SPT – HST 7:2 - Florbalisté oplatili hokejistům loňskou porážku i s úroky

Aktuální zprávy
T ř e b í č - Už tradičně se v polovině května koná přátelský florbalový zápas mezi hráči Spartaku Třebíč a hokejisty Horácké Slavie Třebíč. Pro hokejisty je toto utkání každoročně zpestřením jinak velmi tvrdého tréninkového drilu v době hrubé suché letní přípravy, tedy v době, kdy se spíše, než herní souhře věnují nabírání hrubé fyzické síly. I proto si hokejisté každoročně zápas pochvalují, ať už je výsledek zápasu jakýkoli.

FOTOGRAFIE ZE ZÁPASU NAJDETE ZDE

Spartak Třebíč – Horácká Slavia Třebíč 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)

Branky HST: Přibyl, Juráň

Horácká Slavia Třebíč: Máj - Laš, Svoboda, Vejmelka, Šaur, Bilčík, Šnajnar, Roupec, Juráň, Přibyl

Diváci: 62

Zatímco loni kralovali přátelskému florbalovému utkání stejných soupeřů hokejisté a vyhráli jej jasně 10:2, letos od začátku diktovali tempo hry hráči Spartaku.

Hokejisté nasadili do hry velmi mladou sestavu, do pole se postavil i pardubický brankář a odchovanec Horácké Slavie Karel Vejmelka, o jehož angažmá v Třebíči se vedou jednání. Bílé hvězdy brzy prohrávaly 2.0 a tímto výsledkem skončila i první třetina.

Druhá perioda vyzněla pro domácí Spartakovce ještě lépe, vyhráli ji vysoko 4:1, když o trefu do jejich sítě se postaral důrazný Milan Přibyl a po dvou třetinách tedy svítil na časomíře stav už 6:1.

Třetí část hry byla nejvyrovnanější. Florbalisté dali šestou branku, hokejisté dokázali až v samotném závěru zápasu korigovat na konečných 7:2, když se trefil Marcel Juráň.

V zápase bylo vidět, že florbalisté byli tentokrát lepší, mnohem lépe si rozuměli s míčkem a dávali branky po krásných kombinacích. Hokejistům naopak dělal neposedný plastový míček problémy při zpracování a několikrát i pravidla, která u florbalu nedovolují téměř žádná kontakt. Zápas skonči zaslouženým vítězstvím Spartaku a příležitost k odvetě budou mít hráči Horácké Slavie opět za rok.

Zažij ten nejlepší hokej na turnaji – vstupenky na finálový víkend MS jsou stále k dispozici