PRE-TRE 2:4 - Junioři dokázali porazit favorita soutěže

Aktuální zprávy
Že by začalo třebíčskému hokeji konečně svítat na lepší časy? Vypadá to tak alespoň po uplynulém víkendu, kdy ve svých dvou zápasech naši junioři dokázali zvítězit. Ten první vyhráli takřka povinně s týmem Kopřivnice a ve druhém zápase se postarali o nečekané vítězství nad druhým Přerovem.

V Přerově koečně přišlo to, na co všichni třebíčští fanoušci čekali. Třebíč jela do Přerova s tím, že nemá co ztratit a to se jí vyplatilo. Předzápasové prognózy se zcela lišily od reality, zápas juniorce skutečně vyšel. První třetina utkání probíhala pod taktovkou hostující Třebíče, která domácí tým nepustila do žádné vyloženější šance. První branka třebíčského družstva se zrodila zhruba v polovině první části, kdy Jiří Burian našel nádhernou přihrávkou mezi kruhy dobře postaveného Marka Laše, který vystřelil na klec domácího brankáře a ten už nestačil zareagovat. Další gólová situace se zrodila po střele Marečka. První třetina skončila vítězstvím hostujícího týmu 2:0. Třebíč i v další části vyvíjela tlak na přerovskou obranu a to přineslo ovoce v podobě třetího gólu. Pálkovu střelu, která byla ještě tečována Lašem, dokázal přerovský brankář pouze vyrazit a toho využil skvěle postavený Fiala, který se nemýlil. Čtvrtým gólem rozvlnil přerovskou síť Přibyl.

Horácká Slavia po dvě třetiny předváděla kvalitní hokej a nedala domácím šanci na změnu výsledku. Zodpovědnou hrou přenášela na hráče Přerova nervozitu a ta se na nich také podepsala. Favorit ligy byl většinu hry pod tlakem, takže si trenér hostujícího mužstva mohl jen mnout ruce. Změnu ve stylu hry přinesla až závěrečná část, kdy se hosté nehnali až tak do útoku, spíše se snažili bránit výsledek. To se jim také nakonec vyplatilo. Domácí sice snížili stav na 1:4, ale další pokusy Přerova byly marné. Běžely poslední vteřiny zápasu a pouze o kosmetickou úpravu konečného výsledku na 2:4 se postaral domácí útok, který využil po odvolání brankáře výhody přesilové dvojnásobné přesilové hry 6 na 4.

Junioři snad konečně do svého týmu vměstnali dobrou atmosféru a můžeme jen doufat, že tým si své cíle skutečně splní a bude se tabulkou postupně prokousávat směrem nahoru.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!