Příprava s Rebely skončila remízou 4:4

Aktuální zprávy
T ř e b í č - V přípravném utkání, ke kterému si Horácká Slavia pozvala druhý tým skupiny Střed druhé ligy HC Rebel Havlíčkův Brod se po šedesáti minutách mužstva rozešla s nerozhodným výsledkem 4:4, který je určitě větším úspěchem pro brodské Rebely. Ještě v poslední minutě vedli domácí 4:3, ale v power play se hostům po zaváhání domácích útočníků ve středním pásmu podařilo vyrovnat střelou Miroslava Třetiny.

SK HS Třebíč – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:4 (2:0, 2:3, 0:1)

Branky: Oliva, Sedláček, D.Vrbata, Přibyl - Zmrhal, Adamec, Roháčik, Třetina.

Sestavy:
SK HS Třebíč: Koťátko, Luňák-Kališ, Sedláček, Hrbáček, Ščerban, Svačina, Sláma-Pejchal, Laš, Přibyl, Žiška, Vrbata, Fryauf, Oliva, Beroun, Kubiš, Sobotka, Holý, Topol, Čech, Caha.
Trenéři: Horešovský, Otoupalík

HC Rebel Havlíčkův Brod: Neruda, Novák-Zmrhal, Včela O, Roháčik, Heřmanský, Meloun, Beránek, Odehnal- Vomela, Fink, Cachnín, Kubát, Třetina, Žák, Včela P, Adamec, Bukáček, Klepetko, Nekvasil, Kunstmüler, Blažek.
Trenéři: Pokorný, Rytnauer

Domácí nastoupili k utkání bez několika hráčů. Chyběli Lukáš Valko, Jiří Kučný, Michal Horák, Radek Míka, Vladimír Škoda a Tomáš Wolf.
Naopak do zápasu po delší době naskočil Robert Holý, z Pelhřimova přijel Lukáš Sláma a z juniorky nastoupili Martin Pejchal, Marek Laš a Milan Přibyl. V brance hostí se objevil ještě loni třebíčský gólman Stanislav Neruda, který v celém utkání potvrzoval svoje kvality.
První šanci zápasu měl na své hokejce Robert Holý, ale Neruda si dolní část branky pokryl, a nedopřál tak Holému gólové radosti. Neuplynuly ani dvě minuty a domácí se již mohli radovat, neboť se jim podařilo využít přesilovou hru. Po příhře Jiřího Berouna se trefil přesně Jiří Oliva a poslal tak domácí do vedení – 1:0. Ještě veseleji mohlo být v minutě šesté, kdy ze Ščerbanovy hole putovala přesná přihrávka před bránu na nabrusleného Přibyla, nicméně Neruda se překonat nenechal. Hodně vzruchu přinesly následující minuty. Hosté v nich až příliš nervózně reagovali na některé výroky rozhodčího a výsledkem toho bylo několik nepěkných zákroků. Situace vyvrcholila v minutě jedenácté, kdy byl do konce utkání vyloučen za protesty nervózní kapitán hostí Cachnín. Za zvýšenou tvrdost byli hosté po zásluze trestáni, a když se nechal Zmrhal vyloučit za krosček, využili domácí Zdeňkem Sedláčkem další přesilovku v minutě osmnácté – 2:0. Na bombu od modré Sedláčkovi přihrával Oldřich Kališ. Ještě v poslední minutě první třetiny měl velkou šanci na třetí branku v brodské síti Jiří Beroun. Po jeho jemné teči však zůstal puk mezi Nerudovými betony.

O přestávce mezi první a druhou třetinou horké hlavy vychladly a hráči se začali soustředit na hru, což utkání určitě prospělo.
Ve 24. minutě to dokázal brodský Zmrhal, jenž nechytatelnou ranou z kruhu po zemi prostřelil Koťátkovy betony – 2:1. Asitence Karel Fink. V této části zápasu se hra vyrovnala a domácí měli hodně práce aby udrželi jednogólové vedení. Vedení o dvě branky vrátil Slavistům přímo basebalovou trefou David Vrbata, když sklepl před bránou puk do Nerudovy svatyně – 3:1. Netrvalo však ani celou minutu a znovu to bylo pouze o jeden gól. To totiž unikl Adamec a svoji akci také gólově zakončil – 3:2. Opět dvougólové vedení dal domácím Oldřich Kališ společně s Přibylem. Branka byla připsána Milanu Přibylovi, který dorážel od brankové konstrukce odražený kotouč zpět do sítě. Podle hlasů z hlediště však už Kališova střela byla gólová a odrážela se z brány. To však nebylo důležité. Důležité bylo vedení domácích opět o dvě branky - 4:2. Aby však zápletka byla dokonalá tak Luňáka, který v polovině utkání vystřídal Jana Koťátka, prostřelil ranou po ledě Roháčik po přihrávce Třetinově – 4:3. Poslední slovo druhé třetiny měli opět domácí. Sobotkova akce však už ukazatelem skóre nepohnula, neboť Nerudovy betony sklaply včas.

Zhurta začali Rebelové třetinu třetí. Hned ve 42. minutě se před Luňáka natlačil Včela, ale pozorný Luňák si svoji levou tyčku dokázal uhlídat. Odpovědí na tuto šanci byla akce přihrávajícího Roberta Holého a zakončujícího Martina Sobotky. Krásnou akci však překazil vynikající skluz brankáře Nerudy, kterým zabránil téměř jistému gólu. Ještě v téže 46. minutě předvedli pěknou kombinaci Sobotka, Holý a Kubiš. Neruda již bez hole jen s velkou námahou vytěsnil puk pravým betonem. V čase 58:57 si hostující trenér Pokorný vzal oddechový čas. Po jeho vypršení zůstal Neruda na střídačce a do hry se zapojilo šest Rebelů. Domácím se podařilo po vhazování ve vlastní obranné třetině puk vyvézt. Avšak ztráta puku ve středním pásmu, a šťastná trefa Miroslava Třetiny přes klubko hráčů před bránou, která k překvapení všech skončila za zády Luňákovými, znamenaly remízový výsledek 4:4.

Rebelové si v tomto zápase dokázali, že jsou schopni v případě postupu do baráže o první ligu, potrápit i prvoligová mužstva.
Domácí Horácká Slavia si vyzkoušela, jak nepříjemní soupeři by ji v případě pádu do baráže o první ligu čekali.

HST se zúčastní Soboty v pohybu, pojďte do toho s námi!

před 2 dny

Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici