Pátá třída je na soutěž připravena dobře, začíná 5. října v Brně

T ř e b í č - Mílovými kroky se blíží začátek sezóny i pro mužstva čtvrté a páté třídy. V následujícím článku shrnuje jeden z trenérů, Jiří Burian, celou přípravu od začátku přípravy na suchu až po výsledky přípravných zápasů. V těch si páťáci vedli velmi dobře. Z osmi zápasů jen jedinkrát prohráli a jednou remizovali. Nezbývá než doufat, že výbornou formu si hráči přenesou z přípravy i do mistrovských bojů, které jim začnou 5. října.

5.třída sezóna 2008 – 2009

Trenéři: Jiří Burian, Lukáš Sláma a Jiří Burian ml.

Vedoucí mužstva: Jiří Loubal, Jitka Bednářová

Kolektiv loňské čtvrté třídy doznal několika změn. Na soupisce čtvrté třídy zůstali Radim Nejedlý, Michal Němec a Jan Lupač. Opačným směrem, tedy do naší třídy, přišli Tomáš Kotrba a Jan Procházka.
Letní přípravu jsme zahájili 12. května 2008 a třikrát týdně jsme se scházeli v tělocvičně Masarykovy školy, na venkovním hřišti Benešovy školy a na ploše zimního stadiónu. Přípravu jsme ukončili soustředěním na Vranovské přehradě ve dnech 26.6 - 29.6.2008.
Rovněž jsme udělali (včetně rodičů) stmelovací víkend v Jedově u Náměště nad Oslavou a musím říci, že jsme kolektiv doopravdy dobře stmelili.
Sezónu na ledě jsme zahájili 9.srpna 2008 a museli jsme zaznamenat další ztráty v kádru, doufáme, že poslední.
Jan Kalábek a David Bláha ukončili činnost, hokej je už prý nebaví.

Seznam hráčů pro sezónu 2008-2009:
Bednář Petr, Březka Karel, Erat Jiří, Ferda Radim, Kučera David, Loubal Matěj, Mlynář Tomáš, Nečas Václav, Novák Matěj, Sigmund Tomáš, Slabý Jiří, Šoustal Roman, Patrik Sysel, Trnka Aleš, Valík Dominik, Libor Šarka, Tomáš Kotrba, Jan Procházka.

Během přípravy jsme odehráli osm zápasů, ve kterých jsme šestkrát vyhráli, jedenkrát remizovali a jednou jsme odcházeli z ledu poraženi. Celkové skóre přípravných zápasů je 52 : 34.

Odehrané přípravné zápasy:

Třebíč – HTA (kemp z J.Hradce) 4 : 3
Branky: Sikmund 2, Bednář, Březka

V zápase byla vidět větší rozehranost hostujícího mužstva, my po třetí na ledě, ale slavila úspěch bojovnost a nasazení.

Třebíč – Tábor 5 : 2

Branky: Slabý 2, Sikmund, Novák, Ferda

Zápas ve kterém jsme byli po celou dobu lepším mužstvem a jen z důvodů neproměnění velkých šancí zůstalo skóre takové jaké je.

Třebíč – Žďár 6 : 7
Branky: Novák 2, Ferda, Sysel, Mlynář, Sikmund

Naprosto vyrovnaný zápas ve kterém vyhrálo šťastnější a v útoku trochu nebezpečnější mužstvo.

Tábor – Třebíč 0 : 6
Branky: Ferda 3, Slabý, Bednář, Sikmund

Jednoznačné vítězství potvrzené gólově ve třetí třetině.

Žďár – Třebíč 9 : 10
Branky: Mlynář 3, Sikmund 3, Ferda 2, Novák 2,

Tak to byla střelba. Ještě pět minut před koncem jsme prohrávali 9:6, ale závěr patřil nám a vrátili jsme porážku domácímu mužstvu.

Třebíč – Jihlava 5 : 5
Branky: Ferda 2, Slabý, Mlynář, Sikmund

Neproměnění gólových příležitostí znamenaly první remízu v přípravě.

Velké Meziříčí – Třebíč 3:5
Branky: Ferda 3, Novák, Mlynář

V kvalitním zápase jsme byli lepším mužstvem a po zásluze vyhráli.

Třebíč – Znojmo 11: 5
Branky: Mlynář 5, Ferda 2, Novák, Březka, Kotrba, Bednář

Po vyrovnaných dvou třetinách se nám podařilo ve třetí třetině rozstřílet soupeře, který nehrál vůbec zle a dlouho s námi držel vyrovnanou hru.

Nejlepší střelci přípravy: Radim Ferda 14 branek, Tomáš Mlynář 11, Tomáš Sikmund 9.
O tomto víkendu si kluci odpočinou a 5. října začínáme svou soutěž na kluzišti loňského vítěze - KOMETY.