Přípravka SK HS Třebíč na 6. místě na mezinárodním turnaji v Brně

Mládežnický hokej
T ř e b í č - Dne 6. dubna 2013 se přípravka Horácké Slavie zúčastnila mezinárodního turnaje ročníku 2005 v Brně. Turnaj pořádal oddíl VSK Technika Brno a díky dvěma účastníkům ze Slovenska měl nádech mezinárodní akce. Náš tým byl složen z hráčů ročníku 2005 a se soupeři svedl docela vyrovnané souboje. Na našich hráčích bylo vidět, že se jedná o poslední akci tohoto soutěžního ročníku a jakoby jim trochu chyběla jiskra bojovnosti. Soupeři byli po vítězství hladovější, a proto jsme skončili na 6. místě.

Turnaje se zúčastnilo osm týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech účastnících. Vítězové těchto skupin postupovali do finále, týmy na druhých místech hrály o třetí místo atd.

Tým přípravky na trunaji v Brně

V úvodním zápase turnaje se naši hráči utkali s týmem MBK Vyškov, kterému v první třetině vstřelili úvodní branku. Pak se hrála vyrovnaná partie, což jakoby pramenilo z toho, že naši hráči byli po více jak týdnu poprvé na ledě. V této fázi zápasu bylo k vidění spoustu nepřesností, neurovnaných akcí a nepřesných přihrávek. O přesvědčivém vítězství jsme rozhodli v závěrečné třetině, kterou jsme vyhráli 5:0 a tím stanovili konečný výsledek 6:0.

Ve druhém zápase jsme narazili na soupeře z Hockey Akademi Ladislava Bohuše, která vychovává mladé hráče pro Duklu Trenčín. První třetinu jsme prohráli 0:2, kdy oba góly byly takové polovlastní po odrazech puku od našich hráčů. Druhá třetina skončila bez branek a ve třetí nám soupeř odskočil na stav 0:4. Poté hráči zabojovali, snížili na 2:4 a měli šance i na další snížení stavu. Poté ale Trenčín vstřelil pátou branku, Třebíčští se však nepoložili a snížili na konečných 5:3, i když šance na lepší výsledek si ještě v závěru vypracovali. V posledním zápase ve skupině se mladé Bílé hvězdy utkali s HC Steel Vítkovice, se kterými celý zápas dotahovali skóre a výsledkem byl divoký výsledek 9:8 pro soupeře. V závěru utkání mnoho nechybělo a Červenobílí mohli skóre zápasu vyrovnat.

Adam Topol (v červeném) nastřílel devět branek a byl zvolen nejlepším hráčem HST

Výsledkem bylo 3. místo v základní skupině a následný boj o 5. místo s Hokejovým oddielom Hamikovo z Hanuliakova. První třetinu jsme prohráli 0:2, ve druhé se nám podařilo snížit a ve třetí dokonce vyrovnat. Pak nám soupeř odskočil o dva góly, podařilo se nám snížit, ale i přes šance v závěru jsme na vyrovnání již nedosáhli. Výsledkem byla prohra 3:4 a konečné 6. místo tohoto kvalitního turnaje.

Nejlepším hráčem našeho týmu byl trenéry zvolen Adam Topol, autor devíti branek.

Barvy HS Třebíč reprezentovali: Jan Trvaj – František Bláha, Vojtěch Březka, Pavel Čermák, Jakub Hájek, Filip Svoboda, Adam Topol, Denis Zamazal, Erik Zamazal, Tomáš Zimmermann, Jan Strnad.