První polovinu základní části uzavře Třebíč na ledě ústeckého Slovanu

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Polovina první ligy se blíží ke konci. Aby se tak stalo, musí hokejisté Třebíče urazit další cestu na daleký sever, kde svedou souboj s týmem HC Slovan Ústí nad Labem, kterému v tabulce patří jedenáctá příčka a na svém ledě je velmi nebezpečným soupeřem. Utkání HC Slovan Ústí nad Labem - SK Horácká Slavia Třebíč začíná na severu Čech ve středu 19. listopadu 2014 v 18:00.

Ústečtí hokejisté patří k tradičním prvoligovým týmům. Řadu let se pohybovali v nejvyšších patrech tabulky a patřili k hlavním favoritům soutěže. Především minulá sezóna ale znamenala značný ústup z dřívějších pozic. Devátá příčka v tabulce po základní části v minulém ročníku, na to v Ústí opravdu zvyklí nebyli. Slovan se potýkal i s vážnými ekonomickými problémy. Ty se však podařilo vyřešit a hráči se tak mohou plně soustředit jen na vlastní výkony. Po minulé sezóně opustilo tým podle očekávání hned několik zkušených hráčů. Severočeši tak museli svůj kádr doplnit a částečně přebudovat.

Pohled do kádru Slovanu

Trenér Milan Skrbek má k dispozici kádr, jehož věkový průměr je 24 let. V bráně dostává přednost především Michael Petrásek, kterému kryje záda zkušený Martin Volke. Obrana má ve svém středu zkušené hráče jaký jsou Tomáš Kolafa, Martin Vágner, Kamil Černý. V Ústí působí i Vladimír Brož, který působil v sezóně 2011/12 v Třebíči. Mezi naděje můžeme počítat Jana Hucka, Jana Trončiského či Miroslava Straku. I v útoku lze najít známé osobnosti 1. ligy. Především Jaroslav Roubík budí v soupeřích velký respekt. Zdatně mu v tomto směru sekundují Ladislav Gengel, Vít Budinský a Tomáš Rod.

Jak na tom náš soupeř je?

Slovan je aktuálně na jedenáctém místě tabulky, když získal 31 bodů při celkovém skóre 65:88. Tyto body získal za 9 výher v normální hrací době, 1x vyhrál v nájezdech, dvakrát prohrál v prodloužení.

Ohlédnutí za posledním utkáním Třebíče

Třebíč v minulém kole doma podlehla Benátkám až v dovednostní soutěži 1:2. Po základní hrací době byl stav 1:1, když diváci viděli obě branky až v závěrečné třetině. Nejprve se trefil domácí Raška, 5 minut před třetí sirénou vyrovnal stav Kolmann, který tak poslal utkání do prodloužení. V něm branka nepadla a musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hokejisté Benátek, kteří tak získali celkově pátý bod ve vzájemných zápasech této sezóny.

Poslední odehrané zápasy hokejistů Ústí nad Labem:
Jihlava - Ústí 5:2 (2:1, 1:1, 2:0), branky: Přeučil, Tůma.
Ústí - Litoměřice 2:3 (0:2, 0:1, 2:0), branka: Roubík Merta.
Prostějov - Ústí 4:5 (1:2, 1:2, 2:1), branky: Tůma 2, Přeučil, Brož, Roubík.

Kanadské bodování týmu Ústí nad Labem:
Jaroslav Roubík - 25Z – 20G+13A
Tomáš Rod - 24Z – 3G+18A
Vít Budínský - 22Z – 9G+11A

Vzájemný zápas obou týmů v sezóně 2014/2015:
Třebíč – Ústí 5:1 (2:1, 1:0, 2:0), branky: Pekr 2, Wasserbauer, Holec, Havel - Roubík.

Vzájemné zápasy obou týmů v sezóně 2013/2014:
Ústí – Třebíč 1:2pp (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1), branky: Roubík – Malena, Fořt.
Třebíč – Ústí 0:3 (0:3, 0:0, 0:0), branky: Boháč, Alinč, Havlíček.
Ústí – Třebíč 0:3 (0:2, 0:1, 0:0), branky: Bilčík, Čuřík, Kaut.
Třebíč – Ústí 2:3 (0:0, 1:2, 1:1), branky: Dolníček, Přibyl – Rod, Meidl, Vávra.

Hokejisté Ústí nad Labem nastoupili v minulém kole v této sestavě:
Petrásek – Kolafa, K. Černý, Vl. Brož, M. Vágner, M. Zdvořáček, Smetana - D. Tůma, Roubík, T. Rod - D. Merta, J. Kloz, D. Vávra - Pořický, Gengel, Přeučil - Baránek, Kopta, Kuchynka. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

Horácká Slavia Třebíč nastoupila v minulém kole v této sestavě:
Falter – Zdráhal, Malena, Bilčík, Bartoň, Přibyl, Šaur – Havel, Holec, Erat – Pekr, Čuřík, Řípa – Paták, Raška, Wasserbauer – Beneš, Křivohlávek, Čech.

Utkání HC Slovan Ústí nad Labem - Horácká Slavia Třebíč začíná na severu Čech ve středu 19. listopadu 2014 v 18:00.