TRE-ORL 7:3 - Junioři vyučovali Orlovou

Poté, co třebíčští junioři minulý týden na vlastním ledě nečekaně prohráli s Karvinou 3:5, chtěli si v pátek spravit chuť na jejich regionálním sousedovi z Orlové. V tabulce předposlední Orlová velký odpor nekladla a domácí si, zejména po úspěšné druhé třetině, mohli připsat další dva body. Radostná zpráva byla k vidění ve třetí třetině na informační kostce nad ledovou plochou, kde stálo, že dorostenci vyhráli v Šumperku 4:1 a o postupu do extraligy budou moci rozhodnout už tuto neděli proti Žďáru na Sázavou. Zveme všechny fanoušky na pěknou hokejovou podívanou, a doufejme, že i okořeněnou postupovými oslavami. Utkání bude zahájeno v 10:15

Třetiny: 2:1, 4:1, 1:1

Branky: 5.Vašíček, 11.Pokorný, 30.Doležal, 36.Krčál, 40.Dvořák, 53.Sobotka - 12. Šeliga, 27.Novák, 58.Klečka.

1.třetina
Utkání odstartoval šancí třebíčský Krčál, který ve 4.minutě nastřelil tyč. O minutu později to však bylo už 1:0 ve prospěch Třebíče, když zpoza brány nahrával Dvořák a akci zakončil Vašíček. V polovině první třetiny hráli domácí dlouhou přesilovku 5:3, v jejímž závěru si puk vyměnili Veselý s Pokorným a druhý jmenovaný nezaváhal. Třebíčská přesilovka pokračovala výhodou jednoho hráče v poli, ale obrana udělala chybu a při přečíslení dva na jednoho se po nahrávce Moravce prosadil Šeliga, a ač padající, dokázal zleva zasunout puk za Ludvíkovy betony. V 17.minutě ujížděl Sobotka sám na bránu, ale byl nedovoleně zastaven. V početní výhodě si domácí vytvořili tlak, z něhož však branka nepadla. I hosté se v závěru osmělili, ale prudkou střelu Novák za Ludvíkova záda neusměrnil.

2.třetina
I hosté se během přesilové hry v úvodu 24.minuty dopustili chyby, Sobotka ujel a kličkou v oslabení nekompromisně zvýšil na 3:1. Záhy se podobný husarský kousek povedl i na druhé straně, kdy se za zády obránců ocitl po nahrávce Čečivy Novák a kontaktním gólem snížil na 3:2. Domácí se však nepoložili a už v 30.minutě prudkou střelou Doležala od modré zvýšili znovu na rozdíl dvou branek. Asistenci si připsal Schmidt. Ten byl spolu s Vaňkem také u dalšího gólu Třebíčských v 36.minutě, kdy zpoza brány nahrával dobře stojícímu Krčálovi a ten, ač tísněn v pádu zasunul puk k levé tyči hostujícího brankaře. Krátce nato museli domácí přestát dlouhou přesilovku 3:5. V samém závěru třetiny ještě Dvořák zužitkoval dlouhodobý tlak domácích, když zakončil pěknou kombinaci se spoluhráči Přibylem a Fialou.

3.třetina
Třetí třetina přinesla vyrovnaný hokej s jedním gólem na obou stranách. Sobotka se ve 43.minutě, stejně tak jako na začátku druhé třetiny, protáhl obranou a skvělým blafákem podruhé zavěsil a zvýšil už na 7:2. Ke konci hosté ještě finišovali, ale více než jeden gól při signalizované výhodě vytěžit nedokázali. Po rychlé akci a nahrávce Gleczka na konečných 7:3 snižoval Klečka.