První finalista - Slovan Ústí nad Labem. Druhého bude muset určit až pátý zápas série Budějovice - Chomutov

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Čtvrtými zápasy pokračovaly semifinálové série play-off první hokejové ligy. Zatímco Slovan si vítězstvím 5:2 na ledě Mladé Boleslavi zajistil účast ve finále, horký favorit z Českých Budějovic musel o možnost pátého utkání s Chomutovem bojovat až do prodloužení, v němž rozhodl Petr Havelka o tom, že série, která měla být podle papírových předpokladů jasnou záležitostí, je tou, která poutá největší pozornost a bude se rozhodovat až v posledním možném, pátém zápase.

BK Mladá Boleslav – HC Slovan Ústí nad Labem 2:5 (0:1, 2:3, 0:1)

Stav série 1:3 – Slovan postupuje do finále!

Prvním střelcem utkání byl ústecký Jan Kudrna. Ve 26. minutě zápasu zvyšoval již na 2:0 pro Lvy David Pazourek a s Boleslavskými to nevypadalo dobře. Že je hokej hra opravdu nevyzpatatelná předvedla Boleslav ještě v téže minutě, kdy snižoval na 1:2 mladý Říha, a o tři minuty později, kdy vyrovnal na 2:2 zkušený Metlička.
To však bylo ze strany hokejistů Mladé Boleslavi pro tuto sezónu vše. Ústí šlo pevně za svým cílem a třemi brankami (31. Hodek, 40. Kočí, 42. Barus) si jasně řeklo o účast ve finále. V utkání v němž rozhodčí rozdali dvacet tři trestů, a v němž Lvi Boleslav přestříleli poměrem 39:21 se tak rozhodlo o prvním účastníku finálové série.

KLH Chomutov – HC České Budějovice 2:3pp (0:2, 1:0, 1:0, 0:1)

Stav série 2:2 – rozhodovat se bude v pátémm utkání v Českých Budějovicích

Utkání, které sledovala vynikající návštěva 6300 diváků, nakonec dopadlo lépe pro hvězdami prošpikovaný tým Budějovic. Favorit začal toto utkání velmi aktivně a k tomu tentokrát přidal v první třetině i střeleckou produktivitu. V osmé minutě zápasu se po akci Prospalově trefil přesně mladý Štěpán Hřebejk, a uklidnil tak Budějovické. Studenou sprchou pro natěšené chomutovské obecenstvo byl švih Radka Martínka, který v minutě dvanácté zapadl do Horčičkovy klece 2:0. Tímto výsledkem pak skončila první třetina, i když je nutno říci, že i domácí měli šance, ale zatím bez gólového zakončení.
To ale teprve mělo přijít. Až do 34. minuty čekali domácí na svůj první gól v tomto zápase. To Noskův pas proměnil v jásot zaplněných tribun a snižující branku před „kasou“ číhající lišák Kamil Koláček. Ve zbytku druhé části domácí podržel několika výbornými zákroky gólman Luboš Horčička, zřejmě nejvýraznější postava dosavadního průběhu této série, a postaral se tak o to, že domácí stále měli celou třetinu na smazání jednobrankového vedení Budějovic.
Budějovičtí začali třetí třetinu v pěti proti třem a domácí odolávali jejich tlaku jen za cenu maximální bojovnosti a obětavosti. Když se krátce po polovině třetiny naskytla přesilovka pět na tři i domácím, ucítili svoji šanci a přesilovku využili. Petr Jíra tečuje střelu Szakalovu. Tribuny bouří. Beží 53. minuta, stav 2:2 a začíná se znovu. Protože do konce základní hrací doby už branka nepadla, přišlo na řadu prodloužení.
V něm nikdo nechtěl udělat osudnou chybu, která by na straně českých Budějovic znamenala konec postupového snu, na straně domácích pátý zápas na jihočeském ledě. Prodloužení se proto hrálo dosti opatrně. Rozhodnutí přinesla stejná minuta jako v předchozím utkání.
V 65. minutě rozhodl zápas přesnou střelou nad Horčičkovo rameno dříč Petr Havelka, a poslal tak oba týmy do pátého, rozhodujícího zápasu.

Pátý ročník O Kapku lepšího hokeje byl nejúspěšnější!