 3:0 (as. Fiala, Laš). Ve 14. minutě dostal soupeř výhodu dvou mužů v poli, ale třebíčskou bránu pouze dvakrát ohrozil Štěpánek, puk však vždy skončil v bezpečí lapačky tř. gólmana Míči. Třebíč stále tlačila, na začátku 18. minuty se neprosadila v závaru první tř. formace, v čase 17:44 zvýšil na 4:0 Drdlíček po asistenci Buriana. Třebíč byla v první části jasně lepší, poměr střel na bránu 15:2 hovoří za vše.

2.třetina
Na obou stranách došlo k výměně brankářů. V brance hostí vystřídal Jedličku Sláma, v domácí brance nahradil Míču Jan. Třebíčský trenér Roman Mejzlík se rozhodl vyzkoušet i jiné variace sestavení jednotlivých formací, a proto se sestavou trochu zamíchal.
Ve 25. minutě využil tř. Kaňkovský (as. Čermák) nabídnuté početní výhody po faulu, kterého se dopustil jeden ze ždárských hráčů. V 27. minutě se do úniku dostával žď. Kršek, ale třebíčští obránci jeho nájezd zneškodnili. V 28. minutě dostali domácí příležitost hry 5 proti 3 a v jejím závěru ji využil Bradáč (as. Kraučuk). Ve 30. minutě zlikvidoval ojedinělou šanci hostujícího Krška brankář Tomáš Jan. Od poloviny zápasu zaúřadoval hlavní rozhodčí, který začal hru kouskovat a tempo hry do konce utkání opadlo. V závěru ještě zvýšil na 7:0 svou druhou brankou třebíčský Čermák, který zužitkoval přihrávku Kraučuka.

3.třetina
Třetí třetina se, z třebíčského pohledu, nesla v duchu uspokojení nad výsledkem a domácí spíše už jen bránili nastřádaný gólový náskok. Žďár hru zdánlivě srovnal, ale gól se jim vstřelit nepodařilo, naopak pět minut před koncem vylepšil skóre ve prospěch domácích Pavel Ludvík - posila z Pardubic.
Ve 43. minutě se před tř. gólmanem ocitl Simon, ale Jana nepřekonal. Úspěšný nebyl ani Filip Muhlfait ve 47. minutě. V čase 51:11 došlo ve žďárské brance opět k výměně, zpět se za Slámu naskočil Jedlička. V čase 55:15 zvýšil na 8:0 Třebíčský Ludvík po třetí asistenci Kraučuka. Hosté si po dvojnásobném vyloučení Třebíčských vyžádali oddechový čas, chvíli zkoušeli hrát variantu třech mužů v poli (6 na 3), ale nakonec se opět nechal vyloučit nedisciplinovaný Štěpánek a zápas se dohrál v poklidu.

Trenér Roman Mejzlík (vlevo), asistent Karel Vejmelka (vpravo) Na několik otázek jsme se zeptali asistenta hlavního trenéra Romana Mejzlíka - Karla Vejmelky:
Jak by jste zhodnotil dnešní zápas?
Začali jsme dobrým pohybem, v dobrém tempu. Klukům se dařilo, důležité bylo, že se nám dařila i koncovka. V první třetině jsme dali rychlé góly, kluky to uklidnilo. Hráli jsme tak dobře, že jsme si v průběhu zápasu mohli dovolit do hry zapracovat další hráče z lavičky, včetně náhradního gólmana. Celé utkání jsme zahráli velice solidně a měli jsme ho pod kontrolou.
Dal by se dnes vyzdvihnout něčí výkon?
Myslím, že v dnešním zápase nikdo extrémně nevyčníval. Líbil se mi Pavel Ludvík, ale všichni hráči zahráli dobře.
Přes skvělý výkon, který jste dnes podali, vytýkal jste v kabině něco svým svěřencům?
Trochu jsme je umírňovali, protože za vysokého vedení tam bylo ze strany soupeře několik ataků, náznaky šarvátek. Nabádali jsem je, aby se nezranili, aby si hlídali dohrávání kontaktů ze strany soupeře a samozřejmě, abychom se zbytečně nenechávali vylučovat.
Jak jste spokojeni s posilami z Pardubic, Havlíčkova Brodu, Jihlavy?
Posily už tu máme několik týdnů a jsou zapracovány do sestavy. Tým je přijal dobře, kluci táhnou z jeden provaz. Tohle všechno se projeví teprve teď, v daleko těžších utkáních, které teprve příjdou.

Chcete vidět hvězdy světového hokeje v akci? Stále máte možnost!